Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Szerintetek megerrzek dolgokat...

Szerintetek megerrzek dolgokat vagy csak a veletlen muve?

Figyelt kérdés
Mar egesz kicsikorom ota tudok dolgokat elore. Ilyenekre emlekszem hogy tudtam mindig mikor felelek az iskolaban csak ugy jott a megerzes, es tenyleg feleltem. Vagy vettunk egy dinnyet es mondtam anyaeknak hogy ez feher lesz belul nem szep piros es tenyleg klyan volt. Vagy jogy toltam vissza a tescos kosarat es meglattam egy embert es tudtam hogy elfogja kerni a kosarat. Meg vannak ilyen minden napos kis apro megerzesek. Kavezoban dolgozom neha megerzem ki fog jonni. Meg szeptemberben 2napig az jart a fejemben hogy valaki megfog halni, es a szomszedom meghalt ra 1 napra. Es ma tortent az, hogy eszembe jutott egy ismerosom, csak ugy gondolkoztam rajta amikor jottem hazafeld hogy fel fog hivni, es ra ugy fel orara hivott is. Pedig nem szokott csak 2-3hetente egyszer, mert bortonben van. Most ezek veletlenek, vagy letezik ilyen? Tudom nem nagy dolgok ilyen mindennapos tortenesek, massal is van ilyen?

2015. jan. 3. 00:27
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Lehet:)
2015. jan. 3. 19:56
 12/14 anonim ***** válasza:
56%

Az ember naponta futólag egy csomó dologra gondol aminek a nagy részét utána el is felejti. Mikor valami ebből bejön akkor annak az agy túlzott jelentőséget tulajdonít.


> tudtam mindig mikor felelek az iskolaban

Szerintem mindig kicsit izgultál hogy jaj csak ne feleltessenek ma. Aztán amikor nem Te feleltél akkor megnyugodtál hogy hát persze, ekkor meg ekkor már feleltem most nem rajtam volt a sor. Mikor meg feleltettek akkor jön a "tudtam hogy ez lesz" érzés.


> vettunk egy dinnyet

Ilyen mindenkivel van, vagy véletlen vagy tudat alatt valamit észreveszel ami megérzésként tudatosul benned. Vagy az eladó viselkedése furcsa mert tudja hogy rossz a dinnyéje vagy a dinnyén látsz valamit. Ebből az agyad kilogikázza hogy a dinnye rossz.


> tescos kosarat

Ez tipikusan az hogy tudat alatt már észreveszed a másik viselkedéséből hogy akar tőled valamit. Ez a "megérzés", de semmi természetfeletti nincs benne csak a tudatalattid észlel egy csomó olyan dolgot a környezetedből ami benned nem tudatosul mert felesleges, ami meg fontos - mint pl. az hogy egy idegen akar tőled valamit - az meg így tudatosul benned.


> Kavezoban

Ugyanez. Lehet hogy tudat alatt már látod az utcán csak mivel mással vagy elfoglalva nem tudatosul benned. Mikor belép akkor szól a tudatalatti hogy "őőő... bocsi hogy csak most szólok de jön a vendég", te meg döbbenten állsz hogy "tudtam!". Vagy a másik eset hogy tudat alatt már _várod_ a vendéget és mikor megjön akkor az agyad jelzi hogy milyen jól "megjósoltad".


> valaki megfog halni

> ismerosom

Ugyanaz mint az iskola. Ha bejön akkor megdöbbensz ha nem akkor nem is törődsz vele.


De persze az is lehet hogy mivel tudtad vagy láttad hogy a szomszédod rossz állapotban van, párszor gondoltál arra hogy már nincs neki sok hátra.


A telefon meg teljesen tipikus, gondolunk futólag egy-egy ismerősünkre és ha utána felhív akkor meggyőződésünk hogy megéreztük.


Illetve épp úgy mint a vendégek esetében, itt is akár hiányérzetből fakadhat ez az érzés, ami addig nem realizálódik benned amíg az adott esemény meg nem történik. Hiányolt ismerős hívása esetén érzed hogy "tudtad" hogy hívni fog.

2015. jan. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
A jelenség létezik. Jól működik a tudat alattid, próbáld meg a céljaidra irányítani is (Agykontroll).
2015. jan. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Szerintem nem véletlenek. Vannak olyan emberek, akiknek érzékenyebbek az "antennáik" az átlagnál. Velem is megtorténik néha, ha nem is napi szinten..
2015. jan. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!