Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Hogyan állítsam le az alvás...

Hogyan állítsam le az alvás paralízist?

Figyelt kérdés
Sajnos elég gyakran előfordul nálam a lidércnyomás. Rendesen utánanéztem a dolgoknak,hogy mit tegyek ellene de semmi nem működik.Nálam mindig ijesztő. Próbáltam megnyugodni közben, de én nagyon félek az ilyenektől. Próbálom mindig kialudni magam,nem érzem magam annyira stresszesnek sem, még is előjön. És nem csak akkor ha háton alszom.. Mit tegyek,hogy tényleg abbamaradjon végre?

2014. nov. 13. 09:16
1 2
 1/13 Spilerke ***** válasza:
35%

De voltál már orvosnál, hogy miért ilyen gyakori nálad az alvás bénulás, mert ez nem egészséges. Az évek során 1-2 alkalom még hagyján, de akinél már többször is elfordul annak az oka valamilyen alvási rendellenesség lehet.

Ellene annyit tehetsz, hogy elviseled, mert az legfeljebb egy-két percig tart.

2014. nov. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Próbálod magad kialudni ez mit jelent pontosan? Mert nálam pl. akkor volt egy időben sűrűn, amikor túlerőltettem az alvást, általában a reggeli visszaalvásoknál fordult elő.

Én nem hinném, hogy ez feltétlenül orvost igényelne. Ha nem is érzed magad stresszesnek, lehetsz nyugtalan, szerintem mindenképp van köze valami megváltozott lelkiállapothoz.

Előjöhet pontosan attól is, hogy félsz tőle, vagy kényszeresen aludni akarsz, vagy kényszeresen felébredni. Próbáld meg magad elengedni.

2014. nov. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha nagyon gyakori, akkor betegséget is jelezhet. Amit tudsz tenni, lehetőleg éjszaka aludni, mert leggyakrabban nappali alvás közben jön ki, illetve a legjobb ha az oldaladon fekszel, magamon is észrevettem, hogy általában háton fekve jön elő. Egy idő után talán már nem annyira ijesztő, mivel hozzászoksz.
2014. nov. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kérdés: hány éves vagy?


Mert ha 13-15 körül, akkor minden rendben. Abban a korban sok gyereknek napi rendszerességgel fordul elő. Így voltam én is. Hetekig naponta volt paralízisem, majd ahogy nőttek elmúltak. 23 vagyok, vagy 6 éve egy sem volt...

2014. nov. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok, és köszönöm a kommenteket :)
2014. nov. 13. 12:42
 6/13 anonim ***** válasza:
Kérlek ezt nézd át : [link]
2014. nov. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
12%
Van egy olyan tanulmány, amely szerint az alvásparalízis nem egészen úgy működik, ahogyan eddig gondolták. Nem már ébren vagy és nem tudsz mozdulni, hanem az emlékekben eltárolódott modellje jelenik meg a szobádnak, mindent úgy látsz, mint ahogy az a valóságban van, de még alszol, álmodsz, és a mozgásképtelenséget is csak álmodod. Abban a tanulmányban azt írták, hogy ez egy sablonos álomtípus, bárkinél előjöhet és hogy valamilyen félelmek miatt van. Talán ezért nem csökken a gyakorisága az alacsonyabb stressz terhelésnél sem. Lehet, hogy élethelyzet függő. Vagy környezetváltozás kell.
2014. nov. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#7 látszik, hogy neked még soha nem volt. Ez a "tanulmány" hülyeség.
2014. nov. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#7 ahogy #8-as mondja ez baromság. Nekem is volt többször alvási paralízisem és mikor vége akkor nem felébred az ember, hanem végre meg tud mozdulni. Ezt úgy értem nincs különbség a paralízis vége és a megmozdulás pillanata között, továbbra is ugyanazt látom, ami álomból felébredés esetén elképzelhetetlen lenne, mert nehogy már pont a szoba azon részét álmodjam ami felé néznek! Ráadásul ha az életem függne tőle, akkor sem tudnám úgy elképzelni a szobámat ahogy a valóságban van.
2014. nov. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
3%
Az "alvás paralízist" szellemek, meg egyéb szemmel nem észlelhető lények okozzák. Ahogy a népszokás is mondja, rád ült az ördög, lidércnyomás. Általában akkor telepednek rád mikor lefekszel aludni, de hallottam már ismerősömtől hogy akkor történt meg vele a dolog amikor még csak épp hogy lefeküdt az ágyra. Ahogy elveszik az energiád, lebénítanak, nem kell itt a szkeptikusok fölösleges észosztását hallgatni. Hívj el egy látót, de elég ha egy szentelt gyertyát meg gyújtasz és hagyod jó sokáig égni, el fogja zavarni.
2014. nov. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!