Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A Jézuska hozza az ajándékot...

A Jézuska hozza az ajándékot közvetlenül bizonyítja a spirituális energiákat?

Figyelt kérdés

Amikor gyermek voltam és megtudtam a suliba, hogy nem is Jézuska hozza az ajándékot, hanem a szüleink teszik a fa alá megharagudtam, hogy becsaptak. Hazatérve egyből mondtam is otthon anyunak, apunak hogy minden gyermek azt mondja hogy így van...


Mire anyuci így érvelt ; tudod kisfiam, valójában a Jézuska hozza az ajándékot, csak nem közvetlenül, hanem közvetve. Az igaz hogy nem Ő teszi a fa alá a sok társasjátékot, de Ő teszi lehetővé hogy a szüleid megkeressék a rá valót. A sok ima a jó tettek, melyekkel elnyerjük Isten kegyét Ő azzal viszonozza, hogy megteremti a nyugodt életet és annyi anyagi jólétet, hogy ajándékokat tudjunk venni egymásnak minden évben.


Így valóban a Jézuska hozza az ajándékot közvetve, a mi dolgunk a szüleiddel csak annyi, hogy a fa alá teszzük őket. Én nagyon elszégyelltem magam, hogy kételkedtem a szóleim szavaiban és megfogadtam hogy többet ilyet nem teszek.


2017. dec. 30. 15:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
83%

Főleg, hogy Jézus ugyanolyan ember volt, mint bármelyikünk, csupán nagyon magas spirituális szinten volt.

Ez a Jézus születésnapja karácsonykor meg egy nagy maszlag amit a kereszténység etetett meg az emberekkel.

2017. dec. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
84%

Más is hányingert kapott, amikor olvasta, hogy a kérdező próbálja elmagyarázni, hogy milyen jó, hogy isten gyerekeket gyilkol? A gyomrom felfordul az ilyen nyomorult idiótáktól.


Amúgymeg én egy karácsonyt sem éltem meg békében és nyugalomban. A téli szünet mindig azzal telt, hogy hallgattam a családi veszekedéseket. Biztos isten a szüleimet bűntette azzal, hogy nekem rosszak voltak a karácsonyaim. Köszi isten a sok elb_szott karácsonyt, örök hála érte...

2017. dec. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 SZücsöm ***** válasza:
85%
Kérdező a fenti kommentedet ("A legtöbb gyerek a karácsonyt szeretetben éli meg. Anyagi helyzetétől függően részesül ajándékokban, azonban a gyerekek 99%-a ezt az időszakot nyugodtan, munka, iskola nélkül családtagjaival szeretetben éli meg".) eddig olvastam és nem tovább. Miért? Mert már ennyiből rájöttem hogy te még itt a materális világ keretein belül is álom világban élsz. Nem a legtöbb gyerek NEM éli meg boldogságban a karácsonyt (sőt sok helyen nem is ünneplik) Afrika,Kína,India,Kuba és sorolhatnám hogy hol él rengeteg ember (gyermek) mély szegénységben.Még itthon is rengetegen vannak így. A vallási részével meg inkább nem is törődök főleg hogy még a katolikus között is csak a magyaroknak "hozza" a Jézuska mindenki másnak pedig a Télapó.(am a világnak kb csak a 20% keresztény)
2017. dec. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
27%
Aki nem hisz a Mikulasban, Jézuskában mi a kénköves fenéért tartja meg az ünnepeket ? Minek vesz Mikulasra csokit meg lepi meg a masikat, karacsonyra fát diszit ajandekok stb. de közben meg hangoztatja, hogy ezek nem leteznek, ha nem hiszek valamiben vagy kifogasom van ellene akkor nem tartom meg , pld a halloweennal egyaltalan nem ertek egyet ugyh nem fogk tököt faragni meg idiota jelmezekbe bujni és közben hangoztatni hogy nem ertek vele egyet, aki nem hisz benne ne csinalja ilyen egyszerü es aki meg hisz azt hagyja beken a teoriaval es ne zaklassa a masikat
2017. dec. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nehéz eldönteni, hogy Kvantum Zoli hibbant meg teljesen vagy valaki az ő stílusában szórakozik zik zik?
2017. dec. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
14es talán azért tartják meg mivel, hogy alapból a kereszténységnek semmi köze nincs a karácsony hoz ugyanis ebben az ido pontban már jóval a kereszténység előtt is ünnepelt az emberiség csak nem Jézuska születése maszlaggal hanem a napfordulót (Yule) és a keresztények csak erre húztak rá a saját kis történetüket
2018. jan. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
Nem tudom, a szüleim ateisták voltak, úgyhogy nem is imádkoztak, én meg biztos ezért soha nem is kaptam semmit. LOL
2018. jan. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nem. Ateista vagyok, soha nem hittem semmilyen istenségben. Amit leírtál, az jó magyarázat egy 5 évesnek, de az égvilágon semmit nem bizonyít. Ja, és ha valóban tudományos cikkeket szeretnél idézni, akkor azok ténylegesen feleljenek meg a tudományos kritériumoknak, és ne a nevenincs konspirációs oldalakról gyűjtsd már be.
2018. jan. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
16os de az emberek most a keresztenyseg neveben tartjak meg nem a pogany napfordulo eszmenyeben karacsonyoznak ... illetve eleg pogany modon karacsonyozunk
2018. febr. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én találkoztam istennel, beszélni is képes vagyok vele ha azt beszédnek nevezzük, amikor egy semmi beszél a mindennel, ezért nagyon nem szeretem a vallásokat, amiknek vajnyi közük van istenhez azt leszámítva, hogy a maguk korty módján a szeretetet terjesztenék, DE, amit leírtál, ismételten leszámítva a vallásos alapú istentelenségeket, nagyon nagyon tetszik, sőt igaz.


Elolvastam egy két kommentet, ők is hasonlóan nem ismerik istent mint a te szüleid, csak ők még azt se tudják hol keressék.

2019. aug. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!