Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Szerintetek létezik túlvilág,...

Szerintetek létezik túlvilág, Mennyország, Pokol, Isten?

Figyelt kérdés
Én hiszek is benne, meg nem is, nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre ez ügyben. Vajon létezik-e túlvilág és ha igen, akkor milyen formában. Létezik-e Isten? És ha igen, vajon hogyan kell elképzelni.

2017. márc. 28. 14:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
9%
Istent nem lehet elképzelni, talán azért mert nincs is alakja. Mintha valaki azt kérdezné, hogy milyen színű egy atom. Abban biztos lehetsz, hogy képes nekünk meglepetést okozni, és szerintem a Mennyország nagy meglepetés lesz. :-)
2017. márc. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
75%

Egy kis tudomány: A zöld festék atomjai zöldek, milyen meglepő, hogy pont azért zöld színű a festék, mert apró zöld részecskékből áll. Mondjuk.

Továbbá a témával kapcsolatban, mindig lesokkol, hogy már a 21. században élünk, és az emberek nagyrésze zsidó mesékben hisz (gondolom a válaszolók 90% már nyugdíjas nénikből és bácsikből áll, akiknek túl unalmas az életük, félnek a haláltól, és még a kommunizmus előtt rájuk volt kényszerítve az Istenhit).

Mindenki, akiben szorult némi ész az tudja, hogy az ilyesmi csak mese, de pszichológiai szempontból nagyon hatásos az olyan emberek számára, akik megnyugvást keresnek (végül a mitológiát is azért kreálta az ember, mert féltek a haláltól, és kitalálták, hogy van túlvilág).

2017. márc. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nincsen egyik sem.

Ugyanaz lesz halálod után, mint születésed előtt: számodra semmi, mások meg élik tovább az életüket.

2017. márc. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Nem létezik a kereszténység és a többi vallás egy nagy hülyeség amugy meg nem zsidó mesék a szidók csak lopták a történetek nagyrészét pl a teremtés történet egy mezopotám mese.
2017. márc. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen vallású vagy.

Ha netán katolikus, akkor -van, vagy nincs, mindegy, mert- meg kell várnod az utolsó itélet napját, hogy a Mennyország, vagy a Pokol legyen kijelölve állandó lakhelyedül.

A Nirvána sem Mennyország, sem Pokol, mégis a megvilágosultak örökös lakhelye.

2017. ápr. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Awakening77 válasza:

Szerintem az utóbbi három, amiről írsz létezik, méghozzá itt a Földön, persze ezek nem materiális dolgok, átvitt értelemben létezik, igen.

Túlvilág is van, én szerintem multiverzumban élünk, és egy másik univerzum vagy egy másik dimenzió akár túlvilágnak is nevezhető.

2017. ápr. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem van, csak nem olyan mint amilyennek elképzeljük. Viszont amit a vallás meg az egyházak mondanak az néphülyítés.
2017. ápr. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 világvége1 ***** válasza:
Létezik Isten, és teremtett mennyet is, meg sajnos szükség volt pokolra is.
2020. máj. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!