Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Ti hisztek a szellemek létezés...

Ti hisztek a szellemek létezésében?

Figyelt kérdés

2013. dec. 16. 17:53
1 2 3 4
 11/33 Boldi11 ***** válasza:
31%
10-es válaszoló tökéletesen megadta arra a választ nekünk,hogy vallás és tudomány miért nem értenek eggyet sohasem. Am igen hiszek a szellemekben.
2013. dec. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim válasza:
94%
Én egész addig nem hittem benne még a nagypapám aki apám helyett apám volt sajnos elhunyt. Nem tudtam tőle kellő kép elbúcsúzni. Nagyon magam alatt voltam nagyon sokáig. A lényeg, hogy a halála után két nappal mentem ki cigizni és amikor kiléptem a szobámból a nappaliba megtorpantam a gyomrom görcsbe rándult és hideg futott át rajtam. Csak meredtem magam elé néztem és nem láttam semmit de úgy éreztem áll ott valaki de a szemem nem látott semmit mégis úgy éreztem ott van a papa. Pár másodpercig tartott az egész aztán miután észbe kaptam úgy megijedtem, hogy vissza léptem a szobába a páromhoz akinek mikor elmeséltem csak nagy kerek szemekkel nézett rám, de utána megkértem h jöjjön le velem mert nem merek egyedül lemenni... Tehát én azóta igen. Hiszek a szellemekben...
2013. dec. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Igazából a különböző véleményekre vagyok/voltam kíváncsi ebben a témában. Ha oda írtam volna azt, hogy csak olyanok írjanak, akik hisznek benne, számomra kicsit értelmetlen lett volna a kérdés.

Amúgy meg szerintem érdekes, hogy ki hogyan viszonyul ehhez a témához. :)

Aki hisz benne, és esetleg vannak ilyen "tapasztalatai", az számomra még érdekesebb, aki meg nem hisz benne, az meg azért érdekes nekem, mert általában konkrétan megmondja az illető, hogy miért nem. :)

2013. dec. 19. 16:21
 14/33 anonim ***** válasza:
0%
Én egy jó ideig nem tudtam mit higgyek,de volt egy érdekes álmom,és azóta kezdek afelé hajlani,hogy igen,léteznek.
2013. dec. 20. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim válasza:
93%
Az embernek nagyon nehéz elfogadni, hogy van néhány évtizede itt a Földön, és utána vége, nincs semmi. Ezért amióta világ a világ megpróbál bizonyítékokat találni arra, hogy igen, itt vége van, de... Sajnos az ember előbb -utóbb megtapasztalja, hogy milyen fájdalmas elveszíteni valakit, akit szerettünk, nagyszülőket, szülőket:-( Ilyenkor könnyebb, ha az ember abban bízik, hogy ez a búcsú csak egy kis időre szól, és odaát egyszer újra találkozunk. Én néhány éve veszítettem el az Édesapámat, akit nagyon szerettem. Anyuval 40 éve voltak házasok, és megbeszélték, hogy aki előbb hal meg valami módon jelt ad, ha van túlvilág. Apu halála után Anyu többször is kopogást hallott az ablakon és egyszer hajnalban mikor kiment a konyhába egy pohár vízért, úgy érezte mintha valami hideg futna végig rajta. Hogy ez Apukám szelleme lett volna? Nem tudom. Az biztos, hogy Anyunak sokkal könnyebb volt így. Pedig tanult ember Anyu, aki ráadásul egészségügyben dolgozott. Az eszével tudja, hogy ilyen elvileg nem lehet, de az embernek néha muszáj hinnie olyasmiben is ami elvileg lehetetlen, bizonyos dolgokat csak így lehet túlélni. Hogy én hiszek e? Nem tudom. Sem a szellemek létére, sem a nemlétére nincs egyértelmű bizonyíték, így bármelyik igaz lehet. Egy biztos, hogy Apukám nagyon hiányzik és sok szeretettel gondolok rá mindig:-(
2013. dec. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 lowriderGirl ***** válasza:
75%
Én személy szerint nem hiszek, és senkit nem akarok megbántani, de úgy gondolom, hogy az a rengeteg "bizonyíték" mind magyarázható fizikailag is. Aki pedig teljes meggyőződéssel érez/hall/lát ilyesmiket, azt inkább csak azért teszi, mert valóban hisz benne... Ha valamit nagyon akar az ember, előbb utóbb elhiteti magával, hogy az bizony úgy van.
2013. dec. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim válasza:
34%

A materialista világkép szerint Isten nincs, természetfeletti jelenségek nincsenek, mindenre van fizikai magyarázat. Ez szerint szellemek sincsenek, titkos lelki képességek sincsenek, csak a csalók, kuruzslók, sarlatánok, szemfényvesztők vannak, akik a szegény hiszékeny, és tudatlan embereket átvágják – a pénzükre hajtva.

De ha egy olyan embernek próbálnám megmagyarázni hogy nem létezik természetfeletti, aki részt vett már sikeres szellemidézésen, vagy aki agykontrollal elért dolgokat, vagy aki megtapasztalt már igazi spirituális élményeket, az kiröhögne. Ezek a dolgok sok ember számára mindennapjaik meghatározója, létező, működő jelenségek, mindennap kellő számú pozitív visszacsatolást produkálva az egyénnek a természetfeletti létezéséről.

Én alapvetően fizikai beállítottságú ember vagyok, mérnökként a materialista tudomány eredményeit használom, de vannak saját komoly tapasztalataim a természetfeletti létezéséről. Például:

- 15 éves koromban a berhidai természetgyógyász, miután feltöltött valamiféle energiával, nekitett a mellkasomnak egy 5 kilós járólapot, és távolról a kezével olyan erőt sugárzott, hogy a mellkasom egy percig magához szippantotta a járólapot, ami még előredőlve se esett le. - Van egy természetgyógyász-orvos rokonom, aki 250 km távolságból gondolati erővel beindította a fájásokat, és a fiam megszületését. Bármikor felhívhatom ha bajom van vagy a családban bárkinek, gondolatban megvizsgál, és megmondja a valós diagnózist.

- Agykontroll segítségével 1 percen belül megtaláltam a 20 éve elvesztett vámpírfogsoromat mamám kredencén, egy pohár alján. (agykontrollos eseteimből számtalant tudnék felsorolni ami nem magyarázható a jelenlegi fizikával)


Szellemidézésről saját tapasztalatom nincs, általam hitelesnek tartott emberektől hallottam nagyon durva történeteket, én egyszer próbáltam szellemet idézni kis koromban két haverommal, akkor nem sikerült. Nem tudom megítélni hogy szellemek valóban léteznek-e, az agykontroll működési mechanizmusa alapján azt gondolom nagyobb esélye van annak, hogy a gondolat teremtő ereje hozhatja létre a szellemekkel kapcsolatos megtapasztalásokat. Mindenki azt a világot teremti, alkotja gondolataival, amiben hisz, hinni akar. Ezért élhet meg manapság annyi sarlatán, szektavezér, ezoterikus guru, a hívőik a gondolataik teremtő ereje révén létrehozzák maguknak azokat a fizikai megtapasztalásokat, amelyek erősítik a hitüket, és így válnak az adott szekta radikális követőjévé.

2013. dec. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim válasza:
0%
Én nem a fehér kis izé kinézetű szellemekben hiszek.Én a lelkekben hiszek.Mert szerintem egyrészt a szellemek úgy néznek kis,amilyen állapotban meghaltak,vagyis emberformájukban.A lelkeknek szerintem nagy erejük van,ezért lehetnek képesek tárgyak mozgatására.De persze nagyon sok videó,felvétel,és műsor is hazudik.Lehet azt mondani,hogy pl.:honnan szedted ezt a nagy hülyeséget?.Mindenki másban,máshogy hisz.én ebben hiszek és kész!
2013. dec. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 Tom Benko ***** válasza:
27%
Amiben hinni kell, az eleve teljesen felesleges szerintem. Csakis a bizonyítékokat fogadom el. A szellemek létére nincs bizonyíték, így a létezésüket telesen értelmetlen feltételezni.
2013. dec. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
45%
No már bocs, de ez olyan kérdés mintha azt kérdezted volna: te hiszel a saját létezésedben? Igen, én hiszem, hogy létezem. Én egy szellem vagyok egy testben, no meg időnként nem a testben hanem kint. Nem tűnt még fel, hogy az anyag nem mozog és nem gondolkodik magától? Az anyagra Newton törvényei igazak, a tehetetlenségről szóló törvény például. Biztosan hallottál a görög mitológiáról: Zeusz isten belevágott nyilával a tengerbe és kisétált a habokból az a gyönyörű leány. És hallottál a modern kori mitológiáról: Az őstengerbe belevágott a villám és a molekulák véletlenszerű találkozása által kisétált a habokból az a gyönyörű leány. Melyik tetszik jobban? Sok mesét hallottunk már. És fogunk még. De jó helyen tapogatsz. Léteznek szellemek, és az egyik közülük Te vagy. :))))
2013. dec. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!