Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Ha felfogod hogy jelentéktelen...

Ha felfogod hogy jelentéktelen vagy, akkor a fájdalmaid, gondjaid is azzá válnak?

Figyelt kérdés
2020. jún. 15. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos nem. Én felfogtam hogy nem érek semmit és hogy kb velem csak eggyel több terhet hordoz a vilag. Mindenki kihasznált eddig es senki nem becsült meg. A fájdalmaim sokkal erősebbek mikor bele gondolok amik történtek velem, és hogy idáig jutottam hogy senkinek nem szamitok. Persze ez a személyes véleményem es tapasztalatom. Te légy erősebb es torj ki ebbol ha teheted mert borzalmas.
2020. jún. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Lehet hogy nem gondoltad eléggé jelentéktelennek magad és még volt benned remény ami a fájdalmat okozta.
2020. jún. 15. 13:19
 3/11 MadSeal ***** válasza:
81%

Mit értesz jelentéktelen alatt? A világon semmi és senki sem jelentéktelen, még az utolsó molekulának is meg van a maga jelentősége, szerepe. Nincs független lét. Az ember gyakran észre sem veszi, mekkora hatással van másokra, ha nem is közvetlenül. Erről szól a pillangóhatás. Szerintem ha elhiszi, hogy az ember jelentéktelen, csak depresszióba eshet.

A fájdalmaid és gondjaid csak úgy múlhatnak el, ha vagy megoldod és leküzdöd a forrásuk, vagy sokkal alacsonyabbra viszed az igényeidet, vágyaidat.

2020. jún. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy te egy cseppnél is kevesebb vagy az univerzumban, és még annál is, annál is, annál is, kisseb és hatástalan vagy. Ezt lehet depresszióba esve átélni, de valakinek ez egy felszabadító gondolat.
2020. jún. 15. 13:51
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez inkább pont fordítva igaz: amint elfogadod, hogy te vagy az életed irányítója, császára, az lehetsz, aki csak akarsz lenni, ergo jelentős vagy, a gondjaid is eltűnnek, mert meglátod az élet értelmét, azt, amire születtél, és a céljaid elérésében semmi nem fog meghátrálni, a gondjaid, fájdalmaid jelentéktelenné válnak! Szerintem.
2020. jún. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

Suerintem:

ha felfogod, hogy jelentéktelen vagy eggyel több fájdalmad/gondod lesz, vagy nehezebben oldod meg azt ami van.

2020. jún. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jah valószínű. Mert épp testben épp lélek.
2020. jún. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Shannaro ***** válasza:
A rádió hullámok még (jóindulattal) csak 200 éve terjednek az űrben. Ha fénysebességgel terjednek, akkor is csak 200 fényévnyire jutottak. A Tejútrendszer átmérője kb 100.000 fényév, ami azt jelenti, hogy még csak a galakszis 0,5%-át sem járta be az általunk generált rádióhullám. És ez csak 1 galakszis. Az univerzum pedig végtelen. Ahogy az idő is emberi ésszel fel nem fogható méreteket ölt. Az emberi történelem írásos bizonyítékai közül a legrégebbi kb 8.000 éves. A tudomány mai állása szerint a Föld valamivel több mint 4,5 milliárd éve alakult ki. Ha a 8.000 évet lejegyzett történelemnek tekintjük (ami óriási túlzás), akkor 562.500 lejegyzett történelem férne el a Föld eddigi életciklusában. A bolygón lévő minden szerves anyag együttese alkotja a biomasszát, ennek össz tömege 2.000 milliárd tonna. Az emberiség csupán 0,03%-a ennek a tömegnek. A teljes biomassza pedig csak 0,0000000335%-a a Föld súlyának. A Föld pedig az 5. a Naprendszer 8 bolygója közül méreteit tekintve. Az univerzumban folyamatosan semmisülnek meg csillagok, és pusztítanak el mindent a közelükben. Ezek alapján, ha azt gondolja valaki, hogy van jelentősége annak, amit az emberiség művel, az nagyon el van tájolva. Emberi szemmel nézve igen, van jelentősége, de ha objektívan akarod szemlélni, akkor mégcsak a galakszisunknak sincs semmi jelentősége az univerzumban.
2020. jún. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

Éppen azért, mert "jelentéktelen" vagy, olyan utat kell választanod, ami segít a gondjaid elhordozásában. Ehhez élettapasztalatom és hitem szerint Istenre van szükséged. Idézek néhány tanácsot a Szentírásból.

Jézus mondja: "Jöjjetek énhozzám mindnyájan, akik megfáradtatok és meg vagytok terhelve, és én megnyugvást adok nektek. Vegyétek magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy szelíd vagyok és alázatos szívű, és megnyugvást találtok lelketeknek. Mert az én igám jó, és az én terhem könnyű. (Máté 11, 28-30)

Vagy ezt is érdemes megszívlelni: "Minden gondotokat Őreá vessétek, mert neki gondja van rátok!" (1 Péter 5,7) Jézus felhívja a figyelmet az aggodalmaskodás és önmagunk alul értékelése ellen is: "Ne aggódjatok tehát a holnapért, mert a holnap majd aggódik magáért: elég minden napnak a maga baja."(Máté 6, 34) Ez nem olcsó tanácsadás, hanem gyakorlati tapasztalat: akinek Istenben megnyugszik a lelke, békessége lesz, és akkor meg tud békélni önmagával és másokkal is, meg a körülötte lévő nehézségekkel. Persze ez nem úgy működik, hogy neki állok olvasni a Bibliát, mintegy recept könyvet, hanem keresek magamnak lelki vezetést. Ezért elengedhetetlen, hogy felvegyük a kapcsolatot egy keresztyén gyülekezettel, ahol körültekintő és türelmes vezetést kaphatunk. Magányosan se Bibliával, se Biblia nélkül nem tudunk megszabadulni az alul értékeltségünkről, a "semmire sem vagyok jó" szindrómától. Nem véletlenül írja a Biblia erre a helyzetre: "Egymás terhét hordozzátok, és így töltsétek be Krisztus törvényét. " (Galata 6, 2)

2020. jún. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A szenvedés akkor szűnik meg, ha a kívánságaid megszűnnek.
2020. jún. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!