Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Szerintetek mi van a halál után?

Szerintetek mi van a halál után?

Figyelt kérdés

Én három lehetséges "elméletet" tudnék elképzelni:


1. Reinkarnáció

Ezen elmélet szerint ha meghalsz, újraéledsz, csak egy másik testben. Dehát lehet, hogy most ember voltál, következő életedben egy hangya leszel, vagy esetleg egy másik bolygón lévő életforma tagja.


2. Menny és Pokol

Ezen elmélet szerint miután meghalsz, átkerülsz a mennybe, vagy a pokolba. Szerintem ha így lenne, az elég nagy bunkóság lenne, elvégre isten úgy teremtette az embert, hogy legyen benne jó is, és rossz is, az már persze a döntésed, hogy melyik oldaladra hallgatsz. Arról pedig még nem is esett szó, hogy akkor odafent találkozhatsz más idegen fajokkal is esetleg? Mi a helyzet az állatokkal?


3. Semmi

Ezen elmélet szerint, ha meghalsz, egyszerűen eltűnsz. Nem vagy többé, olyan lesz, mintha soha nem is lettél volna, gyakorlatilag mindennek vége.



Ha az első, vagy a második elmélet az igazi, akkor igazából mi értelme van az életnek? Leéled azt a 60-70 évet (Az emberek esetében legalábbis általában ennyi) és utána vége, vagy kezdheted elölről, vagy szimplán gyakorlatilag semmi értelme nem volt.


A második elmélet sem lenne rossz, viszont ebben az esetben ott van az, hogy ugye Isten teremtette meg a jót is, meg a rosszat is. Na meg ebben az esetben mi van a fajok közti különbséggel? Kutya - Ember - "Földönkívüli"? (Azért írtam ""-be a Földönkívülit, mert ugye a mennyben nem feltétlen az, mármint de, mert Földön kívüli, de...Mindegy hagyjuk, szerintem értitek.)



Nektek mi a véleményetek erről?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2019. aug. 25. 19:10
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
10%
Menny és a pókol szerintem ezek léteznek de újjászületés az nem mert mindenkinek 1 élete van halál útán meg szerintem jön a menny vagy a pókol én hiszek aban hogy az állatok nak is van lelkük .
2019. aug. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

#1 Köszi a választ!


Szerintem is van az állatoknak lelkük. (A nagy részüknek legalábbis)

2019. aug. 25. 19:40
 3/31 Blade Bone ***** válasza:
55%

[link]



Ha esetleg érdekel az ilyesmi, ajánlom ezt a kis filmet. :) És, hogy mit gondolok? Szerintem nem véletlen alakult ki az értelmes életforma, szóval a fejlődés már pusztán a múltba való visszatekintés során is látható.

2019. aug. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
23%
Ne agyalj ezen, pláne ne tarts tőle. Nemsokára megtudod, addig ezt kell tolni ezerrel.
2019. aug. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

#3 Köszi!


#4 Nem agyalok rajta, csak felmerült a kérdés, és végképp nem tartok tőle.

2019. aug. 25. 20:51
 6/31 D-Mano ***** válasza:
45%

Szerintem mindhárom igaz.


Élet-> halál-> túlvilág, benne menny és pokol szerű tartományokkal-> reinkarnálódás-> (új) élet.


S mivel a legtöbb ember az új életében legtöbbször nem emlékszik sem a túlvilági létre, sem pedig régi életére, ezért gyakorlatilag olyan, mintha a nagy semmi és a puszta enyészet várná élete végén.


Persze sokkal fontosabb, hogy a mostani életedet hogyan éled le, mert ennek az életednek a létezéséről biztos lehetsz.

2019. aug. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
16%

Isten


Amint megpusztulsz hatalmas vágyat érzel Istenhez menni. Sajnos a sok bűn ezt nem engedi ezért kell újraszületned új életben

2019. aug. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
31%
semmi nem történik egyszer csak elsötétül minden és ennyi
2019. aug. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
40%
Semmi.
2019. aug. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
32%
Megszületünk, leéljük az életünket, meghalunk, azt elrohadunk, mint a tök a mezőn.
2019. aug. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!