Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Erősebb lesz, aki többet tud...

Erősebb lesz, aki többet tud teremteni?

Figyelt kérdés
A teremtés (alkotás, létrehozás, hatni tudás) képességéhez az aktivitás, az erő, a hatalomra való lehetőség fogalmai társulnak, de nem lehet, hogy ellenkezőleg van? Mert a semmiből létrehozni valamit nem tudunk, csak a meglévő alapanyaggal operálni, azaz átrendezni, átcsoportosítani, tehát a teremtett dolog a teremtőből kiszakadt rész kell, hogy legyen, ezt jelenti végülis az alkotás. Ezt viszont úgy érhetjük el, hogy saját magunkból kihelyezünk egy részt, tehát az erőnk egy részét kívülre helyezzük, ezáltal pedig elvileg gyengülnünk kellene. Minél nagyobb hat-almunk van, annál inkább képesek vagyunk hat-ni (hat-ékonyság), és így annál többfelé szakítjuk (szétszórjuk) magunkat, ami viszont kiszolgáltatottsághoz, tehetetlenséghez vezet (passzivitás, gyengeség, a hatalom ellentéte). Főleg, ha a kihelyezett részek esetleg a fejünkre is nőnek és visszaütnek. Most akkor aktivitásra vagy passzivitásra érdemes törekednünk?

2014. aug. 18. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Az ember hogy felismerje teremtő erejét, ahhoz megkell tapasztalnia magát a teremtés folyamatát.


A kérdésedhez pedig úgy reagálnék, hogy az életben fontos, hogy felismerd az illúziókat, hazugságokat. Az igazsághoz az vezet első sorban.

2014. aug. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nagyon undorítónak tartom, hogy egyesek képesek lennének felülkerekedni mindenen!
2014. aug. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Ezt viszont úgy érhetjük el, hogy saját magunkból kihelyezünk egy részt, tehát az erőnk egy részét kívülre helyezzük, ezáltal pedig elvileg gyengülnünk kellene. Minél nagyobb hat-almunk van, annál inkább képesek vagyunk hat-ni (hat-ékonyság), és így annál többfelé szakítjuk (szétszórjuk) magunkat, ami viszont kiszolgáltatottsághoz, tehetetlenséghez vezet (passzivitás, gyengeség, a hatalom ellentéte). Főleg, ha a kihelyezett részek esetleg a fejünkre is nőnek és visszaütnek."


Megoldás: JÓT kell alkotni. Nem a "teremtés" tényétől leszel erősebb vagy gyengébb, hanem attól, hogy mi az, amit teremtesz. A passzivitás meg csak önáltatás. Ha "nem csinálsz semmit", azzal is csinálsz valamit. Csak ekkor nem tudod tudatosan kontrollálni, hogy jót vagy rosszat csinálsz.

Röviden: aktivitásra kell törekedni, de azért jól meg kell gondolni, hogy milyen irányban legyünk aktívak.

2014. aug. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés.
2014. aug. 19. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én bárkit leteremtek
2014. aug. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A létünk nem elhatárolt. A teremtéssel nem a saját matériádból dolgozol, de minden anyag a tiéd... és mindenki másé is. Ennél fogva nem szükségszerű hogy gyengülj. Maga a teremtési képességed gyengül, ha kapkodsz és szétforgácsolod a figyelmed és az energiád.
2014. aug. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én zenét szoktam szerkeszteni (teremteni)!


Én ilyenkor a világ legerősebb emberének érzem magam (mint fizikailag mint szellemileg)!

Mivel ilyenkor én irányítok mindent! az én uralmam alatt vannak a hangjegyek!

2014. aug. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Érdekes felvetés!

Hadd induljak ki a "keresztény"felfogásból,és döntsd el,hogy mennyiben hasznos!

Minden eredet forrása Isten,aki a Szeretet.

Isten azért tömörítette "szeretet energiáit" agyaggá,hogy szeretetét kiélhesse.Alkotása örök,és állandó.Minél több anyagot,és értelmes lényt alkot,annál több szeretetet sugároz ki önmagából,és annál többet mindannak gondjai viseléséhez.

A szeretet olyan,mint a kút.Minél több vizet veszel ki egy kútból,az annál tisztább,és több vizet képes adni.

Minél több szeretetet adsz ki magadból alkotásodkor,az alkotott dolog annál tökéletesebb lesz,és mennyisége is hatványozottan szaporodik.

Amint a használaton kívüli víz megposhad,a szeretet(alkotás)gyakorlásának szüneteltetése,lassulása is a produktum silányodásához vezet.

2016. jan. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én soha nem értékelem mások munkáját, többet ésszel, mint erővel
2016. febr. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!