Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Elérhető a teljes megvilágosod...

Elérhető a teljes megvilágosodás egyedül egy szobában?

Figyelt kérdés

Van valaki akinek romokban az élete, nincs önbizalma, és elég akaratereje.

Egy családban él, elszigetelve.

Az emberi kapcsolatai romokban, és ezt látja is - de képtelen ellene tenni.

Nem tud kitörni önnön börtönéből sem, ami lassan de folyamatosan mérgezi - szívja el az energiáját.

Szóval nem tud lépni - várja az elmúlást, és hogy vége legyen..


Ha elzárja magát a világ elől, és ilyen körülmények között nyomja a meditációt - akkor elérhet egy olyan szintre ~ hogy ha meghal nem kell neki újjá születni?


Vagy ha meghal akkor automatikusan végleg megszűnnek a problémák amik miatt zsákutcába jutott?



2020. márc. 22. 13:03
1 2 3
 21/21 Fakanál01 válasza:

Szia! Nekem is volt egyszer egy be pillantásom. Van erre egy gyakorlat, amit egyébként felébredett tanítok is ajánlanak, mert sok esetben működik! Ez pedig a "vagyok" gyakorlat... Fókuszálj arra az érzésre hogy "vagyok". De ne add hozzá azt a gondolatot, hogy én ez a test vagyok, én ez a személyiség vagyok, stb, stb.. Egyszerűen csak a "vagyok" színtiszta érzetére Fókuszálj. Nem baj ha megjelenik közben gondolat, sőt.. Figyelheted ahogy megjelenik, majd el tűnik, aztán jön egy másik. Meglehet hogy társul hozzá érzés is. Az a lényeg ebben, hogy képes vagy e észre venni a változatlant, a valtozások mellett, és csak arra fókuszálni ami nem változik. Lehet hogy először nehezen fog menni, de ha észre tudod venni, az szórakoztató is, mert át látsz ezen a "játékon"! Egy váltás történik a tudatosságban, és ez béke érzetével jár.


Azt is fontos tudatosítani magadban, hogy ami megjelenik, majd el tűnik, az nem lehetsz te! Valami a tanúja ezeknek.


Vagyis valójában nem létezik egy "én" ami állandóan jelen lenne,(én = gondolatok = elme) és egy "Én" (tudat) csak az "Én" létezik, amire behatárotságok sorozata rakódott.


Ramana Maharsi: "mikor az "én" levetkozteti az "én"- t, csak az "Én" marad"


Sok sikert!

2020. ápr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!