Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miként és miért kerül a lélek...

Miként és miért kerül a lélek az ő testébe?

Figyelt kérdés
Ki gyárt szellemeket?

2019. nov. 23. 01:47
1 2 3 4 5
 1/42 Miss Endzsi ***** válasza:
70%
Rengeteg "teória" van, lehet válogatni.
2019. nov. 23. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Mondj egy olyat, ami nem mese. Az igazságban két bit van. Igaz, vagy nem igaz.
2019. nov. 23. 10:27
 3/42 A kérdező kommentje:
*egy
2019. nov. 23. 10:28
 4/42 LeonScottKennedy ***** válasza:

Lucifer-666, a te neved mindig felbukkan errefelé meg a vallásban. Szereted trollkodni a népet, mi? :D

Vagy nevezzük álcázott okításnak?

2019. nov. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

Bekapcsolt valami a fejemben, ami arra ösztönöz, hogy hibát és gyengepontokat keressek; majd ha találok ilyet, akkor jelezzem, akkár a rendszer teljes megsemmisítésével...(ha más mód nincs).

Leromobolok minden hazugságot vagy megerősítem az igazságot.

2019. nov. 23. 14:06
 6/42 anonim ***** válasza:
A lélek, ha jól tudom szanszkrit nyelven atman, ami nagyon hasonlít a német atem, vagyis léle(k?)zet szóhoz. S ha jól sejtem vannak a jógában erről szóló tanítások is, hogy a lélek, az első lélegzetvételkor kerül az emberi testbe és az utolsó kilégzéskor távozik vissza az atmoszférába, ez pedig egy szép latin szó ami megint csak hasonló hangzású és jelentésű. Ha jól emlékszem olyan tanítás is van, hogy a lélek folyamatos megújuláson megy keresztül mégis egy egyetemes lélek van. És itt még csak a minket körülvevő levegőről írtam, semmi spirituális dologról, Lehet, hogy a több ezer éves kezdetleges tudományok sem, csak szeretünk többet látni a dolgokba, aztán ott van még a tudat, na az már nem annyira kézzelfogható mint a lebegő...
2019. nov. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 ******?! ***** válasza:
A szellemgyár, azon belül a vállalati támogatójuk a transzmigrációs szervezet és ügyfélszolgálat.
2019. nov. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:

Szellemeket/lelkeket nem gyártanak hanem az isten teremtette meg, a hindu vallásban ugyebár istenek teremtettek embereket a buddhizmusban pedig nem kapunk rá választ ott az ok okozati összefüggés megy nem istennel és terem tessék foglalkoznak hanem az élet útjával és a karmával!

Először is a test itt csak egy hús vér test ami úgymond csak hordozza a lelket... a lényeg nem a test hanem amit a lélek általa megtapasztal! A cél pedig a tanulás és a megvilágosodás... nézz utána bővebben ha érdekel

A lényeg hogy a reinkarnaciot a karmánk szabályozza hogy most milyen életet kell megtapsztalnunk elvileg ugy megy hogy növény rovar állatok ember és a nirvana megvilágosodás nem tudni k pontosan mi az a lényeg hogy eggyé válsz mindennel? Isteni lény leszel, te leszel buddha, isten, a halál, az élet, maga a vilàg

2019. nov. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 ******?! ***** válasza:

Előttem lévő, ne tudd már jobban, hogy a lelkeket szellemgyárban hozzák létre és utána küldik ki őket, ezután majd a gyerekeket hozza a gólya... Kész feltelepített lélekkel. Mindenkit összezavarsz a hülyeségeiddel! És mi ez a tanulás és megvilsgosidás maszlag? Azon kívül, hogy ezeknek tudatában társadalomilag beilleszkedsz és elboldogulsz ebben a katyvasz idealizált világban, agymosott emberek közé, semmilyen haszna nincsen! Csak egy rakás információ, amit belesütöttek a fejedben.

Semmivel sem jobb a ki talált történeteid az úgynevezett "istenekről" és az meséiről, a megvalósításról. Csak néhány ketrecbe zárt majom hiszi magát felsőbbrendűnek a kutyák között, mondván nekik nincs hüvelykujjuk.

2019. nov. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:

A kérdésre a válasz, hogy nincs kérdés.

Mivel minden, ami létezik, az egyetlen létező, így semmi se kerül sehova. Nem is tud, hisz a tér egy illúzió, ahogy az idő. Ahhoz, hogy valami valahonnan átkerüljön valahova, ahhoz fizikai világ kell, vagyis tér-idő. A lélek már a téridő megszületése előtt is létezett, hisz maga a lélek hozta létre a téridőt, amiben kipróbálhatja önmagát. Az egész fizikai világ csak egy programkód, semmi más. Mivel minden a lélek, így a kérdés azon része is értelmetlen, hogy "a lélek és az ő teste". Még egy darab kő is az utca szélén a lélek.


"Nézz bele egy kőbe, és én ott vagyok." Na ki mondta? Jézus. Jézus ez alatt nem azt értette, hogy ő, mint személy benne van a kőben, hanem hogy a kőnek ugyanaz a lélek az alapja, mint magának Jézusnak. Jézus ezt a felismerést tanította sok szimbolikával. Csak teljesen félreértelmezik a mai napig.


Nincs senki, aki szellemeket gyártana, mert a szellem már eleve létezik anélkül, hogy azt valaki vagy valami megteremtette volna. Mivel sose született és nem is hal meg, így nem is fejlődik, ezáltal pedig lélek fejlődés sincs. A lélek fejlődéses hitet maga az egós elme találta ki, hogy megerősítse önmaga hatalmát.

2019. nov. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!