Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A kvantumfizika valóban...

A kvantumfizika valóban bizonyítja az egész ezotériát?

Figyelt kérdés
Egyre több ilyesmit olvasni manapság és nem tudom mit gondoljak. Nem értek a kvantumfizikához, tényleg kijön belőle az egész ezotéria? Legtöbbet a két lyukas kísérletet hallani, az tényleg furcsa, de mért következik ebből bármi is?

2014. okt. 1. 23:37
1 2 3 4 5 6
 41/57 Napfonat ***** válasza:
29%

33-34-35!


A világnézetükbe görcsösen kapaszkodó, sarokba szorított macska tüneteit produkáljátok! Pontosan ezt is vártam tőletek! A sarokba szorított macska ugrik neki az őt szorongatónak, éppen ahogyan ti is teszitek, személyeskedést, sértegetést sem sajnálva.

Nagyon mulatságosak vagytok így! :D

Egy fikarcnyit sem értetek a kvantumfizikához! Ami nem lenne baj, de akkor nem kell hangoskodni! :D


Zoli, hagyd őket, inkább igyunk egy sört!

2014. okt. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
88%

Mi lenne az az "egész ezotéria", amit bizonyítani kellene? Az ezotéria nem egy konkrét dolog, hanem egy gyűjtőfogalom a különböző kultúrkörökből származó minden olyasmire, ami nem tudományos sőt, esetleg kifejezetten áltudományos nézet. Az ezotéria maga sem egy koherens, jól definiált valami, amit bizonyítani lehetne.


A kvantumfizika ezzel szemben egy elméletileg és kísérletileg lassan egy évszázada kutatott tudományág, amely ebből kifolyólag nem foglalkozik a tudomány hatókörébe nem tartozó dolgokkal.


Az pedig, hogy neked személy szerint milyen érzéseid támadnak, ha akár az egyikkel, akár a másikkal foglalkozol, csak rád tartozik, és nem igazol semmit.

2014. okt. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
45%

Milyen érdekes, hogy Zolika egészen szabadon a halálba és a fosba trollkodhatja az egész fórumot az összes alteregójával együtt, de ha valaki őt megszólja, azt azonnal törlik.


Szopkodjatok ki ;)

2014. okt. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 Napfonat ***** válasza:
28%

Micsoda baromság! Annyira elképzelhetetlen az, hogy valaki egyetértsen Zoltankvantumfizikussal? Rögtön az alteregójának hiszitek?

Az az igazság, hogy tényleg nem értetek a kvantumfizikához, miközben vehemensen fröcsögtök, szitkozódtok. Mégis miért? Jól esik a másikat durván megsérteni? Tényleg jól esik?

2014. okt. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
76%

Napfonat drága! Én értek a kvantumfizikához, és semmi ezoterikus nincs benne. Unitér és hermitikus operátorok, parciális differenciálegyenletek, Hilbert-terek, csoportelmélet és variációszámítás viszont annál több. Az emberek nagyon kis töredéke képes egyáltalán felfogni ezeket a fogalmakat, azok viszont nem locsognak olyan baromságokat, mint amiről ez a topic szól.


Neked nem furcsa?

2014. okt. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 Ozmium42 ***** válasza:
62%
Napfonat: a többesszám, amit használsz, szerintem indokolatlan.
2014. okt. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
42%

Zoltánkvantumfizikus válasza:


# 45/46 Hát elég baj, hogy csupán ennyit látsz a kvantumfizikából, ugyanis nem egyenleteken kell látni a fizikát, hanem a mélyét. A mondanivalóját a lényegét, hogyan épül fel az egész, és miért.


Miből gondolod, hogy kvantumfizikusok, mint Roger Penrose, John Wheeler, Goswami vagy Teller Ede ezeket nem tudta ? :-D Elolvastad te a hozzászólásaimat ? Felogtad te azt ?


*


Én egy egész féléven keresztűl hallgattam pl általános relatívitáselméletet, olyanokat számoltunk, hogy fiktív téridőkben, melyek nem is léteznek, milyen színű lenne az égbólt, hogyan esne a test, miben lenne más egy csillag találkozása forgó illetve álló fekete lyukkal (utóbbi nem is létezik). cSupa valótlan eset, dolog. Miközben fogalmunk sincsen mi a gravitáció :-D Tucat egyenletet lehetne feldobni, de ugyanúgy nem derülne ki belőle olyan alapvető dolog, hogy mi is az amiről beszélünk :-D

2014. okt. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 Tom Benko ***** válasza:
26%
@Zolika: Azokat nem úgy hívják, bár ha valóban fizikus lennél, tudnád...
2014. okt. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
48%

hm én nemrég írtam egy szakdolgozatot, amihez kvantumfizikai kutatásokat is fel kellett használnom, bár nem természettudományos szakdolgozat volt, de az átfedések miatt kénytelen voltam elolvasni pár kvantumfizikai könyvet meg egyéb dolgokat, néztem dokumentumfilmeket, stb.

NEM ezoterikus szövegeket olvastam, hanem fizikusok által írott szövegeket, csak hétköznapi nyelven.

Abszolút azokat írták le, amiket a Zoli nevű hozzászóló irkál.

Az egy dolog, ami sántít a Zolinál, ez az ufós dolog, hogy az ufonauták jöttek tanítani az embereket, na ez meredek, és semmi köze a kvantumfizikához, de a többi dolog, amit leír, az hajszál pontosan ugyanaz, mint amit én értettem meg az olvasmányaim alapján.

Aki itt 2014-ben még hagyományos logikával próbálja az egészet felfogni, az nagyon el van tévedve.

2014. okt. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 Tom Benko ***** válasza:
32%
A népszerűsítő irodalom elég messze áll a valóban fizikai tartalmú írásoktól.
2014. okt. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!