Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hogyan működik a reinkarnáció?

Hogyan működik a reinkarnáció?

Figyelt kérdés
Nem nagyon hiszek benne, de elég nyitott embernek tartom magam, ezért kíváncsi vagyok olyan emberek véleményére, akik ebben jártasabbak, és hisznek benne. Hogyan is működik ez? Ha ebben az életemben szerencsétlen vagyok, akkor előzőben is az voltam? Vagy lehettem akár kutya, elefánt, bokor, fű? Meg mindig ugyanabba a nembe születnek eszerint az emberek? Mindig ugyanúgy élik az életüket?
2011. aug. 3. 21:42
1 2
 1/11 Zimu ***** válasza:
12%

Elsőnek: Már sehogy nem müküdik.(nem fejtem most ki részletesen) A többire úgy válaszolok mintha még működni.

1.:Hosszú és bonyolult(nem akarok könyvet írni, röviden is min. 1 oldal.)

2.:Nem, nem biztos.

3.:Nem, csak ember

4.:szintén nem.

5.:Soha nincs 2 ugyanolyan.

2011. aug. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
A reinkarnáció arról szól hogy van egy bizonyos lélek akinek vannak bizonyos tulajdonsgai és addig addig újjászületik míg már semmilyen rossz tulajdonsága sem lesz és teljesen önzetlen és jóakaró lesz és akkor jut el arra a helyre/állapotra ami a halál után van :)
2011. aug. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kételkednék az utolsó válaszában.. Szerintem a jó illetve a rossz tulajdonságok relatívak. Emellett a javak is azok, illetve folyamatosan változnak az idő múlásával. Tehát egy ezer évvel ezelőtt élt embernek teljesen értékrendszere volt...

Bár én nagyon szkeptikus vagyok ezzel a témával kapcsolatban!

2011. aug. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
Nem létező valami sehogy nem működik!
2011. aug. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Futurare ***** válasza:
83%
Nem csak, hogy hiszek benne, meg is éltem.
2011. aug. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mit értesz azon, hogy "meg is éltem" ?

Válasz: Ebben az életben akkor vagy szerencsétlen, ha rossz karmát gyűjtöttél az előzőben, szerencsétlenné tettél valakit.

A lélek is végigjárja a test evolúcióját, mindnyájan voltunk egysejtőek, halak stb... Közben a lelkünk isf fejlődött. Tehát az a kutya, ami voltunk, azért nem teljesen mi voltunk, mert a lelkünk is fejlődött közben.

Van női lélek, és férfi lélek. De egyszer vagy többször mindenkinek meg kell tapasztalnia a másik nem életét is, ezért előfordul, hogy férfi lélek női testbe születik, vagyfordítva.

Természetesen az életünket mindig másképpen éljük, más sorsok vannak és más tanulási feladatok. De a cél mindig a lélek tökéletessége. Ez annyit jelent, hogy csakis és kizárólag szeretet, szeretet szeretet, vagyis jóindulat, jóakarat, tisztesség, Istennek való önátadás... stb...

2011. aug. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
már előző életemben se hittem a reinkarnációban
2011. aug. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
83%

A reinkarnacio fogalma egy europai ember szamara komlikalt es nehezen ertelmezhetö...de hosszu tanulas es elmelkedes utan meg lehet fejteni a titkat. Nekem vannak buddhista ismeröseim, akik beavattak kicsit a temaba.

Ugy "müködik", hogy ebben az eletedben a karmad a felkeszitö eröd, az hatarozza meg a köv. eletedet. Ha most szerencsetlen vagy, az nem lehet az elözö eleted miatt. A szerencsetlenseg egy emberi tulajdonsag, belsö tulajdonsag, amit a jelenben elsz meg, mindig megelözi vmi problema. Ez a determinacio törvenye alapjan erthetö meg, vagyis ha vmit elrontasz annak a jövödben hatasa lesz...pl. ha az iskolaban nem figyelsz nem fogod tudni követni a tananyagot es a vizsgan megbukhatsz. De ez csak 1 lehetöseg, nem biztos hogy igy lesz. A reinkarnacio az egesz eletedböl összeadodo "vegzet", amit viszel a halalba is magaddal, mint utravalot. Nem tudhatjuk, hova es mikor születünk ujja. Csak az örök körforgas amit az ember fel tudott ismerni, hogy minden ujra kezdödik, vagyis "az anyag nem veszlik el, csak atalakul" (Einstein)

Hallottam un. reinkarnacios hipnozisrol, amikor az ember elutazhat elözö eletebe, ha kepes olyan hipnotikus allapotba kerülni. Voltak peldak, amikor hires embereket hipnotizaltak, es egesz fantasztikus modon el tudtak mondani hogy hol jartak, melyik korban, es hol...ez nemet TV-ben egy sorozat volt es nagy sikerrel ment, biztos hogy nem megjatszott volt.

Ha erdekel a tema olvass utana, de lehet hogy angol vagy nemet nyelven sokkal több infot tudsz talalni.

2011. aug. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%

ha egy sorozatot készítettek belőle tényleg biztos hogy nem megjátszott volt...

valószínűleg nem a pénzért játszották el, valószínűleg nem azért csináltak úgy, mintha sikerülne, hogy a sorozatnak lehessenek következő részei, hogy ne legyen vége 2 rész után...

2011. aug. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
61%

Ezt nem lehet így röviden elmondani....


Olvass sok hindu és buddhista írást, és meg fogod érteni.


Képzeld el, hogy a tudatod egy fűszálat materializál testnek. A téged körülvevő világot, az emberi léthez képest nagyon minimálisan tudod érzékelni. Élsz xidőt, aztán egy tehén leharap, és vége az életednek.


Most nincs megtestesülésed, csak tudatként vagy a dharmában, a dharma vagy!


Ebben az állapotban feldolgozod, hogy mik történtek veled az életed folyamán. És ezek alapján a jó és a rossz történések alapján újra megtestesülsz, csak már egy fejlettebb testben, mert a tudatod is gazdagabb egy élet megtapasztalásival.

2011. aug. 11. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!