Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » A halál utána a személyiségünk...

A halál utána a személyiségünk más létformában tovább él ki hisz ilyenben?

Figyelt kérdés
Tehát ki hisz olyanban hogy a halál után van élet illetve a személyiségünk más létformában más provianciában tovább él illetve szerintetek létezik túlvilág pokol esetleg más dimenziók???

2020. jan. 24. 16:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
53%

Az ember lelke az azt körülvevő energiamezővel eggyesül a halál után,aki nagy energiakat képes a lelke köré öszpontosítani meg tud jelenni szelkenként .


A star wars irja le az erőt nagyon jól,de mi például chi,vril,vagy egyébb erőnek hívnak.

2020. jan. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
de én olyanokra gondolok mint például a fehér zaj vagy olyan hogy valki öngyilkos lett akkor utánna is van valami ??? például én ha megöl=ok valkit akkor hogy hogy nem adom fel például a rendéorségen hogy megöltem őt !!! akkor sok gyilkosság megoldodna nem iagaz de tényleg lehet a halál után valami ??? tovább élhet szellemként a testünk örrök élet nem lehet ?? vagy igen ??
2020. jan. 24. 17:30
 3/23 anonim ***** válasza:

Igen és nem.


Szerintem a túlvilág létezik, halál utáni vezeklés, megbűnhődünk bűneinkért (pokol). "Megtisztulás" után szieszta, egy élvezetekkel teli, pia, kaja, s miegymás, betegségek mellékhatások nélkül sík...(purgatórium) Afféle teszt h mennyire vagy a vágyak rabja... Az érzéki sík után vagy mész a "menybe", "nirvánába" azaz, nem függsz az anyag által kínált lehetőségektől. Vagy visszatérsz, hogy ki éld magad, harcolj, dolgozz, érezz, megélj jót-rosszat...

Legalábbis én így képzelem, következetes, igazságos, és az élet mint olyan nem büntetés, hanem lehetőség....


Viszont még azt is el tudom képzelni, hogy minden "MOST" van. most történik minden a Teremtésől (ősrobbanástól) a Világvégezetéig (.... -erre van vlmi tudományos kif.?)

S amik előző életes emlékként beugrik, v a deja vu, s a szellem jelenségek mind mind "dimenzió törések" lehetnek.

S így az "előző életes tapasztalatok" nem előző saját lélekből fakad, hanem egy "látomás" egy a "múltban" élt ember emléke egy hasonló élethelyzetre.

Vannak akik érzékenyebbek s érzékelik ezeket s vannak akik leszrják...


Az egyszer élünkkel meg tudok azonosulni a maga módján. Miért izgasson, ki voltam, az a fontos ki vagyok. Miért foglalkoztasson mi van a halál után, ha élek...

2020. jan. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
eggyáltlaán honan tudhatotd hogy nem haltál meg ?
2020. jan. 24. 17:43
 5/23 anonim ***** válasza:

Az orvos meg tudja mondani, hogy meghaltál - megszűnnek az agyfunkciók, de pont ezért ezt te már nem tudod.

Hogy van-e "élet" a halál után (mondjuk ez önmagában ellentmondásos, élet vs. halál) erre meg minden vallás mást és mást mond, rajtad múlik hogy melyik tanait vallod magadénak.

Magam részéről meg úgy vagyok vele, hogy nem a halálom utánra készülök, hanem inkább az életem akarom teljessé tenni a halál előtt.

2020. jan. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
hát nekm volt olyan eset hogy kérdeztem anyumtól eggyik ismerősöm aki régen öngyilkos leett hogy hova jutott erre azt mondta hogy a pokolba majd elfutottam nagy vécée igen furcsa módon nagy wécére majd utánna a lakás felismerhgetetlen volt olyan iszolyatos hogy rendesen reszkettem a félelemtől amjd felébredtem olyan mint ha nagy ütést kaptam volan felébredtem és olyan mint ha több év telt volan el mkor bevertem a fwejem iskolába tehát én kimerem jeletntei hogy van a halál után élet a személyiségünk tovább éll
2020. jan. 25. 11:42
 7/23 anonim ***** válasza:
A személyiség egy illúzió, ami ahogy keletkezett, úgy el is múlik.
2020. jan. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
na ezt nem is tudtam
2020. jan. 26. 11:39
 9/23 anonim ***** válasza:

#8

A személyiség, amit most önmagadnak hiszel, létezett a születésed előtt? Naugye. Halálod után se fog.

2020. jan. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
de én ugy tudom hogy a személyiség széttesése ugyanaz mint a halál ha az nincs meghaltunk akkor születés eléott létezett a személysiég ezekszerint iagza az hogy a személyiséget akár egy épület létezése is okozhassa ?? mint például olyan hely ahol graphitik voltak sátánista feliratok??
2020. jan. 26. 13:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!