Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Milyen magyar nyelvű oldalon...

Milyen magyar nyelvű oldalon találhatnék a mitológiával rendesen fedésben lévő információkat a vuduról és a loákról?

Figyelt kérdés

Nemrég néztem meg az American Horror Story 3. boszorkányos évadát, és elkezdett érdekelni a téma kutatási célzattal. Voltak utalások a sorozatban, amiknek a miértjét kevés keresgéléssel is megtaláltam (Marie Laveau "mambo"-nak nevezése, Papa Legba meg a szertartást, amit Marie Cordeliának csinált), de bővebb ismereteket is szeretnék.


Ha nincs megfelelő magyar oldal, akkor esetleg le tudná írni valaki a leghíresebb (Legba, Damballa, Baron Samedi) loák körén kívül eső, kevésbé ismert loákat és a rövid jellemzésüket?



2018. okt. 11. 02:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
61%
Én csak Rezan, Paku, Gong, Bwonsamdi loákat ismerem.
2018. okt. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
#11 - Azt esetleg tudod, melyikük minek a loája?
2018. okt. 13. 22:35
 13/16 Lux morulus ***** válasza:
61%
Hadd ne mondjam biztosra, de Paku szerintem a szelek Loája.
2018. okt. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem, mert csak vicceltem. World of Warcraft-ban a trollok vallását teljesen a voodoo mintájára csinálták meg, az ő loáikat soroltam fel.
2018. okt. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Lux morulus ***** válasza:

Ezt most nem titkolom, mert beütöttem a googliba és ezt találtam. Ahogy mondtam ez nem biztos.

De ha a játék készítői utánanéztek akkor igaz lehet.


A többi amit írtam az ok. Nem játékból szedtem.


Te meg ne vicceskedj :) Na jó...vicceskedj:)

2018. okt. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

#Lux morulus: Köszönöm ismét! :)


#14:

"Nem, mert csak vicceltem." ->> Az előbbiekben mi nem volt magyarul érthető abban, hogy nincs szükségem több kérdéshez nem kapcsolódó, irreleváns válaszra? -.-

2018. okt. 14. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!