Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Miért félek ennyire a víztől?

Miért félek ennyire a víztől?

Figyelt kérdés

Mostmár engem is nagyon érdekel a válasz, kíváncsivá tettem magam és azért írok most ide. Tehát nagyon félek a víztől. Amelyiken átlátok még azoktól is ha mély. Viszont amelyiken nem látok át, lehet az fél méter is egyszerűen rettegek. Többször álmodtam már olyat, hogy vízbe esek. Épp hogy beleesek de ugyebár olyankor mindig felébredek egyből hálisten. Habár nem sima vízbe, hanem ilyen nádas, kanális féle vízbe mert álmomban azok még ijesztőbbek és megjobban félek tőlük. Na meg amúgyis. Mikor átmentem Pesten a hídon alig mertem lenézni a Dunára még a híd oldalához se mertem nagyon támaszkodni mert féltem hogy bármilyen okból leszakad és beleesek a Dunába. Még a hídon is féltem ahogy mentek a villamosok, kocsik, ugyebár kicsit olyankor érzed a talpaddal mintha rezegne az egész híd, és a végén már futottam le a hídról mert féltem hogy leszakad. Szabad folyók, tavak közelébe se merek menni mert akármi történhet, megcsúszok, megbotlok és beleesek. Ezek vannak a fejemben. És mikor fürdök, és kicsit hidegebb vizet eresztek az arcomra elkezdem gyorsabban kapkodni a levegőt. Úszni nem tudok.

Na erre kérnék én egy normális választ, nagyon kíváncsi vagyok, elöre is köszönöm



2019. ápr. 28. 01:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%

Mert lefolyhatsz vagy megehet egy nagy dög. Ledarálhat egy gép vagy felrobbanhatsz egy taposó aknán. Elkaphat egy húsevő növény, megcsíphet valami mérges cucc. Begörcsölhet lábad, szíved.

Javaslom, hogy inkább egy békés medencére gondolj, ahol simogat a nap és nincs lefolyó :)

2019. ápr. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Fish1 ***** válasza:
68%
Szerintem vagy egy gyerekkori negatív emlék idézi ezt elő, amire tudatosan nem emlékszel, vagy előző életbeli történés.
2019. ápr. 28. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%
Igyál sört.
2019. ápr. 28. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Én is félek a víztől, nekem vízfóbiám van. Én is kerülöm a tavakat, folyókat, főleg a hajókázást:D a medencékbe se megyek bele, max a szélére. Egyedül a fürdőkádba nem félek. Szóval lehet, hogy te is ilyen helyzetbe vagy:)
2019. ápr. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, én is valami gyerekkori rossz emlékre tippelek amire igazából már nem is emlékszel, csak az érzés maradt meg talán.


Helyedben megtanulnék úszni! Nem kell profi módon megtanulni, csak annyira legalább, hogy fenn tudj maradni a vízen, és kapaszkodás nélkül elússz A-ből B.be. De ne család vagy barát tanítson, hanem akinek ez a szakmája! Egy tesi tanár vagy egy úszásoktató...


Először csak kismedencében szoktak tanítani, amiben nincs 1 méter magas sem a víz. Szóval bármikor ha leteszed a lábad, fel tudsz állni...

Annyi kéne, hogy elmész egy úszásoktatóhoz, és kéred, hogy ennyire tanítson meg. Kismedencében biztosan úszkálni. Még az sem kell, hogy a fejed betedd a víz alá mellúszásnál, elég ha csak kint tartott fejjel megtanulsz. És a hátúszást is megtanulod.


Hátha ettől enyhül majd a fóbiád, lesz benned egy magabiztosság, hogy igenis fent tudzs maradni avízen és nem süllyedsz el.

Meg hátha utána kedvet kapsz, hogy jobban megtanulj úszni, és akár nyílt meg mélyebb vizekben is csinálnád... Jó az....

2019. ápr. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
0%
Szerintem egy macska vagy, azért nem bírod a vizet!
2019. ápr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Simpleasthat ***** válasza:
100%

Vagy egy megtanulatlan lecke amit túl sokáig kerülgettél vagy ahogy előttem is írták, egy gyerekkori trauma, sokk következménye.

A megoldás sokféle lehet.

2019. ápr. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
13%
Szerintem egy macska vagy, azért nem bírod a vizet!
2019. ápr. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mit értetek azon, hogy előző életemben? Ezt hogy értelmezzem?

Jah és nem vagyok macska, a sört meg nem szeretem :DD

2019. ápr. 29. 01:50
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát pl volt egy film, amiben a csávónak belefulladt az apja a vízbe, és azóta félt tőle.


Az előző élet-témának meg a reinkarnáció meg lélekvándorlás meg újjászületés meg újra testetöltés meg ilyesmi szavakra rákeresve tudsz utána nézni -gondolom. De leginkább reinkarnáció.

Na szal az azt jelenti, hogy amikor itt a földi életünkben elfárad a testünk, akkor ugye meghal a test, a lélek pedig felszáll valahova, egy másik dimenzióba. Ott aztán minden hepi, de a lélek/a szellem vágyik kipróbálni magát más szituációkban, megtapasztalni, hogy milyen amikor pl nincs mindig bőség, meg van pl hideg-meleg; stb; meg mittomén, és akkor leszületik ide a Földre; és akkor bejárja azt a sorsutat, amit van aki szerint már születése előtt eltervezett; összerakott magának, és van, aki szerint nincsen ilyen módon determinálva a sors, és sorsról csak utólagosan lehet beszélni. Na és akkor itt kipróbál különbözőféle szituációkat, meg kipróbálja magát az életei során több különbözőféle munkakörben; pl lehet egyszer hajós, lehet egyszer könyvelő, lehet egyszer autószerelő, szakács, orvos, szal sokmindenféle. És akkor szal ez így körforog. Viszont van némi szabadakaratunk is, illetve hát valamennyi mindenképpen van,és akkor ha pl elszúrunk valamit, akkor karmát hozunk létre, és pl azért is születünk még vissza, mert ki akarjuk egyenlíteni. De egyébként én asszem, talán lehet megbocsájtással is oldani. Márminthogy a karmát. A karma az meg kiegyenlítődésre törekszik, és tanít ezáltal. Pl ha egyszer belerúg egy ember egy másikba, de aztán azt valakitől visszakapja, akkor kialakulhat benne vele szemben egy empátia, és többet nem csinálja mondjuk mással. Vagy pl ha látja, hogy másvalaki csinálta mással, akkor abból is tud pl tanulni, leszűrni dolgokat, és megérteni pl, hogy 'ez nem jó'.

2019. ápr. 29. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!