Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A Bibliában miért nincsenek...

A Bibliában miért nincsenek benne az újjászületés, karma és lélekvándorlás fogalmak?

Figyelt kérdés

A saját életemben már többször megtapasztaltam, hogy lennie kell valamilyen előző kiváltó oknak/okonak, amely az életem mostani részét úgy alakítja/alakítják, ahogyan. Kerestem a Bibliában a fenn említett 3 fogalmat, de szinte semmit sem találtam. Vajon a sötét Középkorban vagy máskor szedhették ki ezeket a dolgokat a Bibliából? A modernkori ezotéria választ ad a kérdéseimre, de én a Bibliában, mint hiteles forrásban is szeretném ezeket a dolgokat olvasni.


Sok ember életét keseríti meg ez a féligazságokkal teletüzdelt "útmutató" könyv. Milyen jó is lenne, ha valahol létezne egy eredeti, igazi példány, amelyben a teljes igazságok szerepelnek.


Komoly, normális, hozzáértő válaszokat szeretnék!


Köszönöm!



#Biblia #újjászületés #lélekvándorlás #Bibliában a karma #Biblia a sötét Középkorban #reinkarnáció a Bibliában #újjászületés a Bibliában
2019. okt. 14. 08:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
55%

Azért, mert Konstantin császár feleségének nem tetszettek az ezzel kapcsolatos tanítások, emellett pedig ügyesen manipulálta a férjét, hogy ezek a tanok ne is kerülhessenek bele az éppen szerkesztés alatt álló Bibliába.


A Bibliába olyan hivatkozásokat rejtettek el, melyekkel könnyen lehet irányítani a hívőket. Ilyen például az, hogy csak egyetlen életünk van és ha nem vagyunk elég erkölcsösek (nem felelünk meg az egyház által megszabott erkölcsi normáknak) akkor örök kárhozat lesz az osztályrészünk. Ez elég nagy visszatartó erővel bír ahhoz, hogy megakadályozza a hívek eltévelyedését és kiválóan alkalmas az emberek irányítására, manipulálására.


Az általad említett tanításokat azért kellet kihagyni a szentírásból, mert az örök élet ígérete által a haláltól való félelem is megszűnik, félelem nélkül viszont az emberek sem kontrollálhatóak.


A spiritualitás az önmegismerés útja, egyfajta befelé fordulási és önvizsgálati folyamat. Ezáltal tisztul a lélek és az ember egyre bölcsebbé és erkölcsösebbé válik.


Aki szerint ez csupán "népbutítás", annak fogalma sincs a spiritualitás valódi természetéről. :)

2019. okt. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
11-essel a jelenlegi tudásszintemen nagyon egyet tudok érteni.Én is hasonlóképpen gondoltam ezeket a dolgokat. Csak én a középkori sötét csuhásokra gondoltam, hogy ők alakították a saját ízlésük szerint az "Útmutatót".
2019. okt. 15. 14:44
 13/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
29%

#Kerdezo

Miert lenne szukseges hogy benne legyen mikor az osi Kozel- es Tavol -Keleti SzentIrasokban benne van es az Osi Ezoterikus Irasokban

Ahogy az emlitett apokrifak nemelye is jobban targyalja

Keleten Tenykent Hisznek ezekben

Viszont ugyanugy azt tartsak legfelsobbnek, a Vegso Celt ahogyan "Nyugat" (vagyis egyaltalan nem a reinkarnaciot es a karmat!)

Mit is Hianyolsz tehat? Isten Muve a Biblia ugy ahogy mai formaban van - vagyis az az Igazsag

ha szeinted nem, az teljesen mas kerdes, megadta Isten a Szabadsagod, hogy azt tars Igaznak amit akarsz


Xy4



Olvasgasd sokszor, es masok is ezeket:


4 Evangelium - Mate, Mark, Lukacs, Janos - Karoli Gaspar

Bhagavad Gita - Vekerdi Jozsef

Tao the King - Tokei Ferenc

2019. okt. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 CsiIIag Zoltán ***** válasza:
66%

Az újraszületés benne van a Bibliában.

Illés próféta született le újra, mint Keresztelő János. Máté 11, 11. és János evangéliuma 3, 3. Aki nem érti az utóbbiban a szimbólumok jelentését, mint a víz az élet szimbóluma és az újraszületésé, annak az utolsó verssort ajánlom a figyelmébe. Csak az születik meg, aki a mennyből száll alá. Tehát a Földön csak a testünk születik meg.



Ez a Karmáról szól.


Máté 7, 12.

Tedd azt felebarátoddal, amit magaddal is tennél, mert ez a törvény és a próféták is ezt követték.


A karma nem szól másról mint az univerzum egyetemes szeretet tanításáról.

Boldog legyél és közben és fejlődj, azaz tanulj meg szeretni.

Az tér vissza hozzád amit teszel. Az ártó tetteinket és a jó tetteinket is visszakapjuk, a jó tetteinket többszörösen. Így tanít minket az univerzum, a Jóisten, kinek, hogy tetszik.


Egy befejezetlen mondat is van benne.

A mit akartok azért, hogy az emberek ti veletek cselekedjenek, mindazt ti is úgy cselekedjétek azokkal; mert ez a törvény és a próféták.

A próféták után így folytatódik ... is ezt követték.

2019. okt. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Akkor egyérteműsítem a kérdésem, mert én elég primitív ember vagyok és sajnos én csak szóból értek, illetve csak azt értem, ami le van írva egy papírra és a nyakamba van akasztva.


A Biblia is tele van rébuszokkal. Ha így gondolom, akkor ez jön ki belőle, ha azt gondolom, akkor azt jön ki belőle. Most például azt gondolom, hogy Isten vagy a felsőbbrendű akárki szándékosan hagyja az embert hibázni pl.: üsd csak le a legyet, verd csak meg az osztálytársad, vedd csak el más életét stb, majd legalább megérted a gyakorlatban is, hogy hogyan működik a karma. A karma úgy fog működni, hogyha a következő életedben be is fogsz sz@rni, akkor sem fogod tudod elkerülni a szenevedést, kínlódást. Soxor úgy gondolom, hogy Isten szándékosan arra játszik, hogy melyik ember hol hibázik. Pl.: mikor ki lóg a munkából, mikor ki nem bír magának parancsolni a zabálásban, ivászatban, szexben, csúfolódásban, irigységben, verekedésben, gyilkolászásban stb.


Egyszer valaki azt mondta nekem, hogy minden ami jó a Földön, az mind káros. Ha valaki soakt eszik, akkor az meghízik, ha valaki sokat iszik, akkor az részeges lesz, ha valaki sokat izél, akkor lesz egy rakás gyereke, ha valaki sokat dolgozik, akkor az belerokkan, ha valaki sokat bagózik, akkor az tüdőrékot kap stb.


Azért születik az ember ide, hogy mindig, mindenkor résen legyen. Születésétől a haláláig a kísértéseknek van kitéve. A nyakába pedig nem akasztanak egy táblát, hogy: "te ökör ezt kell tenned a Földön." Az írományok meg tele vannak rébuszokkal + kamuzásokkal. Egyetlen vallás sem ad egyértelmű választ, útmutatást az ember dolgaira.


Ja, igen ott van még az ember saját lelke. Elméletileg ő mindig, minden helyzetben a megfelelő választ adja az embernek az életben, kivéve mikor nem. Kivéve mikor félrevezeti a testet a lélek.


Ha valami irtózatos nagy karmát kell elviselnie az embernek akkor azt úgysem fogja a lélek a test tudomására hozni az agyán keresztül. Pl. valami nagy baleset, végtag elvesztése, esetleg halálos baleset stb.


Igen, ott van még a szabad akarat is. Elméletileg azt csinál az ember, amit akar. Csak mindig minden helyzetben jól döntsön, mert ha nem jól dönt, akkor csak szenvedés lesz az élete.


Aztán azt sem értem teljesen világosan, hogyha pl.: valaki elvette jó sok emebr életét, akkor az a személy életeken keresztül fogja ledolgozni ezt a rossz cselekdetet?....de akkor mi van a világ fejlődésének elméletével, hogy a világ állandóan fejlődik. Ha valaki életeken keresztül csak kínlódik a rossz cselekdetei miatt, akkor az nem igazán fejlődik. Mikor, ki dönti el, hogy kinek, mennyit kell kínlódnia, és hogy mikor, ki, mennyi zsák pénzt érdemel meg az életei során?


Érdekes kérdések. Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre kellene egy hiteles forrás, amely választ adna ezekre a kérdésekre.


(Most jöhet a lepontozás, bár én nem sokat adok erre a pontozgatós dologra.)

2019. okt. 26. 14:50
 16/20 anonim ***** válasza:
46%

" Csak mindig minden helyzetben jól döntsön, mert ha nem jól dönt, akkor csak szenvedés lesz az élete."


Az embernek felelősséget kell vállalnia az életéért.


"Ha valaki életeken keresztül csak kínlódik a rossz cselekdetei miatt, akkor az nem igazán fejlődik."


Rengeteget lehet tanulni ebből is. Hiszen megtanulja, hogy a cselekedeteinek következményei vannak. "Ki mint veti ágyát, úgy alussza álmát"

2019. nov. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 CsiIIag Zoltán ***** válasza:
46%

A Biblia azért így van megírva, hogy a cenzorok ne vegyék észre az elrejtett tanításokat. Másképp ma már nem létezne a Biblia.



Azért nem emlékszünk az előző életünkre és arra, hogy mi a feladatunk, hogy fejlődjünk és ne számításból legyünk jók. Az eredendő jóságot kell kifejleszteni és megtartani. Ez olyan a számunkra mint egy kút, amiből merítkezhetünk. Megtanulhatunk általa szeretni, elfogadni és elviselni embertársaink gyengeségeit és hibáit.



Bármit amit cselekszünk jót és rosszat, azt előbb-utóbb visszakapjuk. A rosszat addig amíg meg nem unjuk és nem csináljuk többet.A jó többszörösen visszajön.



Itt is találsz válaszokat a kérdéseidre.

https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__reinkarnacio-es-kar..


Privát üzeneteidet nézd át. Gyakorikerdesek.hu főoldalán a neved alatt.

2019. nov. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
62%
Ebben a mai világban ahol mindent meg lehet magyarázni és annak az ellenkezőjét is nem tudni hol az igazság. Amikot született mondjuk a korán én nem voltam ott szóval nem tudom úgy van ahogy. A médiában a neten bármit lehet mondani és megcáfolni dolgokat. Lehet tudományra hivatkozni. Pl vannak akik szerint a föld üreges vagy lapos. A tudomány szerint gomb mert emberek járnak az űrben készítettek fotókat is. De én nem jártam ott. A médiából oktatásból tudom. Tudom azt amit mások mondtak és raktak elém, nem tapasztaltam magam. Ugyhogy lehet a föld üreges vagy lapos vagy akármi. Na most a bibliát összeváloggatták zsinatokon ezt mondják. Kivettek ezt azt belőle. Lehet, hogy nem lehet minden ami benne van Istentől van. Ugyan ez a többi vallás irataira is igaz lehet. Hinduizmus, védák vagy igaz vagy nem. Ebben a világban nem tudunk igazságot tenni. Mindenkinek más az igaz ami lehet pont nem is az igazság. Tudomány az is csak hit. Bizonyítékokat bárki rakhat elénk. Én nem tudom. Azt tudom itt vagyok élem az életem. Kutatok sok dolog után. Megnèzem pl az advaitát. Minden egy csak a brahman az egyedüli. A világ nem valós. Hisznek benne sokan aztán lehet nem úgy van. Nekem a világ valós de nem mondom, hogy ez az igaz nem tudom. A világ az élet egy hit.
2019. nov. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Békefi László válasza:
Máté 17:12, 13: Jézus ezt mondta: „»Illés már eljött, és nem ismerték fel őt, hanem azt tették vele, amit akartak. Ugyanígy az Emberfiának is szenvednie kell a kezüktől. Tehát Keresztelő Sz. Jánosként egy az egybe ismét leszületett Illés. Nincs mit félre magyarázni.
2022. máj. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

19-es. Rendben van. ....de aki még életében sohasem hallott az újjászületésről, annak ez így elsőre eléggé meglepetésként hat. A másik dolog pedig az, hogy egy ilyen fontos dolog, mint az újjászületés egy ilyen "lényeges/fontos" könyvben (Biblia) csak egy fél mondattal említik. Ez számomra eléggé fura.


Ilyen leírást hiányolok a Bibliából, mint pl. hogy: "Te Pista most azért nincs fél lábad, mert 1320-ban azzal szórakoztál, mikor te voltál x ország királya, hogy minden csórónak levágtad a lábát, aki a te területeden mert vadászni."

2022. jún. 1. 04:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!