Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A kvantumfizika valóban...

A kvantumfizika valóban bizonyítja az egész ezotériát?

Figyelt kérdés
Egyre több ilyesmit olvasni manapság és nem tudom mit gondoljak. Nem értek a kvantumfizikához, tényleg kijön belőle az egész ezotéria? Legtöbbet a két lyukas kísérletet hallani, az tényleg furcsa, de mért következik ebből bármi is?

2014. okt. 1. 23:37
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
77%

Az áltudományoknak egy fontos veleje, hogy féligazságok: pár tudományos tényre, megfigyelésre gyúrják rá a maszlagot, jól elkeverik, s a laikus szépen bekajálja.


Pí víz, homeopátia megvan? Magyarázgatják a rezgést így-úgy, csak azt felejtik el kibökni, hogy a mágnes alól kivett víz szinte azonnal elveszíti az "energetizáltságát", a hogy a ha én a világ túlvégén belep!sálok az óceánba, akkor az Adriánál 1 héttel később kimert víznek is több köze lesz a "kezelésemhez", mint náluk az ő anyagukkal való "kezelésükhöz" (kb...).

S még sorolgathatnám.

2014. okt. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 Vree ***** válasza:
79%
Mellesleg, soha egyszer sem hallottam, hogy egy ezós a fermionokról vagy a négy alapvető kölcsönhatásról beszélt volna. Arról se hallottam, hogy egy kvantumfizikus arról beszélt volna, hogy a részecskéket érdekelné, hogy az ember min gondolkodik.
2014. okt. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
77%

Nein, Nein, Nein, Nein, Nein ,Nein ,Nein, Nein


Üdvözlettel: Extractor Ezredes.

2014. okt. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
31%
2014. okt. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
44%

Akit ide artak, azok nem értenek a kvantumfizikához ! Semmilyen tárgyi érvet nem írtak, csak hasból gondoltak valamit és leírták :-P


Az igazság az, hogy a kvantumfizika a tudat elsődlegességét bebizonyította. A kvantumrészecske hullám, nem pedig anyag egészen addig, amíg meg nem figyeled ! Maga a MEGFIGYELÉS után válik anyaggá és veszi fel az anyagi paramétereket (ez az un. hullámfüggvényredukció) azaz a tudat általi megfigyelés során lesz a világunk olyan amilyen, ez már maga ezotérikus, hiszen az anyag nem létezik !


A tudat az elsődleges az anyag felett. Nem lehet értelmezni a tudat fogalmának bevezetése nélkül a kettős kísérletet, ez tény !


A kvantumtudaton keresztűl eljutottunk az ezotériáig :-)


Anyag nem létezik fogjátok fel ! Csak rezgés van. A rezgés tulajdonságai, frkvenciája szabja meg milyen részecskének észleljük, azaz milyen információnak a húrt. A tudat okozza az anyagi illúziót. Ez fog a következőkben megjelenni a tusományban

2014. okt. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
40%

Az a gond, hogy a megfigyelő az a tudattalan detektor - és nem te.

Te lehet, hogy csak 5 év múlva nézed meg az eredményt.

Az anyag az elsődleges (ill. anyag és energia együtt) - a tudat csak sokkal később jön.

2014. okt. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
39%

Zoltákvantumfizikus válasza :


Bocs, az előbb lemaradt a nevem :-D


"Az a gond, hogy a megfigyelő az a tudattalan detektor - és nem te"

Nem ! Ugyanis már egy korábbi kérdésben kifejtettem, hogy ha megfigyeled az eredményt, akkor anyaggá válil a qr (kvantumrészecske), de ha nem figyeled meg és úgy méred, hullám marad illetve, ha megfigyeled részecskeként csapódik be és sávos interferencia képet ad, ha pedig nem figyeled meg akkor hulláminterferencia képet ad. Ezt a videot kvantumfizikusok készítették, nézd meg ezen http://www.youtube.com/watch?v=4M3druhbPU0


*

"Az anyag az elsődleges (ill. anyag és energia együtt) - a tudat csak sokkal később jön."

Pont, hogy a tudat az elsődleges ! A megfigyelésor lesz ugyanis anyag, előtte csupán hulélám van

Egy kérdésben igen részletesen leírtam http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__magia-okkultizmus__6.. ha van értelme valakinek olvassa el. Szerintem közérthető formában van leírva :-D

2014. okt. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 Ozmium42 ***** válasza:
26%
A megfigyelés, amiről te beszélsz, érzékszervekkel történik, és olyan részecskékről és hullámokról van szó, amik messze az érzékszervekkel érzékelhető tartomány alatt vannak. Nincs olyan, hogy, megfigyelsz egy elektront, mielőtt műszerrel megméred. Úgy figyeled meg, hogy megméri a műszer. Máshogy nem lehet.
2014. okt. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 Ozmium42 ***** válasza:
50%
Mindenesetre teljesebb képet kaptunk róla, hogy a kedvenc "top kvantumfizikusunk" honnan tanulja a szakmát. :)
2014. okt. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
48%

Zoltánkvantumfizikus válasza :


Ozmium42 minden megfigyelés mechanisztikus ! Amikor látsz és úgy figyelsz meg valamit, ott is a szemed, mint biológiai szerv detektálja a fotonokat, majd az idegsejtek által kapott információt az agy feldolgozza és végűl kialakúl az általad látott kép, amire te azt mondod valóság. A mérőeszközzel való mérés sem különb !


Mindegy, hogy részecskedetektorral figyelsz meg valamit, vagy egy biológiai szervvel a szemeddel, mert az is egy agyi feldolgozás során alkot végül észlelethez !


Az a lényeg, hogy ha megfigyeled akárhogyan, akkor attól lesz anyagi, van olyan mérés amikor eldobod az eredményt a következménye, az hogy hullám marad !


*

"Mindenesetre teljesebb képet kaptunk róla, hogy a kedvenc "top kvantumfizikusunk" honnan tanulja a szakmát. :)"

A kérdésemben amit linkeltem, leírtam, hogy egyetemen tanultam ezt és hogy ma is oktatjuk ezt és még a Nobel-díjas Feynmann könyvének oldalszámát is kiírtam, amely az ELTE-TTK-án ajánlott irodalom fizikusoknak, ha érdekel elolvashatos és ő mutatja be. Az, hogy ismeretterjesztő videokat készítenek, mely a megértést könnyíti meg az nem azt érdemes linkelni laikusoknak, mint te vagy mert nem értenéd meg


*


Továbbra is az a lényeg, hogy a kvantumfizika a tudat elsődlegességét bizonyítja, igaz az okkultizmus, mágis stb-t és Én nem hiszem, hogy az ilyen formában valós lenne, de itt nem az egész ezotériáról van szó


A kvantumfizika egy szoliszisztikus világot mutat be. Olyan a világ, hogy egyetlen létező (akár hívjuk Istennek) létezik és ő magát megfigyelve látja azt, amit mi világnak képzelünk. Isten szolipszista, úgy tűnik.

2014. okt. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!