Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi az élet értelme?

Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
Gyakran foglalkozok ezzel. Nem az érdekel, hogy hány ilyen kérdés volt már, hanem te ma mit gondólsz erről? Ma 2015-ben a jelenlegi tudományos, spirituális, vallási fejlettség tükrében, a jelenlegi világ bajait látván. Minden ismétli önnmagát miért? Ha nincsen az életnek ételme, a materilisták szerint miért tesszük fel állandóan ezt a kérdést? Mi az élet értelme szerinted?
2015. jan. 16. 00:15
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
5%

Kérdező. " Minden ismétli önmagát miért?"

Mit értesz ez alatt? Pontosabban mi ismétli önmagát?

Szerintem itt van a kulcskérdés.Kérdés , hogy jól látjuk e ezt az ismétlődést.Mert vannak látványos ismétlődések , viszont onnan nem biztos , hogy megfogjuk érteni az összefüggéseket.

2015. jan. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
16%

Ozmium42



"Nem látjátok-e hogy ahhoz, hogy valaminek értelme legyen, ahhoz szükséges egy kívülálló elme, egy értelem, ami meglátja az értelmet? Dolgoknak értelme nem önmaguktól van, hanem attól, hogy egy értelmes elme hozzárendeli azt. "


Igen! Az elme így működik.Mindent kívül állóként lát.

Azt is hogy "van értelme az életnek", de azt is , hogy nincs.Tehát legyen az bármi az elme mindent kívül állóként fog látni, tehát megosztva, és nem egységben.

Ebből is látszik, hogy ha kizárólag az elmével akarjuk az ilyen jellegű kérdéseket megoldani , nem fogunk egyértelmű választ kapni. Sőt inkább egyre nagyobb káosz lesz az egészből, bár sokan ezt sok színűségnek fogják nevezni.:)) Azt mondod, hogy kívül álló, de mitől kívül álló? Tudom! Amit szemlél.

De gondolj bele.Ha nem lenne amit szemlélhetne maga az elme sem létezne.Tehát akkor igazából nem lehet kívülálló .Egyikből adódik a másik. Az elme mindent mindent megoszt , mindent kettéoszt.Még ha saját magát szemléli akkor is. Elmehasadás.:DDD

Szerintem az elmén túl kel lenni valaminek, hogy megértsük ezt az egészet.Pusztán csak az elmével úgy tűnik nem mostanában jutunk a végére.:))

Látod.... , Te egy kicsit tovább néztél, általános megközelítéseknél.Viszont ezen is tovább lehet nézni.

2015. jan. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
11%

#19 A tapasztalás vagy tanulás elkerülhetetlen.

De ahogy írtam, nem azért születik meg valaki, hogy tapasztaljon. (az én nézetem szerint) Mert ez magában foglalná többek közt azt a feltételezést is, miszerint a "lélek" az egy létező lény, és tulajdonképpen ő akar tapasztalni.


A lélek csak egy fogalom, ami az emberek elméjében van, ez pedig nem jelenti azt, hogy ő maga (a lélek) létezik. De ez csak a saját véleményem; parttalan hitvitába nincs kedvem belemenni.

2015. jan. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
10%

"nagy művészek" tevékenysége is csak elaboráció, ami egy én-védő mechanizmus. Semmi magas rendű dolog, semmi misztika.


Bárki és mindenki tapasztal és tanul. Ha megégettem az ujjam, többé nem nyúlok a forró bögréhez például...

2015. jan. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 Spilerke ***** válasza:
55%

#5 és #19

Szerintetek a tapasztalás tanulás, megismerés önmagában milyen értelmet adhat az életnek, ha az ember meghal, és előtte hiába van tapasztalat meg tanulás rajta már az mintsem segíthet. Még, ha azt feltételezem, hogy létezik reinkarnáció és Isten is (bár kétlem) a kérdések mindig adottak. Mi értelme van a reinkarnációnak mire kell a tapasztalat? Mit fogsz csinálni a reinkarnáció után az örökkévalóságig, és miért gondolod azt, hogy annak értelme lesz? Ki teremtette Istent, és minek?

2015. jan. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 MultiLevElTarget ***** válasza:
25%

Próbáljátok meg azt meghatározni, hogy mi az értelem! Mi az, hogy valami rendelkezik az értelemmel? Persze lehet azt mondani, hogy az értelmes lény felruházza értelemmel, de akkor mi az értelem-adás?

Miért kell cikizni azokat, akik gondolkodnak?

2015. jan. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 Ozmium42 ***** válasza:
52%

Az értelem magas szintű idegrendszeri tevékenység, vagy ha isteneket is bele akarunk vonni, akkor idegrendszeri tevékenység helyett valami azzal analóg módszere a megismerésnek, az összefüggések, szabályos mintázatok keresésének.


[link]

2015. jan. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 MultiLevElTarget ***** válasza:
4%

"Ki teremtette Istent"


A Teremtő, az Isten, és a Szentlélek nem azonos!


Istent a két Teremtő hozta létre, amik az "Atya" és az "Anyó", ami még megvan itt:


[link]


Milyen érdekes, hogy ATYAntabhava és ANYOnyabhava és ez a védákban van benne! Ott fenn tudott maradni, mert nem szalámizzák le a valódi tudást.


Ez két szembe haladó időforrás, amik egymásba hatolva létrehozzák a téridőt, ami a "Szentlélek" illetve a következő lapon "Mahad" és ezzel egyszerre létrejön az Isteni lélek, amit ott Ahamkar-nak hívnak.


[link]


A képen a Purusha és a Prakruti a két teremtő más néven, de ugyanazok, mint az előző képen. A "Manas" maga az univerzum. A "Satva" a lélek, a "Rajas" a fénykvantum és a "Tamas" az anyag!


Ebben minden benne van, ami a világot alkotja.


"és minek?"


Ezt tőled is meg lehet kérdezni, minek élsz? Istent azért teremtették, hogy többek közt mi is létezhessünk!

2015. jan. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
29%
negyvenkettő
2015. jan. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 Spilerke ***** válasza:

#26 Az értelem sok mindent jelenthet lehetsz értelmes, ugyanakkor értelemmel bírhat az életed, ami annyit jelent, hogy nemcsak magadért élsz, hanem mások is függnek tőled. Mondjuk, hogy miniszterelnök vagy, ily mondom a te életed értékesebb, mivel a te döntéseid mások életére is befolyással vannak. Ebből a szemszögből nézve a te életed értékes.

Már elnézést, de a #28 válaszodban nem tudom, hogy miről zagyválsz, ha lehetséges emberi nyelven is lefordítanád? Talán akkor a többre is tudnék válaszolni :P

2015. jan. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!