Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » A "Nincs végzet, csak ha...

A "Nincs végzet, csak ha bevégzed" idézetet hogyan kell értelmezni pontosan?

Figyelt kérdés
Lehet hogy csak én nem tudom felfogni... :S
2010. nov. 6. 08:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
61%
Ez nem a Terminátor-A megváltás-ban volt? Am szerintem azt jelenti, hogy nem halhatsz meg addig amíg nem teljesítetted a "kötelességeidet". De egyszerűen csak egy hangzatos monológot kerestek a film végére, hogy tudják a nézők lesz folytatása.
2010. nov. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%
Én nem így értelmezném. Szerintem azt jelenti, hogy nincs olyan, hogy "sors" "végzet". Senkinek nem előre elrendelt a végzete. A sorsunkat saját magunk alakítjuk. Csak az a biztos, ami már megtörtént..."bevégeztetett".
2010. nov. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Úgy,hogy az lesz a végzeted amit bevégzel,megcsinálsz.tehát nincs előre megírva semmi.
2010. nov. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem van egy vázlat,egy terv,amivel születünk,mert senki nem jön csak úgy bele a nagyvilágba életterv nélkül.Azon belül viszont szabad akaratunk és választásunk van,nincs semmi kőbe vésve,az életünkben bármit megválthatunk és megváltoztathatunk,ha igazán akarjuk.
2010. nov. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%

lehet arra is asszociálni, hogy addig ne dumálj semmit, amíg nem cselekedtél...addig ne mondd, hogy neked ez meg az a végzeted, h még be sem következett...mert minden csak akkor biztos, ha már zsebben van. :)


csak egy ötlet volt.


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Lastone.left-te miért vagy ilyen marha okos? utállak!

csak vicc volt:-))

a te válaszod a legjobb értelmezés,szerintem.

2010. nov. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%

Én ezt úgy értelmeztem, hogy ha valaki hisz valamiben, hogy az a sorsa, azaz végzete, akkor úgy fog cselekedni, amiről azt hiszi, hogy a végzete irányába viszi. A filmben pl. tudta nő a jövőt, hogy nagy háború lesz. De a fenti idézetből rájött, hogy ha tesz ellene, akkor meg tudja változtatni a jövőt.

Sokszor mondjuk, hogy ha azt tudtuk volna előre, másképp cselekedtünk volna. Mi van, ha egy ügyes jós megjósolja pl. hogy hamarosan nagyon betegek leszünk? Ez a végzetünk. Kétféleképpen cselekedhetünk: vagy őrült tivornyázásba kezdünk, hogy a rossz sors előtt legyen egy kis jó. És ezért betegedünk meg. Vagy ellenkezőleg: sokkal jobban kezdünk vigyázni az egészségünkre és a betegség így mégis elmarad. Szerintem ezt jelenti a mondat: "Nincs végzet, csak ha bevégzed."

2010. nov. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%

12:58. :)


Ihletből, sugallatból jönnek ezek a meglátások. :)

De köszi a "bókot". :D


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%
Na igen,sejtettem,hogy nem a Bucó Szetti Tacsi képregényből szeded.:-)12:58
2010. nov. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Kagemusha válasza:
100%
A jövôd nincs elôre megírva...
2010. nov. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!