Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Lehetséges, hogy az 5 éves...

Lehetséges, hogy az 5 éves gyermekem "előző életéről" mesél?

Figyelt kérdés

2014-ben született meg a legkisebb lányom, neki van két nővére (7 éves és 10 éves), a nagyobb lányoknál nem tapasztaltunk semmi hasonlót, csak a kicsinél.


Az egész azzal kezdődött, hogy a feleségemnek azt mondta 3-4 évesen, hogy "emlékszem milyen volt, mikor te voltál a kicsi". Arról is beszélt, hogy mielőtt hozzánk került, nagy volt és alig várja, hogy újra nagy legyen és a nejemnek meg gyakran mondta azt, hogy korábban, mikor (a nejem) kicsi volt, akkor ő volt az anyukája. Azért érdekes ez, mert a nejem édesanyja 2012-ben hunyt el hosszas betegeskedés után és a kislányom vissza tud idézni olyan dolgokat az elhunyt nagyija életéről, amikről sose meséltünk neki. Sőt mutattunk egy régi fotót, amin a nagyija fiatal lány korában ábrázol, együtt az akkori barátnőivel és nem csak azt ismerte fel a gyerek, hogy melyik a nagyi, hanem még a 3 másik lányt is meg tudta nevezni. Azt is tudja, hogy hívták a nagyi kedvenc cicáját, aki 16 évig volt meg neki, pedig sose meséltünk róla, de a nejem gyerekkorával kapcsolatos dolgokat is visszamondott a gyerek, pedig sose beszéltünk ezekről neki.


Én elég szkeptikus voltam, már csak azért is, mert világ életemben reálos beállítottságú voltam és eleinte itt is szkeptikus voltam, de ezt már nem tudom én se megmagyarázni.


Lehetséges, hogy a gyerekem valóban a nagyszüleje "reinkarnációja"?



2019. aug. 13. 15:06
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

"Ha ő volt az anyós, akkor hasonlít rá külsőre?"


Szeme színe egyértelműen ugyanaz és úgy tűnik, hogy olyan vékony testalkatú lány lesz, mint egykoron élt anyósom volt.


De amúgy meg átvett bármit is a személyiségéből?


Bár még szerintem bőven nem fejlődött ki a kis személyisége a kislányomnak, de sokszor olyan kis makacsnak tűnik, mint amilyen anyósom volt. Na meg persze nagyon kíváncsi, érdeklődő és barátságos, de ezek a tulajdonságok minden 2. emberben megvannak, ha belegondolok!

2019. aug. 14. 08:44
 12/20 A kérdező kommentje:

"Nem lehet, hogy mégis hallotta ezeket az infókat korábban valakitől (például hogy hívták a nagymamája cicáját, fiatalkori barátnőit, stb.)? Akár tőletek, amikor egymás között beszélgettetek, de akár mondjuk a nővéreitől is."


A cica kapcsán azt hallhatta, hogy a nagyija nagy macskás volt (egyébként a lányaim mind azok), de konkrét cica neveket nem nagyon mondtunk nekik, hogy hogyan hívták a nagyi macskáit, persze más rokontól hallhatott róla akár, szóval nem kizárható.


A fiatalkori kép és a barátnők terén viszont teljes a döbbenet, mert bár a neveket még hallhatta is idősebb testvéreitől (mert nyilván azok már látták előtte a képet), de soha senki nem mutatta meg neki előtte, hogy ki kicsoda a képen, ő pedig teljes magabiztossággal mutogatta, hogy ki kicsoda és azt is megmondta, hogy a barátnői (mert egy képen a 3 másik lány akár testvér vagy unokatestvér is lehetne, de ő tudta, hogy azok barátnői voltak a nagyinak).


Meg mással kapcsolatban is tud részleteket, pl. hogy a nagyapja, aki szintén elhunyt már, milyen virágot vett neki, mikor elkezdett udvarolni neki... stb. Ezekről meg aztán a kutya nem mesélt egyik lánynak sem, a nejem tudja ezeket a dolgokat, de ő nem mondta neki és tudtommal más rokon se, aki ezeket tudhatja.


Na de m1, remélem kinövi a gyerek a dolgot, mi nem forszírozzuk, csak meghallgatjuk türelmesen, amiket mesél.

2019. aug. 14. 10:05
 13/20 anonim válasza:
28%

Biztosan van a dolognak tudományos magyarázata. Talán öröklődő emlékek, a véletlen vagy információfoszlányok, amikből a kislány össze rakott egy sztorit, ami a sok egyezés miatt úgy hat, mintha az elhunyt családtag emlékei jöttek volna vissza.


Ha pedig ezek közül egyik se, akkor viszont tényleg lehetséges, hogy egy érdekes, eddig ismeretlen jelenséggel állunk szembe.

2019. aug. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
54%

******?! nevű felhasználónak


Nem kell s***fejkedni! A gyerekek néha elő tudnak állni olyan sztorikkal, ami aggodalmat kelthet egy szülőben.


Ilyenkor természetes reakció, hogy ez ember gondol mindenre. Ezért ebben az esetben fölösleges gúnyolódni. Hasonló helyzetben engem is aggasztana a dolog.

2019. aug. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 ******?! ***** válasza:
26%

#14

Ó! Mintha valami rosszat írtam volna. Ha azt mondom, hogy lehet megszállta az anyós, természetesen kérdőjellel a végén, akkor valami rosszat írtam ezzel? És, ha azt mondom, hogy ilyesmi nincs, más szóval semmi köze a természetfelettihez, akkor is én vagyok a rossz? Ez esetben mit kéne írjak, hogy jó legyek? Őszinte leszek. Nem érdekel engem ki hogyan érzi magát, mert nem az én dolgom másokat vigasztalni. De hogy tűnt el ennyi válasz?! Nem több volt? Vagy rossz az emlékezetem?... Visszatérve a kérdéshez: lehet megszállta az anyós, mármint a kérdésből ezt raktam össze, azonban ennek semmi köze hozzá, hogy én miben hiszek. A múltkor láttam egy filmet, és noha semmi köze sincs a megszálláshoz, mégis az Árva c.film jutott eszembe.

2019. aug. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
87%

Szia!

Én hiszek a reinkarnációban és valóban előfordulhat, hogy a nagymamája tért vissza a kislányodban, most még kicsi és jobban emlékszik az előző életére, de idővel halványodnak az emlékei és nagy valószínűséggel el is fogja felejteni ezeket az emlékeket.

Amennyiben érdekel a YouTube-on találsz hasonló történeteket.

2019. aug. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

igen. de nem kell megijedni ettől.

te is valakinek a reinkarnációja vagy!

2019. aug. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Igen.

Én még olyat is olvastam egyszer, hogy volt egy házaspár, az anyuka már kétszer elvetélt, úgyhogy úgydöntöttek az apukával, hogy elmennek örökbefogadni. És akkor a kisfiú, akit örökbefogadtak, elmesélte nekik, hogy már kétszer próbált hozzájuk leszületni, csak az anyuka szervezete, teste nem volt alkalmas a gyerekkihordásra. És akkor leszületett máshoz, így oldotta meg. Ja de és amúgy neki se beszéltek erről, előtte se tehát.

2019. szept. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
*Amúgy van pl olyan, h Dr Michael Newton-A lelkünk útja(i), most hirtelen nem tudom pontosan, abban is vannak érdekes dolgok. Én eddig az 1-et olvastam.
2019. szept. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ez is kicsit a lélekhez kapcsolódik

www.youtube.com/watch?v=4P18uylGFSc

2019. szept. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!