Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Hisztek a szellemekben?...

Hisztek a szellemekben? Tudnátok esetleg valamilyen veletek vagy az ismerőseitekkel való megtörtént sztorit mesélni?

Figyelt kérdés
Nekem mikor sajnos meghalt otthon mamám egyszer egyedül voltam a lakásban. A szobában ahol aludtak a papámmal aki előtte fél évvel halt meg ott volt egy felhúzós óra amihez a papám halála óta nem nyúlt senki, még ő húzta föl utoljára aztán csak ott állt úgy ahogy papó hagyta, aztán mikor elindultam kifelé azt hallottam hogy az óra ketyeg és a lámpa is vibrált egy picit.. Történt még hogy papucsban mentem be az egyik szobába, mamám pedig nagyon rendmániás volt. A szobán kerestem valamit éreztem fázik a lábam a parketten aztán néztem hogy nincs rajtam a papucs hanem a küszöbön volt!

2012. okt. 16. 00:47
 1/10 A kérdező kommentje:
2012. okt. 16. 00:53
 2/10 A kérdező kommentje:
2012. okt. 16. 01:03
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Én nem tudom még melyik oldalra álljak szellem ügyben de nem hiszem, hogy minden beszámoló hazugság vagy tévedés lenne. Valami van de még nem találjuk a magyarázatot. Ha egyszer meglesz lehet, hogy a fejünkre ütünk, hogy tényleg!


Nekem is van egy egész érdekes történetem vagyis inkább a barátnőmé.

Ő a szomszédomban lakik albérletben. Azelőtt egy aranyos, idős néni lakott ott évtizedekig. Aztán meghalt és a testvére kiadta a lakást a barátnőm meg leköltözött az emeletről a szüleitől az albérletbe mert már szűkösen voltak. Egyszer megemlítette, hogy szerinte van valami a lakással mert minden este elkezdenek recsegni a bútorok. Eleinte nem érdekelte, mert ugye régi bútorok voltak - a nénike szép, régi bútorai javarészt- és hát tágulnak, szűkülnek mikor, milyen idő van stb. Aztán feltűnt neki valami, elkezdte figyelni és rájött, hogy mindig ugyan abból az irányból-az ajtó felől-kezdődik a recsegés és szépen végig megy a lakás bútorain. Mindig ugyanabban az időpontban mindig ugyanabban az irányban és sorrendben szépen sorban ugyanúgy minden nap. Ilyen véletlenek nincsenek. Nálunk is recsegnek a dolgok de össze-vissza. Egy este a barátnőm fal fehér arccal rohant át pizsamában és remegve mesélte, hogy kezdte idegesíteni a folytonos recsegés szeretett volna pihenni és brahiból elkiabálta magát, hogy elég legyen már Erzsike néni! És legnagyobb döbbenetére tényleg abbamaradt a recsegés! Na akkor tojt maga alá igazából mert maga sem hitt az egészben. Aztán egy kis beszélgetés után eldöntöttük, hogy biztos puszta véletlen volt, hogy pont akkor hagyta abba a recsegést. Ha akkor befogja a száját akkor is abba maradt volna a recsegés. Végül is Erzsike néni nagyon aranyos kis öregasszony volt mindig viccelődött, sose pletykált vagy leselkedett ritka volt az ilyen. Gondoltuk ha az életben sem bántott senkit hát halálában sem fog. Hát a barátnőm mindenesetre pár napra vissza költözött az emeletre utána meg vissza. Egy darabig égő lámpánál aludt de aztán valahogy megszokta és nem sokkal azután meg is szűnt a jelenség.

Mindenesetre érdekes volt. Ennek ellenére is nagyon nehéz visszajáró lelkekben hinnem még mindig filózunk mi történhetett. Biztos van rá ésszerű magyarázat. Hát ennyi.

2012. okt. 16. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Én hiszek is és nem is. Ez afféle "majd elhiszem, ha én is látom addig kételkedem" dolog. Ugyanis ismerek olyan családot (tág értelemben vett családot, inkább rokonok) ahol komolyan történtek szellemidézések, stb. azok alapján, amiket meséltek még meg is tudnának győzni. Azonban ott van bennem a hitetlenkedés, szóval mint mondtam, majd hiszem, ha látom.
2012. okt. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Többször is láttam már "szellemet" az egyik ilyen eset:

Nagymamám házának nagyszobájában aludtam.Mikor felébredtem és felültem az ágyban, azt láttam, hogy a szoba túlsó végében a tükrös szekrénynél nem stimmel valami...Ahogy jobban szemügyre vettem, láttam, hogy azon a helyen(a tükrös szekrényen) egy férfi fekszik oldalvást, mintha aludna. Áttetsző volt a jelenség, de azért jól kivehetőek voltak az arcvonásai is.

Nem álmodtam, nem hallucináltam, éber voltam teljesen.Nem ijedtem meg, csak nagyon ledöbbentem, de nem volt időm sokáig csodálkozni rajta, mert a jelenés egyszer csak hirtelen eltűnt.Elmeséltem nagymamámnak , mit láttam és azt mondta, hogy amikor még ő fiatal volt, akkor a testvéreivel az volt a szobájuk, a fiú testvérének ott volt az ágya, ahol most a tükrös szekrény állt, úgy nézett ki pontosan, amilyennek én láttam és azon a helyen halt meg.Fényképet is szedett elő a holmijai közül és a fényképről is felismerhető volt a férfi, akit "szellemként" láttam.Úgy tűnt, "Ő" egyáltalán nem vett tudomást az én jelenlétemről.Mintha csak a múltba kaptam volna egy kis bepillantást.Úgy tűnik, hogy dolgok, események képesek lenyomatot hagyni a térben, és bizonyos körülmények hatására később láthatókká válnak, ha nem is mindenki számára.Sok szellemjelenségnek és egyéb különös érzékelésnek ez lehet az oka.

Viszont azt nem tudom mivel magyarázni, amikor a jelenség hangokkal vagy tárgyak elmozdulásával is jár,de tény, hogy ilyen is van.

2012. okt. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%
Szellemek nem léteznek. Sokan ülnek még mindig otthon a családi vagy baráti körben és mesélnek izgalmas, borzongató történeteket, de ők sem hisznek benne, csupán jó egy kis izgalom:-))Egyébként a spirituális dolgok, szellemlátók meg hasonlók okát az emberi gondolkodásban keresd. A misztikumhoz történő vonzódás pszichológiai jelenség, az önámítás és az elvtelen meggyőződés is az....Nagyon sok dologban hisznek az emberek ami nem létezik, de nem is az a lényeg,hogy létezzen, hanem ,hogy segítsen lélekben túlélni valami problémát. A vigasztalás, a remény és az önbecsülés helyreállításának eszközei ezek, azon személyek számára akik sikertelenek vagy annak érzik magukat a valódi világban:-))Közöttük sokaknak egy kis közösségi érzést is ad a hasonszőrűek társasága, egymást győzködik,hogy micsoda nagy és misztkius ,,tudás" birtokában vannak.Jóleső érzéssel kritizálják a tanult, művelt vagy egyszerűen csak intelligens és tájékozott embereket, így nyerve némi vigasztalást a vélt sikertelenségükre. Na, így megy ez.....Olvass, tanulj....
2012. okt. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
71%
Tudom, röhejesnek hangzik de én a macskám szellemét látom többször. Nagyon szerettük őt, szerintem ő is minket, ezért jár vissza. Gyakori, hogy amikor valamit teszek veszek, egyszercsak valami kis, macskaméretű dolgot veszek észre a szemem sarkában, amikorra már odanéztem nem volt ott senki. Tegnapelőtt este történt, hogy feküdtem az ágyban, és legnagyobb meglepetésemre ott volt a macskám! Ott állt teljes valójában kb.2 másodpercig, utána pedig eltűnt! Tavaly vettünk egy új cicát, és amikor őt simogatom van úgy, hogy a hátam mögé kukkant. Megmerevedik, kitágul a pupilája, olyan rémült arcot vág, mintha szellemet látna, és utána fénysebességgel jön le rólam. Totál csend volt, nem a kajászacskó hangjára izgult be, semmi ilyen. El sem tudtam képzelni mitől ijedt meg. Velem ilyen állatos dolog esett meg.
2012. okt. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Colonel Simi ***** válasza:
100%
Én hiszek ebben de még ilyen élményben nem volt részben!
2012. okt. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kameko-san ***** válasza:
100%

Nem igazán tudom, hogy hiszek-e benne, de régebben történt velem egy furcsa dolog:

5.-es voltam. A barátnőmmel kimentünk WC-re (mindkettőnknek kellet + a kicsiknek mániája benyitogatni a "fülkékbe"). A WC-ben két ajtó van egymással szemben, azok vezetnek konkrétan a WC-hez (a két ajtó közötti részen egy csap és egy tükör van). Az egyikben nem működött a lámpa, ezért egyesével mentünk. Először ő volt, aztán én is. Amikor kijöttem nem kapcsoltam le a villanyt, egyből mentem kezet mosni. Amikor ki akartunk menni odamentem az egyik "fülkéhez", hogy lekapcsoljam a villanyt. De az már le volt kapcsolva! Megkérdeztem a barátnőmet, hogy ő kapcsolta-e le, de nemet válaszolt. (Megnéztem és a kapcsoló le volt pattintva, szóval nem a villanykörte ment tönkre). Amint erre rájöttünk, pánikolva futottunk vissza a terembe.


Ez a barátaimmal történt:

Egyszer még 4.-ben (amikor én még nm jártam oda) nagy zaj volt a napköziben és nem tudtak házit írni. Megkérték a tanárt, hogy a szomszéd szobában lévő könyvtárban tanulhassanak. Átmentek és leültek, egyszer csak lekapcsolódott a villany. Még a kattanás is hallatszott. Odamentek a kapcsolóhoz és felkapcsolták. De akkor a kilincset valaki felhúzta. Teljesen ijedten kezdték el rángatni a kilincset é hirtelen megszűnt az ellenállás. Gyorsan kinyitották az ajtót, de nem volt ott senki. (Se a folyosón vagy a közelben)

2012. okt. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 hellosztok válasza:

Hátt nem is tudom h hiszek történtek már furák sztem ja léteznek

HÁt úgy kezdődöt hogy egyszer este kicsik voltunk tesómal... (aki sajna azóta már meg halt...) de m1 anyi hogy beszélgetünk minden néztük a tvt egyszer csak azt haljuk h kardóznak csatok meg minden kin az ablak előtt és kinéztünk semmit nem láttunk és ez jó ideig így ment éveken kersztül...

Olyan is volt hogy egyszer este nem volt jó a zár a bejárati ajtón vmi oknál fogva nem lehetett bezárni na mindegy este gondoltuk majd holnap reggel meg nézik jobban mert késő volt álmosak voltak faterom ék vagy nem tom már pontosan na m1 anyi volt oda tetünk két jó nagy szekrényt és be szorítotuk az ajtót h ha vki beakarna jönni ne tudjon... na ,m1 ozt reggelre meg az vettük észre hogy magátol az éjszaka allat egy hang nélkül el mozdult a helyéröl anyira h egy ember beférjen kb olyan nagy hézzag lett a szekrények és az ajtó közöt!

de az ember nem lehetet egy hang nélkül h tudná egy ember?? meg akkor ha ember lett volna mért nem vitt el semmit ha már bejött?? szal... mai napig fura és ilyesmik történtek mind addig mig egyszer nővérem ék szelemet nem idéztek pár haveral meg másik bátyámal.... úgy volt szelem idéző könyvböl idéztek tűznél hajnal 1 körül vagy éjfél fele pontosan nem tom ozt olyan volt h nővérem ék kérdezték szelem? itt vagy ha igen emeld fel a könyvet! ÉS MEG EMELKEDET KÉRDEZTÉK JÓ VAGY ROSZ VAGY? BAL A ROSZ A JOBB A JÓ valahogy így és rosz felé fordítota... gondolhatjátok mi durva lehetet nekem ő mesélte ezt de m1 folytatom alig hogy el fordította nem sokra rá majd meg ölte nővéremet... egyszer csak a semmiből hozzá vágta volna a tetőröl egy cserepet... de észre az egyik kölyök aki részt vett az idézésben meg jó bárátja volt régen is a családnak na m1 egyszer csak félre lökte hogy ne menjen a fejére a cserép ozt utána egyböl bele dobták a tűzbe a könyvet ozt berohantak a házba

2012. nov. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!