Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Halálközeli élmények érdekelné...

Tetris kérdése:

Halálközeli élmények érdekelnének. Milyen tapasztalatokat szereztek azok, akik átélték?

Figyelt kérdés

Úgy szeretném hinni, hogy a halál nem egy végleges állapot, hanem van valami még.

Aki megélte már, hogy a halál közelébe jutott, az mit tapasztalt ott?

Milyen érzés meghalni? Ilyenkor az illető tudja, hogy ő most meg van halva?

Alagút, rokonok, szellemlények, életfilm... stb minden ilyesmi érdekelne!

És az is, hogy miben változtatott meg benneteket ez a megrázó esemény.


2010. dec. 17. 16:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én egy filmet ajánlanék a témával kapcsolatosan, Fliegauf Benedek rendezte és a címe "Csillogás", amelyben három ember mondja el a klinikai halál állapotában átélt tapasztalatait - és ezzel csatlakoznék az első válaszolóhoz is, mert az egyik szereplő Nádas Péter, aki az infarktusa során átéltekről beszél, amit "Saját halál" címen meg is írt -, a második történet egy tv-s figura (Dobronyai László) akit autóbaleset ért, melynek során ugyancsak a klinikai halál állapotából tért vissza; a harmadik pedig egy fuvolaművész hölgy, aki kétszer is járt "odaát"....


Érdekesség, hogy az egymástól teljesen eltérő karakterek, teljesen eltérő módon élték meg, és dolgozták fel később az "ideiglenes halált", és teljesen eltérő felfogásban is beszélnek róla; ennek ellenére a tapasztalataik nagyon is hasonlóak bizonyos szempontból...


Mindenképpen érdemes megnézni (neten is megtalálható) a filmet, én napokig a hatása alatt voltam, és akiknek megmutattam, ugyancsak. Volt olyan, akit alig bírtam rávenni hogy leüljön a tv elé - mondván, hogy "nem érdekli, hogy unalmas, mert nem történik benne semmi, 'csak' emberek beszélnek benne", azután pont ő volt az, aki kétszer is megnézte egymás után. Azt hiszem ez (is) önmagáért beszél...

2012. ápr. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még 3 éves koromból maradt meg az, amikor elütöttek, és csak néháng dolog maradt meg: felállok, és egy ember állt előttem akinek voltak szárnyai (akkor még nem tudtam, hogy egy angyal volt) és beszélünk... Majd a köv. emlék, hogy felkelek a földről
2012. okt. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én halottam egy emberről akit ágy érzés miatt újra kellet éleszteni és azt látta hogy kavarják a vérét
2019. márc. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!