Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Ismertek Szegedről valami...

Ismertek Szegedről valami érdekes kísértet történetet vagy egyéb városi legendákat?

Figyelt kérdés

2014. okt. 7. 15:41
 1/3 anonim válasza:
Olyanra gondolsz, mint pl a Tabán Általános Iskola helyén eredetileg egy temető volt?
2014. okt. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akár mindenféle jöhet pl én ezt találtam :Boszorkánysziget


A szegedi Boszorkánysziget igazából csak félsziget, ami a Tisza partján terül el. Onnan kapta a nevét, hogy ott égettek el 14 embert máglyán boszorkányság miatt. Általában a gyógyító füvekkel gyógyítókat nevezték boszorkányoknak, de a máglyahalálhoz az is bőven elég volt, ha akadt egy rosszakarójuk. A boszorkányüldözést leginkább az akkori árvíz és éhínség váltotta ki, ami nagyon feldúlta a lakosságot. Úgy gondolták valaki vagy valami áll a katasztrófasorozat mögött. Ennek már többszáz éve, de úgy tartják a halottak lelkei még mindig ott bolyonganak a félszigeten és esténként hátborzongató hangokat és neszeket hallanak a odalátogatók. Talán ez lehet az oka annak, hogy amikor fesztiváloznak a szigeten estére mindig kiürül. Meglehet, hogy az ott szörnyű halállal halt emberek szellemei kószálnak még ott?

2014. okt. 7. 22:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom kitől hallottad amit ide írtál,én rádióban és tán rádiójátékban is hallottam. Néhány asszony arzénnel szabadult meg férjétől.mely módszert aztán többen is átvettek. Ha valakinek rossz volt a férje,s ezt elpanaszolta,készen volt a "jó" tanács:" mit kinlódsz vele?" erre egy idő után rájött a hatóság és azt mondta,hogy :"ejnye", vagy valami mást.
2014. nov. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!