Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Az asztrálutazás használható...

Az asztrálutazás használható "kémkedésre"?

Figyelt kérdés
Mármint a valóságot látod/hallod? Előre is köszönöm. (Trollok és szkeptikusok kíméljenek)

2015. szept. 25. 14:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%
Az öt érzékszervet már egy ideje az anatómia is vitatja, de a hét érzékszerv először az okkultizmusban jelent meg. Ott még főképp azért, mert a hetes szent szám volt. Ugyanakkor az embernek a látás, hallás, tapintás, szaglás, és ízlelés mellett van legalább egy érzékszerve, ami egyértelmű. Ez a test helyzetét érzékelő középfül. Vagy egyszerűbben az egyensúlyérzék. Ez mindenképpen érzékszerv, mert külön szerv alakult ki, hogy a test helyzetét felmérje, és válaszreakciókat is kivált a testből. A hetedik érzékszerv nem teljesen nyilvánvaló, különböző források különböző érzékeket neveznek meg. Olvastam már olyat, ami a veszélyérzetet, vagy pontosabban az élőlény jelenlétének fizikai jeleit felfogó szervet említett. Az elmélete szerint a szőrtüszők képesek az élőlények által kibocsátott gyenge elektromos tereket, és azok változásait észlelni. Egy egyértelműbb, és logikusabb érzék az előzőt egészíti ki. A középfül a térbeli helyzetet érzékeli, az agyalapi mirigy pedig a szemen keresztül beérkező fényviszony változások, és a test belső ritmusa alapján az időt érzékeli. Primitívebb állatoknál, például a hidasgyíkoknál ez a szerv olyan közel van a külvilághoz, hogy tényleges fény is eléri, így kvázi egy fényérzékeny harmadik szemként működik. Más állatoknál is szabályozza a napi, és éves életritmust. Az egészséges embernél is a téli időszakban jóval energiatakarékosabb a szervezet, és ez összefüggésbe hozható az agyalapi mirigy működésével. Ugyanígy az egészséges ember napnyugta után álmosabb, míg napkelte után nem sokkal magától felébred. A felborult bioritmus persze nem ritka, de ez nem cáfolja azt, hogy az agyalapi mirigynek ilyen funkciója van. Volt szerencsém élettant tanulni jó pár évig, és a hatodik, és hetedik érzékszervre ezek a leginkább hiteles jelöltek. A hivatalos oktatásban is időnként már emlegették őket, főképp az agyalapi mirigyet, mert a középfület általában nem veszik két részre a fül mint összetett szerv koncepció miatt.
2015. szept. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
60%

"az embernek a látás, hallás, tapintás, szaglás, és ízlelés mellett van legalább egy érzékszerve, ami egyértelmű. Ez a test helyzetét érzékelő középfül. "

A középfül egy hallószerv, így még mindig öt érzékszervről beszélünk.

2015. szept. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
16%
Egyébként hosszabb sorokat akartam írni, csak a böngésző valamiért hamarabb elküldte a kommentet és nem tudtam tovább írni, utána pedig azt írja, hogy csak öt percenként tudok egy választ írni. Na mindegy. Én nem tartom olyan elképzelhetetlennek, hogy az embernek több érzékszerve is lehet, mint öt, viszont akárhogyan is próbálod érvényesíteni ez még mindig csak öt érzékszerv. És úgy tudom, hogy veszélyérzete a pókoknak van nem az embernek.
2015. szept. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
38%

Használt már a CIA és az oroszok is telepátiát, asztrálprojekciót kémkedésre, de voltak hibák benne, így mivel nem tudni hogy mi a hiba, így nem lehet teljesen biztos az információ, így abbahagyták a projectet.


Meg is írták könyvben a CIA-s. Hargitai be is mutatta a TV-ben

2015. szept. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
89%

A középfülben található a három félkörös ívjárat, ezek felelnek a test elmozdulásának, és helyzetének érzékeléséért. Ez egy külön érzékszerv. Ha valakinek súlyosabb középfülgyulladása van, nem véletlenül veszíti el az egyensúlyát. Ez a szerv erre specializálódott.


[link]

2015. szept. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
86%
Ja igen. A pókoknak csak a pókemberben van veszélyérzete:D Írtam, hogy az nem annyira hiteles. Viszont a három félkörös ívjárat érzékszerv. Az agyalapi miriggyel viszont tévedtem. A hipotalamuszban található két mag, amely a retinában található különleges idegsejtek ingereit veszi fel közvetlenül.(ezek nem azonosak a retina látásért felelős sejtjeivel) Ez nem képi információként képződik le, hanem ciklikus változást eredményez a szervezetben. A hipotalamusz ezt a tobozmirigyen keresztül teszi meg. Érzékszervnek itt a retinális ganglionsejteket, és ezek beidegződését tekinthetjük a hipotalamuszba. Persze ezt sem szükséges külön érzékszervnek tekinteni, de általában a biológiai órát elég jól el szokták határolni a látás, táplálkozás, és más külső, ciklikus behatásoktól.
2015. szept. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
21%
Nem, mert asztrálutazás nem létezik.
2015. szept. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A középfül nem érzékszerv, mert nem a környezetet, hanem a testhelyzetét stabilizálja. Ez az ember lengéscsillapítója, de semmiképpen nem érzékszerv. :D A veszélyérzet sem egy érzékszerv, hanem a saját környezeted felmérése.
2015. szept. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
92%

A veszélyérzet már az érzéklet, nem az érzékszerv.

A három félkörös ívjárat miért ne lenne érzékszerv? A bennük lévő folyadék elmozdulása alapján alkot az agy érzékletet arról, hogy a fej milyen irányba mozdult el. A lengéscsillapítás már az érzékletre adott reakció. Mint például amikor forróhoz nyúlsz, és visszarántod a kezed. A fej helyzetéből nyert információ alapján az agy korrigálja az egyensúlyt. A látás esetén sem a látás az érzékszerv, hanem a szem. Az érzéklet a látás. Itt sem az egyensúly az érzékelő szerv, hanem a félkörös ívjáratok, amelyekből az inger a fali lebenyre jut. Ez biztosítja a térbeli orientációt. Ez a fő komponense az egyensúlynak, hiába vesz részt a teljes egyensúly kialakításában a látás, és a tapintás is. Ezek elvesztésével is képes vagy meghatározni a tested helyzetét.

A veszélyérzetet továbbra is példának mondtam. Egy tudományosan nem bizonyított, de azért létező érzet. Az időérzéket hangsúlyoztam. Csak azt figyelmen kívül hagytad, vagy nem kommentáltad. Mondjuk lényegtelen, hogy mit nevezel érzékszervnek, és mit nem. Az okkult világképben akkor is hét érzékszerv jut szféránként, ha amúgy tizenkettőt ír le a tudomány. Vagy éppen ötöt. Az okkult világkép sem különösebben stabil, vagy egységes, a tudományostól sem lehet elvárni ezt.

2015. szept. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!