Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » A tárgyak spontán eltünésénem...

A tárgyak spontán eltünésénem lehet más magyarázata, minthogy szimuláció az univerzumunk?

Figyelt kérdés

Volt már többször olyan, hogy valamilyen tárgy egyik pillanatban megvolt a másikban már sehol sem találtam. Úgy tűntek el egy zárt környezetből, hogy mód nyílt alaposan megvizsgálni a helyet ahová esett, mégsem volt található sehol. Nem régiben olvastam róla, hog ilyet már sokan tapasztaltak és ez a ma oly népszerű tudományos elméletet bizonyítja "univerzumunk szimulált avagy számítógépes valóságban" élünk.


Az elmélet lényege, hogy miközben egyre növekszik a különböző területekről származó tudósok száma, akik ezt az elméletet vallják, mindenki 2 féle az átlag ember számára tapasztalható bizonyítási lehetőséget ismer erre.

Valljuk meg a tudományos levezetéseket, tényeket kevesen értjük meg, ezért az átlagembernek kézzelfogható tapasztalat kell. Ebből ez a második a kevésbé misztikusabb...


Megfogadtam, ha mégegyszer ilyen lehetőségem lesz, hogy anyagdefektus, eltünést tapasztalok jobban megfigyelem a dolgokat

Ma reggel a sarki élelmiszerboltba tértem be 7 óra előtt, hogy megvegyem a reggeli szendvicsemhez szükséges dolgokat. Alig voltak ilyenkor a boltban. Amikor a citromokhoz értem az első legközelebbi citrom, pont olyan volt amilyet szeretek : nagy, alig volt két vége, azaz sok hasznos beltartalommal bírt és nem volt kemény sem. Könnyen facsarható volt. Azonnal bele is dobtam a joghurtot tartalmazó kosárba, amit azelőtt emeltem bele. Mentem a kávéstejekhez és dobtam is bele a kedvencem, amikor látom hogy a citrom nincs sehol :(


Nagyon elcsodálkoztam. Alig pár másodperc telt el hogy a citromot beledobtam a kosárba, de sehol sem találtam. Körbenéztem sehol semmi. A citrom nem volt semelyik pultnál sem, a földön sem. Senki sem volt közel, reggel volt, alig voltak bent. Visszamentem pár lépést a citromokhoz, de semmi. Egyik zöldséges standon sem volt. Sehol sem találtam meg a kedvenc citromom. Hült helye volt.


Úgy tűnt el a citrom teljesen egyik pillanatról a másikba, hogy az egy valós anyagot tartalmazó materiális világban nem lehetséges. Egyértelműen azt vontam le a tapasztalatból, hogy az univerzumunk egy szimuláció. Lehet más magyarázat?



2018. febr. 21. 20:28
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezt én is sokszor tapasztaltam.

A kulcsom, a telefonom, továbbá a zoknipárok egyik tagja egyszerűen köddé válik vagy egész más helyen tűnik fel, mint ahol gondolnám, hogy lennie kéne.

Egyszer az egyik szeretett kötött meleg zoknim is így tűnt el, míg egy hét múlva meg nem találtam a fagyasztóban, ahova tettem egy kg kenyérrel együtt.:DDD

2020. nov. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:

Velem pont ma történt ilyen!

Tusoltam és nagy lett a pára, ezért bukóra nyitottam az ablakot, utána megmostam kezem, hogy bekenjem az arcom, erre mikor töröltem a kezemet látom csukva van. Mondom ilyen nincs, ez hogy történt, ha nem mostam volna meg a kezemet, miért törölgetném, és miért mostam volna meg, ha nem fogok meg valamit a krémem elött?

Minden esetre megint kinyitottam, kezet mostam és nagyon bizarr volt.

2021. jan. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, ha teljesen automatikusan csinálsz valamit, az előfordulhat, hogy nem jut el a tudatodig.
2021. jan. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
Igen. Rengeteg.
2021. jan. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
22%

Mióta hallottam erről az eshetőségről, hogy a világunk egy szimuláció, engem is nagyon foglalkoztat a kérdés, és néha ennek fényében szemlélem a dolgokat. Az biztos, hogy túl sok furcsaság van, de most ebbe nem mennék bele...


Őszintén, amit másodjára írtál, nekem is ez jutott rögtön az eszembe:"Gyakran fantáziáltam a citromról, hogy milyen jó lesz nekem, ha eszem, iszom. Lehetséges, hogy az agyam a szimuláción keresztűl manifesztálta a citromot, pont egy olyan citromot a többiekhez, amit én elvettem. Nagyon szép, kerek és kellően puha volt.



Utána a kosárba téve az univerzum szimuláció szeftvere, ezt hibának észlelte és kijavította, azaz eltűntette a citromomat, amit én a tudatommal manifesztáltam oda. Tudósok megállapították, hogy az univerzum egyenleteiben hibajavító kódok vannak. Lehet ez a magyarázat?"

2021. febr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
100%

Az északi florklór szerint a házakban és minden felé a világban, vannak nyílások, repedések, ha valami leesik a komód mögé, ágymögé, a bokor mögé, stb. és eltűnik, akkor oda kerül. Ezeket az átjárókat a nisse-ék használják, akik “házi szellemek”, kis manóknak vannak leírva, mint egy kerti törpe, akik vigyáznak a házra és lakóikra, néha gyűjtögetnek az emberektől, vagy véletlen esik valami a gyűjteményükbe, de ha megunják akár vissza is adhatják, vagy éppen valami számodra idegen tárgy kerül elő.

Ezt a folklór elemet a “Hilda” c. sorozatban is jól bemutatják.

(Nem reklámozni akarom, de egy nagyon aranyos kis történet, számomra nagyszerűen visszaadja a gyermeki képzelet erejét, az ártatlan, érdeklődő, vidám természetet, enyhén nosztalgikus érzéseket kelt, milyen szabadnak éreztem magam gyerekként, ilyenek.) :)


Egyébként szerintem innen erednek az aranyos kertészkedő kerti törpék, mivel az északi hagyományok szerint a niszék gondoskodnak a házról. ^^

2021. febr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az a magyarázat igen. És most akkor mi van? Arra is képtelenek vagyunk hogy megtanuljuk amit már a tudomány ismer.
2021. febr. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!