Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért hiszi mindenki, a...

Miért hiszi mindenki, a magyar oktató tehet csak arról, hogy egy tanítvány nem tanul meg rendesen/ hatékonyan pl: KungFuzni, Karatézni?

Figyelt kérdés

Elsősorban én Kyokushin Karatéra járok, és kérdést olvasgattam már, és mindegyikben ott volt, hogy pl "magyarország karateoktatása egy raklap sz*rral van egy szinten"... Meg, hogy nem olyan hatékony mint egy savate.. Általában ezt a saját küzdősportjukat istenítő emberek szokták erőszeretettel irogatni, akik még egyszer sem láttak egy profi karatést verekedni, de nekik ez csak "égkékítés". De igenis, tud olyan hatékony lenni, ha valaki ért hozzá, és ez NEM az edzőtől függ, mert nem ő fogja helyetted megtanulni.. Nyilván neki is van szerepe, hogy elmagyarázza 1x 2x, hogy ez a gyakorlat mi célt szolgál, mire jó stb.. De különben, meg a tanítványnak saját magának kéne ezeket otthon megtalnulni.. Ez olyan mint az iskola. Elmész, tanár leadja az anyagot te meg otthon megtanulod.. De nem, rávágják, hogy a karateoktatás szar, katasztrófa, könyörgöm, és valaki tesz érte, hogy ne legyen az? Az edzőm

mindig szokott mondani, erre egy jó kis példát: van egy mérleg, aminek az egyik fele én vagyok, a másik fele ő. Ő mindent beletesz, azért, hogy megpróbálja átadni nekem a tudást, viszont hogy a mérleg egyensúlyban maradjon, nekem is kell tennem érte, és akarnom kell.. Ezt pedig csak rengeteg gyakorlással lehet elsajátítani. Komolyan az emberek nemtudom mit értenek a "szar edző" alatt, de egy edző általában mindent megpróbál átadni a tanítványainak, de nem minden feladat rá hárul... A Boxban oké, ott lehet akármilyen szar az edződ, van pár db ütéstechnika és kifújt.. Nem kell x ideig gyakorolni, hogy tökéletesen menjen. Ezzel szemben oké, hogy egy másik küzdősportnak/ harcművészetnek több időt kell hagyni, de mondjuk még a boxos csak ütni tud, addig pl a karatéban vannak ütések, rúgások, dobások, gánycsolások amik nem mennek egyről a kettőre viszont azért többet tud mutatni az utcán majd helyzettől függően mint egy sima boxos. Bár sokan mondtàk, hogy látnak a karatéban, olyan "haszontalan, felesleges" állásokat, amik amugy rohadt jól fejlesztik az állóképességet csak megsúgom és nem simán "pár haszontalan technika" hanem mondjuk legalább megerősödik annyira a lábad, hogy utánna ne ess szét az első rúgástól... Szóval én már nemértem miért istenítik ennyire ezeket az európai sportokat, és miért szolják le a többi harcművészetet, főleg a hozzá nem értők, de valaki elmagyarázhatná már. Előre köszönöm a válasszokat :)



2018. febr. 1. 17:07
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
*hogy a magyar oktató tehet csak arról. Bocsi ezt elírtam :D
2018. febr. 1. 17:09
 2/21 anonim ***** válasza:
30%
Ha normális karatét szeretnél tanulni akkor Okinawa szigetén van a Te helyed . Hogy miért mondják gyengének ? Nézz le egy boksz , thai box vagy akár az általad említett savate edzésre és kérd meg az edzőt hogy sparringolhass ott egyet valakivel . Rögtön megérted miért fikázzák a legtöbb ázsiai stílust . Jól fejlesztik az állóképességet meg a lábad is erősebb lesz ? Mitől a shiko , neko ashi , zenkutsu , kiba vagy egyéb állásoktól ? Csak hiszed hogy az lesz , viszont pár év múlva az izületeid azt a napot is átkozni fogják amikor először mentél a dojo közelébe . Mit ad át az edző ? Van zsákolás ? Sparring ? Pontkesztyűzés ? Erőnléti edzés ? Vagy csak kata és a levegőben gyakorlatok ? Japán mindig is a szívem csücske volt és az is marad míg világ a világ , sőt . De azért lássuk már meg harcművészeteik hibáit is . Míg kivágsz pl egy jodan uke-t addig egy közép szintű boxoló 10-szer telibe ver . Ütsz egy gyaku tsukit - simán eltáncol . Semmi lazaság nincs a karate technikáiban . Gyors ? Nem gyorsabb mint egy boxoló vagy thai boxoló egyenese . Erősebb ? Biztos nem , lendületesebb ? Robbanékonyabb ? Sohanapján . 1 támadásra megannyi védés amiből elég lenne a fele is . Kyo karate ? Oyama az egyik legmerevebb stílust vette alapul ( shotokan ) . Box , pár ütés és kifújt ? Csakhogy azt a pár ütést rendszeresen tökéletesítik sparring stb során .
2018. febr. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%

Az edződet meg inkább hagyjuk . Mit mondjon mégis ? Hogy bocs , tényleg szar az egész ahogy van de azér' csak járjá' ? Nem ad ő át neked tudást , csak egy lavórnyi olyan technikát amit még ő maga is alig ért . Megkérdeznéd egy technikáról hogy miért épp úgy kell csinálni akkor vagy az volna a válasza hogy mert így és kész , vagy lenyomna egy szöveget aminek se füle se farka . Nemcsak annyiból áll hogy megmutatom , hanem ha kell el is magyarázom mi a fenéért tartom úgy pl a kezem ahogy . Vagy mire jó a shuto uke ha már egyszer ott a chudan pl . Ha a technikák értelmét is elmagyarázza akkor az egy + pont neki .


Kung fu ? Stílusa válogatja , de itt is kb ugyanaz a gáz mint a karaténál , csak nem annyira merev . Persze akadnak azért jó stílusok a kínaiak között . Ahogy a japánoknál is , de pont a kyo nem tartozik azok közé .

2018. febr. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
37%

Nekem a karatéról mindig volt általános oszt. társam jut eszembe.

Ő is nyomta 2. v 3. tól kezdve és mindig mondtuk neki hogy haszontalan ő meg mindig megsértődött és állitotta hogy nagyon jó a karate mig egy nap 7.-ben kicsit meg is verték. Onnantól kezdve mikor kérdeztük mi van a karatéval mondta hogy abbahagyta mert semmi értelme nem volt. Ennyit erről. Imádom én is japánt, de sajnos a karate nekem nem küzdősport. Egy sima bokszoló (nem kell kick box, muay thai-nak lenni) simán telibe veri 1mp alatt pont azért amit az első leirt. Valójában egy bokszolónál is az van ha nem edz otthon és nem tesz bele kellő figyelmet nem fog jobb lenni azaz ő hibája ha béna marad, a karaténál az a baj maga az oktatás és a stilus,kialakitás már rossz és emiatt nem is fogja sose felvenni a versenyt egy kick bokszossal vagy muay thai bokszolóval, és az MMA-ról még nem is beszéltünk...

2018. febr. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Mikor elindult a UFC a 90-es évek elején, alig voltak szabályok, és az MMA teljesen máshogy nézett ki, mint ma (mivel akkor még nem volt mma, mint különálló stílus).


A legtöbb meccsen 1-1 stílus képviselői küzdöttek meg, és ezekből volt minden, karate, taek won do, kung-fu, judo, birkó, szumó stb. Aztán ettől a kavalkádtól eljutottunk a jelenkorig, ahol az MMA egy kvázi önálló stílus, ami nagyjából a box, thai box, BJJ és birkózás keveréke. És miért pont ezeké? Természetes kiválasztódás. Amikor a stílus vs stílus jellegű UFC-k voltak, az európai küzdősportok képviselői szarráverték a tradícionális harcművészeket. Úgyhogy azok idővel szépen kihullottak, és ezért van, hogy a UFC-t ma ennek a 4 küzdősportnak a művelői dominálják.


Ez az egyik legjobb bizonyíték arra, hogy a tradícionális harcművészetek ma már az európai küzdősportokhoz képest gyengék.


Ennek oka pedig az edzés formája. Igazából nem azért kapnak ki a tradícionális harcművészek, mert a harcművészetük nem hatékony. Az elmélet a helyén van, de mivel nem gyakorolnak védekező edzőpartnerrel, avagy nincs sparring, ezért nem is fogják tudni megcsinálni a technikáikat egy védekező ellenfelen. Egy boxoló tudja, milyen megütni egy embert, és tudja, milyen, ha őt ütik meg. Egy karatés/kung-fus nem. Ők azt tudják, milyen fadarabokat ütögetni, ami nem védekezik, aztán mikor egy rendes küzdelemben bekapnak egyet, csak néznek, mint vak a moziban.


Sparring nincs, van viszont lassított felvételben gyakorlás. Begyakoroljátok, hogy kell megakasztani egy ütést úgy, hogy az edzőpartneretek szép lassan felétek nyújtja a kezét. Aztán összeakadtok egy boxolóval/thai boxolóval, aki tényleg tud ütni, és körülbelül magatokat veritek pofán, ahogy elkezdtek kalimpálni ellene.


A kung-furól meg ne is beszéljünk, a legtöbb kung-fu dojóban szinte vallásos áhítat van, ahol a tradícionális edzésforma és a mester szava megkérdőjelezhetetlen. Ők meg ahelyett, hogy valami használható dolgot tanítanának, mondják az olyan jól hangzó kifogásokat, mint amit a kérdező is írt.


A legrosszabb mind közül pedig ahol nincsenek versenyek. Soha nem fognak tudni teljesen ellenálló partnerrel gyakorolni.

2018. febr. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Gyerekek voltam én már rossz Thai-box edzésen, ami tényleg rossz volt.

Kezdő edzés címén betereltek 30-50 embert. Ennyien jutottak 2 edzőre. Kesztyűje a fele bandának nem volt. Az edzők megláttak egy szőke kis csajt, aki elég dögös volt és természetesen körülötte legyeskedtek állandóan.

Sparring hírből sem volt ismeretes. Azt se tudták a társaság 3/4 részéről, hogy kiféle miféle. A társaság zöme kéthetente kicserélődött.

És erre kértek 5000 Forintot havonta és számlát se adtak.

2018. febr. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Ja és lehagytam 3-4 éves kisgyerekek is voltak bent, akiket fegyelmezni kellett.
2018. febr. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Ez az idióta edzők hibája nem pedig a muay thai-é . Ellenben a karatés még ha jobb edzést is fog ki akkor sem lesz olyan szinten mint egy gyengébb edzést látogató pl kickboxer . Miért ? Mert a karate technikái egyedül a karate ellen jók . Megtanulja hogyan védjen le pl egy shuto uchi-t , oi tsuki-t netán még egy gedan mawashit . De azt már nem fogja tudni hogy miképp védekezzen egy robbanékony / lendületes és messzebről is célt érő jobb egyenes , bal horog , felütés , flicker jab , low kick ... ... ... ellen . És kérlek azért mert a technikák amelyek a védelmet hivatottak szolgálni , nem képesek felfogni a keményebb támadást . Melyik uke-val tudna egy karateka levédeni egy horgot ? Jodan ( hamár azt használják nyaktól fejtetőig való védésre ) ? Dehogyis . Viszi a támadó kéz a védekező kart is de jobbat mondok , a horog egy belharc technika és sok karate védést nem is lehet olyan távolságból rendesen kivitelezni + lassú is . De tegyük fel hogy mégis összejön valamilyen isteni csoda folytán a boxolónak akkora teret enged hogy belegondolni is fáj .
2018. febr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
A karatésok a versenyeken is csak agyatlanul csépelik egymást, semmi technika vagy tudatosság nincs benne, mert az életszerűtlen, merev technikák, amiket edzésen megtanultak, "szétesnek" éles helyzetben.
2018. febr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
2018. febr. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!