Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Vajon a rendszeres meditációs...

Vajon a rendszeres meditációs gyakorlás segíteni fog egyszer a drogfüggőségemen?

Figyelt kérdés

Közel 17 éve fűvel kezdtem a pályafutásom, később jöttek a dizájner drogok, majd a kokain, és a heroin zárta a sor pár évvel ezelőtt. Szinte minden drogot kipróbáltam, mégis az LSD fogot meg legjobban több mint 10 évvel ezelőtt. A hatása alatt tapasztaltam az 'ego" szertefoszlását, majd egy magvilágosodás szerű élményt. Azóta (több mint 8 éve) kisebb nagyobb rendszerességgel gyakorlok zen meditációt. Eleinte azért hogy elérjem (szer nélkül) is a "megvilágosodást" később pedig azért mert a függőségem olyan mértékű lett, hogy sokszor majdnem belehaltam..

Mindent összevetve minden eddig megtapasztalt szenvedés (hajléktalanság; barátok / társak elvesztése; túladagolások; halálközeli élmények) kevés volt hogy elég erőt érezzek hogy változtatni tudjak. ~ Azt mondják "mélypont" kell a változáshoz - de nem tudom elképzelni sem hogy nekem mi kellene...

Az utóbbi jópár évben egyre intenzívebben gyakoroltam a zen-t, mert olyan lelki "mélyponton" mentem át amit csak így bírtam feldolgozni. Viszont nem látom a végét, vagy hogy lenne e valami pont amit ha átlépek.., akkor onnan már könnyebb lesz.

Ha valamilyen tartalom megjelenik a tudatunkban - akkor azt elnyomhatjuk; kiélhetjük; vagy leválasztódhatunk róla (a meditáció módszerével) vagyis a jelenbe hozzuk magunkat. Elvileg ezzel a módszerrel bármilyen tudati tartalmat el tudnánk engedni, de mikor "helyzetbe" kerülök "én" inkább mégis midig a drogot választom..

Szerintetek ha tovább gyakorlok egyszer majd megmenekülök??



2019. dec. 1. 17:30
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudok Neked üzenetet küldeni,pedig lenne hasznos ötletem. Drogambulancián dolgozó doktornő adott tanácsot,aminek a segitségével sikeresen zárult egy ilyen "küldetés"

2019. dec. 11. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!