Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Halálközeli élmények érdekelné...

Tetris kérdése:

Halálközeli élmények érdekelnének. Milyen tapasztalatokat szereztek azok, akik átélték?

Figyelt kérdés

Úgy szeretném hinni, hogy a halál nem egy végleges állapot, hanem van valami még.

Aki megélte már, hogy a halál közelébe jutott, az mit tapasztalt ott?

Milyen érzés meghalni? Ilyenkor az illető tudja, hogy ő most meg van halva?

Alagút, rokonok, szellemlények, életfilm... stb minden ilyesmi érdekelne!

És az is, hogy miben változtatott meg benneteket ez a megrázó esemény.


2010. dec. 17. 16:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Egyszer hallottam idős nénit bosszankodni az sztk-hoz közeli buszmegállóban, hogy minek hozták vissza, ha utána fáj mindene és ülőhelyet sem kap, meg amúgyis 20 percig kell várnia a buszra a hidegben.
2010. dec. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 kanóc válasza:
100%
Nádas Péter Saját halál című írása a legjobb, amit ebben a témában ismerek.
2010. dec. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a könyvajánlatot! Meg fogom venni!

Mindkét választ köszönöm!

2010. dec. 19. 18:15
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egy másik topicban írtam le.

Itt a link:

http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__parapszichologia__13..

2010. dec. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A Discovery-n van egy sorozat ami erről szól.
2010. dec. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Én egy olyat olvastam hogy valakinek műtét közben leállt a szíve és az orvosok próbálták újra éleszteni, ő meg addig mint egy "külső szemlélő" látta ahogy újra élesztik.Aztán mikor az orvosoknk sikerült újra éleszteni visszakerült a testébe.(nem tudom hogy igaz-e)
2010. dec. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Én attól félek hogy a halál olyan mint az alvás, csak mintha nagyon mélyen aludnál.Hogy alszol,ott vagy,de mégsem érzékeled a körületted lévőket.Csak az "álomból" soha nem ébredsz föl....
2010. dec. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Olvastam egy ilyen cikket. A nő meghalt, majd megnézhette az élete filmjét, "ahogy ilyenkor szokás". A jó dolgok színesben, a rosszak fekete-fehérben mentek. Majd jött az ő álláspályázatának az elbírálása, ahol a barátja vagy barátnője is ott volt a bizottságban. Miután föléledt, és kijött a kórházból, akkor rákérdezett a barátjánál/barátnőjénél, és tényleg úgy történt a dolog, ahogy a filmben látta.
2010. dec. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Gyula Gergő válasza:

Olvass utána a keleti kultúrákban is, pl a "Tibeti halottaskönyv" valószínűleg egészen jól leírja. Készült róla film is, de angol nyelvű. A filmben bemutatja egy keleti és egy nyugati ember haldoklását is, a haldokolás folyamatát is és a stádiumokat, ahogyan a tibetiek látják. Állítólag tibeti papok jártak rendszeresen a halál állapotában és onnan vissza is jöttek.

[link]


Szerintem a halálközeli élmények nagyon változatosak, nyilván attól fél az ember, ahogy érni fogja a halál, és amilyen fájdalmasan. Maga a halál valószínűleg nem fájdalmas, mivel az érzékelés is meghal, amivel a fájdalmat éreznéd. A neten keveset fogsz találni youtube-os videókat, mivel ezeket valahogy szűrik. De ha nagyon át akarod érezni a halál légkörét, akkor meg lehet nézni a "Halál 1000 arca" c. dok.film sorozatot, sok országban betiltották, és állítólag megrendezett az egész (én azért kétlem).

2011. jan. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
én 11 éves voltam mikor kivették a mandulàmat. 2 héttel rà felszakadt egy ér és spriccelt a szàmbol a vér. bementünk a korhàzba és én màr sokkos àllapotban voltam aztàn egyszer csak elaludtam. simàn aludtam csak nem àlmodtam aztàn külömbözö képek jelentek meg elöttem és elkezdtem félni hirtelen felébredtem és hànytam. aztàn bevittek a mütöbe. ennyi azt mondtàk még 5 perc és meghaltam volna. azota nagyon félek attol hogy valaki meghal de attol nem hogy én meghalok. :S
2011. jan. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!