Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Vajon a rendszeres meditációs...

Vajon a rendszeres meditációs gyakorlás segíteni fog egyszer a drogfüggőségemen?

Figyelt kérdés

Közel 17 éve fűvel kezdtem a pályafutásom, később jöttek a dizájner drogok, majd a kokain, és a heroin zárta a sor pár évvel ezelőtt. Szinte minden drogot kipróbáltam, mégis az LSD fogot meg legjobban több mint 10 évvel ezelőtt. A hatása alatt tapasztaltam az 'ego" szertefoszlását, majd egy magvilágosodás szerű élményt. Azóta (több mint 8 éve) kisebb nagyobb rendszerességgel gyakorlok zen meditációt. Eleinte azért hogy elérjem (szer nélkül) is a "megvilágosodást" később pedig azért mert a függőségem olyan mértékű lett, hogy sokszor majdnem belehaltam..

Mindent összevetve minden eddig megtapasztalt szenvedés (hajléktalanság; barátok / társak elvesztése; túladagolások; halálközeli élmények) kevés volt hogy elég erőt érezzek hogy változtatni tudjak. ~ Azt mondják "mélypont" kell a változáshoz - de nem tudom elképzelni sem hogy nekem mi kellene...

Az utóbbi jópár évben egyre intenzívebben gyakoroltam a zen-t, mert olyan lelki "mélyponton" mentem át amit csak így bírtam feldolgozni. Viszont nem látom a végét, vagy hogy lenne e valami pont amit ha átlépek.., akkor onnan már könnyebb lesz.

Ha valamilyen tartalom megjelenik a tudatunkban - akkor azt elnyomhatjuk; kiélhetjük; vagy leválasztódhatunk róla (a meditáció módszerével) vagyis a jelenbe hozzuk magunkat. Elvileg ezzel a módszerrel bármilyen tudati tartalmat el tudnánk engedni, de mikor "helyzetbe" kerülök "én" inkább mégis midig a drogot választom..

Szerintetek ha tovább gyakorlok egyszer majd megmenekülök??



2019. dec. 1. 17:30
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

# 6


A szándék megvan de talán nem elég erős.. Talán nem akarom eléggé, mert nem hiszek eléggé magamban.. Amúgy voltam már sok helyen, és mindenhol a rehabot ajánlották..


# 9


Az a helyzet hogy sokminden változott mióta a meditációt gyakorlom, de talán az akaraterőm a legkevésbé.. De majd meglátjuk még mi lesz...


# 10


Akkor próbálom elengedni a drogozást - és a meditációban tapasztalt "nem gondolkodó" tudatot próbálom minél tartósabban megtartani ("felvenni") azt nem lehet elszívni 😃

2019. dec. 2. 15:49
 12/21 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat.

Majd kiderül merre visz az "utam" ami valójában nem is létezik ;)

2019. dec. 2. 15:55
 13/21 anonim ***** válasza:
66%
Fut a kutya a csont után. Válaszom olvasva ne nézz ily bután; legjobb drog a propán-bután s szexre egy orán gután.
2019. dec. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
# 13 Köszönöm, ilyen jót már rég nevettem 😃
2019. dec. 2. 17:27
 15/21 A kérdező kommentje:
A kutya is fut igen.., de előbb-utóbb majd csak megunja 😁
2019. dec. 2. 17:33
 16/21 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


jatszd helyette ezt "Heroin Hero"

a hatas ugyanaz csak sokkal erosebb

viszont talan kevesebb a karos visszahatas, de persze megeshet az is hogy tobb...

2019. dec. 3. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek Károllyal, valami alapvető és drasztikus változás kell az életedben mert máshogy nem tudsz szabadulni a sóvárgástól. Költözz el minél messzebb, szerezz egy olyan hobbit vagy kezdj el egy életedet megváltoztató cselekvést ami kitölti azt az űrt amit a drogok "vájtak" a személyiségedbe. Lehetőleg ne a vallás legyen, bár sokat segít ha kialakítasz egy olyan magyarázatot az életedre és a létezésedre vonatkozóan ami ad egy stabil alapot.
2019. dec. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Háát szerintem ez nem így van. Mármint h a helyére kéne valamit tenni. Ugyanis nem lehet..

Bizonyos drogok olyan érzést képesek adni, ami által egy rövid időre ebben az emberi testben a létező legnagyobb boldogságot képes a használó átélni. Ennek persze komoly "ára" van, és végeredményben egy "mű" boldogság, de akkor is egy-két drogon kívül azt a boldogságot semmi mással nem lehet elérni (de még csak bekarcolni sem azt a szintet).

Hogy is lehetne valamivel ezt az "űrt" kitölteni? Szerintem nem lehet.

Vagyis a meditáció során tapasztalt "üresség" (gondolkodás nélküli állapot) az ami szerintem valamiképp felér (vagy túlmutat) a mesterségesen előállított "boldogságokkal". Mivel az az állapot nem keletkezett, és nem múlik el..

A "mű" boldogságot meg csak úgy lehet szerintem elengedi hogy ha minél jobban látjuk a következményeit, vagy hogy az adott jelenség milyen múlandó, stb..

De azért köszönöm a válaszokat. Érdekes nézőpont ez is, és az is lehet h "én" tévedek...

2019. dec. 3. 10:52
 19/21 A kérdező kommentje:
Változás meg tényleg kéne az életembe, de addig nem tudok lépni ez ügyben amíg a függőségemmel nem kezdek valamit. Mert így elköltözni sem tudok, meg semmi, mert ha egy kis pénz kerül a kezembe, inkább veszek valami cuccot és kiütöm magam. Ezt a viselkedési mintázatot amíg nem tudom megváltoztatni, addig nem tudok elérni semmit érdemelegeset a kinti világban..
2019. dec. 3. 10:56
 20/21 anonim ***** válasza:
Egy agykontroll tanfolyam segítene neked, de ugye ahhoz is pénz kéne :) Van benne "szokáskontroll" meditáció, hogy lehet leszokni függőségekről. Ha gondolod írj és segítek hogy csináld. Mivel alapból is szoktál meditálni, könnyen fog menni ez a fajta meditáció is szerintem :)
2019. dec. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!