Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Ha valaki meghal az tovább...

Ha valaki meghal az tovább létezik valahogy? Ha igen, akkor miért nem lép velem valahogy kapcsolatba a most meghalt nagymamám?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodok azon hogy létezik-e és szeretném is, hogy tovább létezzen nagymamám lelke tudata, de nem vagyok biztos benne, mert akár hogy akarom nem lép velem kapcsolatba, sehogy se ....... miért??
2012. júl. 18. 14:46
1 2 3
 11/23 Antimod ***** válasza:
21%

"Ha ezek a folyamatok leállnak, az idegek nem továbbítják a jeleket, akkor nincs élet, nincs öntudat."


Ez az, amit lassan megcáfolnak. A HKÉ a legnagyobb bizonyíték arra, hogy mégis van ilyenkor öntudat.

2012. júl. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
valóban hihetetlen erős tudatszintről számolnak be az emberek, ami szinte lehetetlen hallucinációtól ugyanis egy hallucinációhoz sokkal erősebb agyi aktivitásra van szükség mert a klinikai halál állapotában nagyon minimális agyi aktivitás van és ami érdekes baromi tiszta nem homályos zavart élményekről van szó. Ha az esetleg mégis hallucináció lenne az tuti nem agyi folyamatok miatt van
2012. júl. 18. 20:39
 13/23 Antimod ***** válasza:
0%

Nocsak, végre valaki jártas a témában. :)


"Ha az esetleg mégis hallucináció lenne"

Ezt egyébként könnyen ki lehet zárni, mert számtalanszor hajszálpontosan számoltak be arról, mi zajlott a klinikai halál alatt - sokszor más helyszíneken is. Ez utóbbi még éber állapotban is lehetetlen. Természetesen utólag ellenőrzött dolgokról van itt szó, nem feltevésekről.


És még valami: a HKÉ hosszú távon, évek alatt teljesen átformálja az embert, ami sajnos sokszor meg nem értettséghez, váláshoz, teljesen más értékrendhez vezet. Egy hallucináció ilyet nem okoz.

2012. júl. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
56%
Sír Bucher válaszát nem ismétlem meg, a lényeg ott van. A nagymamád elvesztése miatti gyász természetes, ha nagyon erős volt köztetek a kapocs akkor valóban az emlékeidben fokozottan tovább él.Sőt másokéban is, és a tárgyakban, írásokban amiket ő készített, hagyott hátra. A szép emlékek pedig segítik,hogy túl legyél rajta és elfogadd az elmúlás végleges. Sajnos ez van, bármennyire fájó is. A sok butaság amiket itt összehordanak felesleges, ezek csupán az emberek vágyai, hogy létezhet valami a halál után. Nincs ilyen, de ettől még szép az élet és lehet méltósággal gyászolni.
2012. júl. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
43%
Akik nem hiszen az ilyesmikben minek nézik az ezotériás kategóriákat? És pont a jó válaszolókat nem értékelik jóra, persze ha valaki ideírja hogy szilvásbukta azt mindenki lájkolja.
2012. júl. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Antimod ***** válasza:
81%

"És pont a jó válaszolókat nem értékelik jóra, persze ha valaki ideírja hogy szilvásbukta azt mindenki lájkolja."


Olcsó szórakozás, mert ingyen van. Ne ezzel foglalkozz, legalább olyan kedvesek, és bejelölik nekünk, melyik válaszra kell jobban odafigyelni. ;)

2012. júl. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Aki meghal, az nem létezik tovább. Tudom, hogy ez cseppet sem romantikus, de sajnos ez a helyzet. Fogadd el.
2012. júl. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Azért erre sincs bizonyíték úgy ahogyan a vallásosnak sincs arra hogy tovább létezünk
2012. júl. 28. 10:12
 19/23 anonim ***** válasza:
Nem tudhatom hogy tényleg létezik e de elmesélem neked az egyik esetemet ami a mamámnál történt. Egyik este a mamánál aludtam és néztem az ajtót. Egy fehér valami suhant el az ajtó előtt aztán lassan kinyílt az ajtó. Én úgy vélem hogy a papám szelleme volt az és az is lehet hogy rám akart ijeszteni mert a papa sose szeretett minket igazán meg a temetésén mindenki sírt csak én nem mivel nem tudtam közel kerülni hozzá meg szigorú volt amúgy is meg kicsi voltam még amikor meghalt ezért nem is hiányzott annyira. És lehet hogy ezért rémisztget engem mindig amikor a mamánál vagyok. Ha te még nem észleltél ilyet a mamáddal kapcsolatban akkor lehet hogy ő tovább tudott menni a másvilágba és én azt tudom neked tanácsolni hogy ne akarj vele kapcsolatba lépni ha tényleg tovább tudott lépni mert csak megbolygatod a lelkeket. Nagyon aranyos lehetsz hogy ennyire szereted a mamádat én is nagyon szeretem a mamámat jobban mint bárki mást és megértem hogy miért akarod hogy kapcsolatba lépj vele még úgy is hogy már nem él.
2012. aug. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Erről ár több elméletet hallottam. Szerintem olyan mint az alvás. Elalszol, majd máshol ébredsz, de nem emlékszel a korábbi életedre. Valaki szerint a lelkek egy helyen gyülekeznek ilyenkor, ahol nincs család, nincs formájuk a lelkeknek, csak úgy vannak.

Én nem akarom elfogadni, hogy halál után a nagy semmi, a megsemmisülés van. Lehet, hogy ezt csak félelemből mondom, de én hiszek abban, hogy van valami, azt nem tudom, mi, de kell lennie valaminek.

Nekem a nagymamám testvére halt meg egy hete. Közel álltunk egymáshoz, és most nagyon fáj a hiánya, de el kell engednem. Én is gondolkodtam, már médiumon, meg hasonló dolgokon, de inkább nyugodjon békében, ha van olyan, hogy lélek, ha nincs. Vasárnap halt meg. Hétfőn reggel becsuktam a konyhában az ablakot, mert hideg volt. Épp, hogy tettem pár lépést a kifele menet, nagy csörömpölés és ablakokat kivágta a szél. A poén a történetben, hogy az ablak jól be volt csukva, ez biztos, és odakint nem fújt a szél. Ezt nem tudom mivel magyarázni, de ijesztő volt.

2012. aug. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!