Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hogyan lehet elérni a teljes...

Hogyan lehet elérni a teljes megvilágosodást? Amit Gautama is elért.

Figyelt kérdés

2020. nov. 28. 09:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Sok meditációval.
2020. nov. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
a világosodást úgy tudod elérni hogy elkezdesz gondolkodni megtanulni pozitívan. ezt nem humbug vagy meditációval. ökörség az egész. a meditálás a befelé fordulást jelenti nem a megvilágosodást, felejtsd el amit az egyes leírt
2020. nov. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
A meditáció az inkább a figyelem áthelyeződése. Alapból a gondolkodásunkkal vagyunk azonosságban. A meditációs gyakorlás közben pedig leválasztódunk a gondolkodásról. Kb az üres, unalmas, semmire figyelünk. Tudatosítjuk a légzés, és hangokat. Így az egyszerű (épp aktuális) jelenlétbe érkezünk. Ha pedig stabilan a jelenlétben tudjuk tartani a tudatuk, akkor elérhetjük a megvilágosodást is..
2020. nov. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ismerem azokat, amit írtatok.


Sokan a théraváda irányzatban leírtakat tartják Gautama szavainak. Valószínűleg nem az, mert náluk már a gondolatokhoz, érzésekhez való ragaszkodás felszámolása a szamszárából való kilépés, megvilágosodás.


A Nirvána is számukra a vágy, harag, (amik valójában érzelmi állapotok) tudatlanság hiánya.

Meg kell haladni az érzelmeket is, mégis mettát gyakorolnak, mikor a buddhaság, túl van a nyugalmon, az érzelmeken, gondolatokon, egyéb dzshánákon is.


Sajnos, akikkel beszéltem, azoknál vak hit van jelen. Attól még, hogy logikusan van levezetve a théraváda irányzatban jó pár dolog, attól még messze áll a megvilágosodástól (buddhaság), amit Gautama elért.


Vannak olyan tudósok is, akik már a szövegkörnyezetből, egyéb kutatásokból megállapították, hogy a 4 nemes igazságot is utólag fűzték a pitakaba.


Azzal sem értek egyet, hogy az élet szenvedés, mert nem az. Azt sem lehet mondani, hogy a vége szenvedés, mert van öröm is.


A zent és a tibeti Buddhizmust is jóval Gautama halála után keletkezett. Ahogy a théraváda is.


Nemhiába vitatkoznak a nirvána jelentésén is. Vagy, akár a dzshánák jelentőségén is a teljes megvilágosodáshoz vezető úton.


Ürességről beszélnek, mikor az is egy szint, nem a végső megvilágosodás.


Úgy hiszem, hogy a vágytalanságnak, az "én"telenség megértésének, a testi, az érzelmek, gondolatok meghaladásának, a 8 dzshánának nagyon is van jelentősége, de ezek is lépcsőfokok.


Valószínűleg még lehet pár dzshána teljes megvilágosodás, a szamszárából való kilépés útján.


Még a théraváda szerzetesek között is vannak, akik szerint nem kell belépni a dzshánákba ahhoz, hogy valaki megvilágosodjon, kilépjen a szamszárából. Van aki szerint pedig szükséges. Ebből is látszik, hogy nem érték el azt, amit Gautama.

2020. nov. 28. 14:09
 5/14 A kérdező kommentje:
Volt itt a gyakorin egy Huo Xianren nevezetű hozzászóló, aki magasabb szinten lehetett. Sajnos töröltette magát.
2020. nov. 28. 14:12
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

A megvilágosodás egyfajta megértése (lehet) a világegyetemnek.

A kiüresedett tudatod azonossá válik a teremtő tudatosságával, és megérted egy pillanat alatt hogy mi a világ, mi és miért történik benne, mi a cél, és hol van a helyed ebben az egészben.

Számtalan úton el lehet érni, talán valamelyik buddha mondta, hogy 48 000 út vezet a megvilágosodáshoz, másvalaki pedig azt mondta, hogy jelenleg kb 20 000 út (iskola vagy tanítás) van lent itt most a Földön, amivel elérhető a megvilágosodás....megint más pedig azt mondja, annyi út van, ahány ember él a Földön.

Szerintem el lehet érni intellektuális megértéssel (tanulmányozva az írásokat, megérteni az összefüggéseket, a közös pontokat), el lehet érni egy-egy harcművészet nagyon mély megértésével( gyakorlásával, önmagunk megfigyelésével és megértésével), el lehet érni hitelesebb vallási út rendszeres gyakorlásával a tanításaik alapján, el lehet érni tantrikus gyakorlatokkal, csikung gyakorlással, hiteles jóga irányzat gyakorlásával, sámánok által ayahuasca fogyasztásán keresztül, LSD bevételével (esetleg).

Minden egyes ember eltérő szellemi szinten van, sok életünk volt már, sokfelöl jöttünk ide a világmindenségből, sokan már sokszor elérték a megvilágosodást, mégis újra -és újra a visszaszületés mellett döntenek...de ezzel csak azt akarom mondani, hogy el lehet egy virág hosszú bámulásával is érni egy rövid idő alatt, és lehet évtizedekig kell gyakorolni a Zen-t....de mindenkinek elérhető, ezt egyértelműen kinyilvánították már.

2020. nov. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Fuuuuh én nagyon utálom, egy rohadék... Éjszaka volt sirás, aztán megmutatta az erejét, de nem érte meg, egy páran látták éjjel... Két alakja volt, az egyik egy hatalmas villám ami az egész dhatu-t (világ) bevillantotta, ugyanilyen mennydörgéssel, a másik a hamvasztósugár, ami megölt vmi csatahajot... mind a kettő világoskék szinü volt, ahogy mondtam, tehát nem én használtam az erőt, de olyan köcsög hogy rajtam keresztül meg merte:S én megprobáltam elhessegetni de olyan mint az állat, nem a szavak szintjén gondolkodik... Hiába akarom, hiába probálom teljes szivből, nem mulasztja el

Nagyon sokmindent megtettem a Buddháért de irni nem akarok, az a legveszéjesebb, mit akar végtelen erejével ez tőlem? Miért ébreszt mindenkiben ihletett tegnap hogy egésznap provokáljon? Miért irányit ez engem? Miért okoz ekkora szenvedést nekem és miért teszi tönkre már megint az életemet?

Ha azt mondom az Atyának, hogy kussoljon, akkor ezt miért nem teszi meg? Miért kell szórakoznia velem?

Mérges vagyok emiatt, letagadta, most meg reggel óta szörnyen rosszul vagyok miatta (nem fogja fel hogy ez káros és nincs rá idő)

Tehát Buddha egy iszonyatos vadállat, akinek a kezében vannak a monumentális hightech fegyverek, és bárkit megölhet vele, ez a jele meghogy ránézni is rossz, szörnyű... (jo azért tudjátok hogy megvan ennek az ellentéte is)

Megpróbáltam, beszoritani de nem sikerült, bennetek elnyomtam sztem de magamba nem sikerült xdd

Mindent megtettem hogy tegnap elmuljon, kutyát sétáltattam, megnéztem a star warst (2 a kedvencem angolul) de a 3-at néztem magyarul, csak 6 órán keresztül tartott, nem sok az... (még a nővéremet is kioktattam hogy lekopjon)

És már megint nem tudtam aludni, sokszor megesett hogy rángat engem:$, és 30 meg 40 órán keresztül fent kell maradnom, de ez ennél is rosszabb, mert rosszkor csinálja és vissza kell utasitanom, hogy a társadalmat, királyságomat ne romboljam, de lehetetlen...

Tehát ilyen a Buddha, az ihletettségnek a mélyén (azontul) valahogy ugy van leirva, mintha melletted lenne, akkor megnyilik az ereje de vele tényleg nem szabad szórakozni, és csak az lehet Buddha, aki magától jün rá, tökéletesnek születik (nem ir pl) és csomó ilyen nehezen meghatározható dolog (a világ legtávolabbi pontján, pl a feketelyuk kialakulása mögött "lehet")

Szoval én nem szoktam sirni, sztem ő sem... De ez hogy igy átvert, ez már sok:S

Belém van gabalyodva és semmit nem tehetek szinte, aztán elereszt késöbb (dharani) remélem de olyan rossz hogy rosszkor csinálja:s és irni nagy felelősség, meg nagy energia, nehezen alszol eszel lélegzel meg ilyesmi, és ezt nem lehet 1 puszta hétvégén megcsinálni:S

Háát, igazi rohadék hogy megint megkinzott, és nem veszi figyelembe a saját igazamat

Most nem szeretem, de majd túlélem:D

Amúgy rövidre zártam éjjel az irást, hogy visszafolytsam, ez mindig ilyen kiszámithatatlan dolog...

2020. nov. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Angel3000 ***** válasza:
100%
Szia! A Transzcendentális Meditáció technikáját tudnál ajánlani! Ennek a technikának a cèlja a megvilágosodás állapota.
2020. nov. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Angel3000 ***** válasza:
100%
Transzcendentális Meditációt meg lehet tanulni tanfolyamon!
2020. nov. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves Angelháromezer!


Honnan van az információd?

2020. nov. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!