Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hol tudnék olyan emberekkel...

Hol tudnék olyan emberekkel beszélgetni akiknek vannak megmagyarázhatatlan cselekvései, tettei ami sámánizmusra utalhat?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben, pontosabban 3 éve vettem észre magamon, hogy valami nem jó, nem tudok erre pontos választ adni, nem hiszek az ilyen okkult dolgokban, vagyis nem akarok, de olyan dolgok történnek velem amik számomra is hihetetlenek, például az álmaim. Ha álmodsz valamit, és utána megtörténik akkor lehet egy szimpla véletlen, de ha majdnem minden héten történik valami olyan az álmodban ami valóra válik az nem lehet véletlen. Láttam nagybátyám halálát (ennek vannak előjelei ha halált látok előre, pontosabban ez a három betű: LMA, mentőhelikopter, köd, "arcok". 5x láttam ezt nagybátyám óta, és 5 olyan ember (nagybátyámmal együtt) halt meg akik közel álltak hozzám. Utána bukkantam rá erre a sámánizmus témára, keresgéltem és találtam olyan folklór jellemzéseket amik 100%-ban igazak rám (a cselekvéseim, az érdeklődésem, az életmódom) ezért gondoltam, azt,hogy én talán sámán vagyok..legalább betudom valahova magam sorolni, nyugtatni magamat. Lehet csak véletlenek, de ha mással is történtek már hasonlók szívesen meghallgatnám/nézném.

2015. nov. 7. 00:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Dobogókőn van valami sámán iskola. A legendák szerint ott van a föld szívcsakrája is....
2015. nov. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szia!Érdekes!Velem is történnek ilyesmi dolgok...Ha gondolod,írhatunk egypár levelet egymásnak
2015. nov. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bizonyos szituációkban rá tudom kényszeríteni az akaratomat emberekre úgy, hogy erősen gondolok arra a válaszra/döntésre, amit tőlük kapni akarok.
2015. nov. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A dobogókői és egyéb iskolákat inkább felejtsd el, azok inkább szektaszerűek, áltudományos kijelentésekkel.


Sok évig foglalkoztam a samanizmussal, számos könyvet olvastam, és azt kell mondjam, ma már nem találsz senkit, aki olyan útmutatást adna, ami régen volt. Ezek a dolgok a múlt ködébe vesznek. Ma már rengeteg könyv van a samanizmus témakörből, jók és rosszak, de gyakorlati tanácsot nem adnak.


Egy kivételről tudok, ami megjelent magyar nyelven: Carlos Castaneda sorozat, de ezzel is vigyázni kell, mert ki tudja, hogy igaz-e. Ha esetleg nő vagy, akkor meg Taisha Abelar. Ha esetleg ezen az úton indulnál, akkor keresd a Gyűjtőpont Egyesület-et. Még ha nem is ez az ösvény, lehet hogy itt találsz rá valamire.


Még pár tipp:

Terebess (könyvek)

Saman Org hu (infók, inkább pszichedelikum oldalról megközelítve)

ELTE Belső Ázsiai Tanszék (tudományos oldal)


Én mindenkinek, aki bele akar kezdeni a samanizmus megértésébe, Diószegi Vilmos könyvét ajánlom elsőnek. Száraz (főleg a nagyobb, hosszabb), de mindenképpen alapmű.

2015. nov. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!