Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Ördögűzős filmek mi alapján...

Ördögűzős filmek mi alapján készítették a sztorikat?

Figyelt kérdés
Nos ugye van az ördögűzés, ha egy embert megszáll egy ördög/démon akárhogy hívják gonosz lény. Itt a legjellemzőbb tulajdonságok ált., hogy felforful a szemük, sápadt és repedezett lesz az arcuk, öklendeznek, kiabálnak, idegen nyelven beszélnek, és lebegnek. Van ezeknek valami valóság alapja ia vagy puszta kitalàció, mert a legtöbb ilyen filmben ezek az "utaló jelek" a démonra. Valóságban egyértelműen nem ez lenne a szitu ugyebár, de volt megtörtènt démonmegszàllás annalise michellen kívül? Mert még ezt se igazán tudom itt mi volt. Eléggé parásak ezek a filmek. Én igazából nem hiszek semmi ilyesmiben mert 23 évig semmi paranornálisat nem tapasztaltam. Habár ezek az ilyen filmkeben nagyon ismétlődő motívumok..csak van valami valóság alapjuk...na meg persze az annabelle baba, azt mondjuk nem tagadom ijesztő. És lehet valósàg alapjuk. Ti mit gondoltok?

2020. máj. 6. 05:45
 1/6 anonim válasza:
59%
Pont annyi a valóságalapjuk mint a vámpíros filmeknek. Azokban is rengeteg az ismétlődő motívum, és a legendának is van valamennyi valóságalapja ( Vlad Tepes), de a film már nagyon távol áll a valóságtól.
2020. máj. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Valami hasonló láttam egy relytélyes betegségekkel kapcsolatos müsorban. Valami ritka rendellenességet állapítottak meg egy lánynál, ami agyvelőgyulladást és más problémat okozott nála. Persze nem lebegett, de nagyon furcsán viselkedett. Tegyük fel, hogy a múltban, sok mindent nem tudtak megmagyarázni, hisz a mai napig vannak ritka orvosi esetek. Régen viszont a démonnal magyarázták az ilyet, mert ugye az hitelessebb és ha nem volt elég a baj még hozzá tettek pár jelenséget mint a lebegés. Ha valakinek komoly rohama volt akkor az akár egy démon megszállásal is összefüggésbe hozhatták.
2020. máj. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Itt ehhez a filmhez van magyar felirat is a beállításokban.

Remélem segít eligazódni.. Nézz meg egy keveset belőle..:

https://www.youtube.com/watch?v=ON3fMLk6ZaU

2020. máj. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

Van alapja...

Igazából ilyenek vannak hogy kígyó szeme lesz, remeg, fúrán veszi a levegőt,forog a feje, embertelen erő van benne, ja akár lebegni is tud,könyörög hogy hagyják abba az ördögűzés, fúra hangon beszél vagy ordít, elmond olyanokat rólad amit csak te tudsz, ha a vége felé van az űzés akkor alkut ajánl, amit természetesen elutasítasz...

2020. máj. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Lacagyerek ***** válasza:

Ha úgy nézzük van valóság alapja. Mint peldául az előttem válaszoló is írta, hogy régen nem tudták a külömböző mentális betegségeket hova tenni és elkönyveltek megszállásnak. Nem beszélve arról, hogy régen a tudósokat, orvosokat üldözték és a papoké volt a hatalom. Nekik egy beteg ember még hasznos is volt mert azáltal, hogy megszállottnak kiáltotta ki, birta irányítani a népet.

Vissza térve az alapjaihoz, ha megnézünk egy mentális betegséget akkor fellelhetők hasonlóságot pl: tudathasadásnál. Meg valószinű, hogy már abba az időbe is szinezték egy kicsit a történetet, mivel akkoriban hittek ezekben a dolgokban és ha valaki hisz vagy fél (mert gondolom azért féltek egy megszallotnak titulalt embertől) annak nem nehéz beadni túlzásokat vagy elmondani, hogy mit is látnak pontosan még ha nem is úgy történt. Egyébként valós alapja nem hinném, hogy van mert en se láttam még csak hasonlót se a 22 évem alatt. A lebegéseket a fejforgást meg a filmipar tette hozzá mert az, h valaki rugdalózik, beszél össze vissza, dürohamot kap, az még egy filmbe önmagába nem elég ijesztő. De ha eltorzul a hangja a feje, felemelkedik és eljár egy Kállai kettőst aztán tekereg a feje és hajigálja a berendezést ráadásul ezt mind egy jól összehozott atmoszférába akkor már ütősebbet mutat. Erről a Michellrőm még nem hallottam, de utánna nézek.

Ja és persze ott van még az is, hogy a történelem során beivódtak ezek az alap "tünetek" és sokan haszonszerzésből vagy védekezésből (Winchester gyilkosság) előadják a démon megszállást és ugyebár már a jól ismert "tüneteket" hozzák fel.

2020. máj. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
43%
Egy szombat este összegyűltek a regényírók, szívtak rengeteg füvet és bekapcsolták a pankráció csatornát.
2020. máj. 8. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!