Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Biztos, hogy létezik reinkarná...

Biztos, hogy létezik reinkarnáció? Vannak egyáltalán olyan furcsa esetek, amik alátámasztják a létezését?

Figyelt kérdés

2020. dec. 14. 09:25
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


[link]


Nem 100% de alakulgat. Furcsa esetek vannak, amik alátámaszthatnák, de azért még van meló. A többivel ellentétben a reinkarnáció az egyetlen amit bizonyítani lehetne.

2020. dec. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
Ismeritek "A tudat, és a tudattalan határai" című könyvet? A szerző sok előző inkarnációba vezetést csinált, és nem a történéseket kutatta, mert azok a terápia részei voltak, hanem a reinkarnáció folyamatát elemezte.
2020. dec. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:

Egy előző kérdésben én összegyűjtöttem amiket én találtam.


https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__reinkarnacio-es-kar..


Én egyszerűen úgy látom hogy be vagyunk börtönözve a Van Allen öv alá. Semmilyen fejlődés vagy nemes dolog nincs mögötte. Egy folyamatos tudat törlésben vagyunk tartva genetikailag agyon manipulált lebutított testekben. Az amit körülöttünk természetes életnek veszünk lehet fejlett technológia eredménye is. Logikus ha van élet a halál után akkor energialények hozták létre ezeket a formákat. Ahol vagyunk gondolkozni és önfenntartásra képtelen leterhelt tömegek amik egy szűk elit jólétét biztosítják. Folyamatos leterhelés (túldolgoztatás), mérgező szenny ételek, családon belüli és társadalmi folyamatos kondicionálás, TV internet virtuális valóság és a szórakoztatóipar egy elkülönült valótlan világképet épít ki, urbanizáció, központosított élelmiszerellátás, vidék lezüllesztése, vallásokkal történő agymosás és lehetne sorolni. Nagyon sokaknak nem érdeke hogy te egy önálló önfenntartó ember legyél! Épp ellenkezőleg hogy másoktól minél jobban függjél! Aki azt hiszi hogy bármi tudást visszakap előző életeiből téved ugyanis ezek végleg törlődtek! Semmilyen regressziós hipnózissal vagy más módszerrel azt nem tudjátok már visszanyerni! A hipnózis nem képes csodákra! Napi szinten kerülünk abba az állapotba. Legyünk reálisak hogy egy deka emléket nem tudunk előhozni előző életünkből! Ehhez vegyük hozzá hogy ez a téma egy nagy üzlet! Milliónyi érdek van mögötte hogy bármi ami hiteles elhiteltelenítse, megmásítsa. És én ezt azért gondolom így mert túl sok mindent találtam ami erre utal hitelesebb források között. Ez egy undorító parazita, rabszolgatartó társadalom, az emberi lét semmi másról nem szól mint hogy rabszolgaként dolgozol másoknak, és egész életetben egy önfenntartásra képtelen rabszolgának vagy kondicionálva!

2020. dec. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 SZücsöm ***** válasza:
100%

43. Én személyesen ismerek olyat aki úgy született hogy állítása szerint volt pár emléke. És kétlem hogy a másik több millió állítás mind hazugság és bolond emberek kitalációja lenne.


Továbbá az én meglátásom szerint túl negatívan látod a dolgokat. Ilyen negatív hozzáállással negatív lesz a világ körülötted.


Azt a feltételezést meg hogy egy idegen faj vagy egy ember képes legyen bebörtönözni vagy manipulálni másnak a lelkét egyenesen nevetségesnek tartom.

2020. dec. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:

44. A videókat, linkeket olvasd végig türelmesen. Nézd meg a leleteket. A beszámolókat akiknek maradtak emlékeik. A történelmi leletek vallási történetek. Hitelesebb földönkívüliekről történő és túlvilági beszámolók határozott egyezéseket mutatnak.


Pár cikk keressetek rá.


Alien Interview 2008 Lawrence R. Spencer eredeti angol nyelven a legjobban fejti ki a témát.


A Piramisok Titkainak Leleplezése - Az Eredeti - Teljes Film (La révélation des pyramides)


AKIK EMLÉKEZNEK ELŐZŐ ÉLETÜKRE #1 😳 [ TOP 5 ] MAGYAR


Archons Are You Being Controlled by the Forces of Anti-Awakening ⋆ LonerWol


Az Emberi Faj Titkolt Történelme (english! with hungarian subtitles)


Egy reinkarnacio emlekei dokumentumfilm


Este fiatal magyar lányként aludt el és reggel több gyerekes spanyol asszonyként ébredt Costa Del Sol magazin


Humanoides de Nazca_Episodio 1 - Momias de Nazca


Jézus 451-ben betiltott tanításai !


Judas evangeliuma (2006) dokumentumfilm


Just ONE HUMAN Can Turn Off The Reincarnation Trap by Jane Higham elgondolkoztató olvasmány


Kanada volt védelmi miniszterének leleplező beszéde az ufókról közmeghallgatáson


Megérkeztek a perui ‘Nefilim’ koponya DNS vizsgálatának eredményei


Simon Parkes A földönkívüliek beavatkozása, reptiliánok, mantidek, plejádiak és az emberi faj felemelkedése - 2. rész - GoodET Hungary


Zeitgeist KIVÁGOTT RÉSZ Annunakik és az emberek (magyar felirat)


The Reincarnation Trap According to a Channeled Nordic Alien – FINDING SANITY IN A MAD MAD WORLD


Castello sztorija az űrlények és a katonaság együttműködéséről

Zeitgeist KIVÁGOTT RÉSZ Annunakik és az emberek (magyar felirat)


Montauk projekt egy az egyben ilyen technológiáról beszélnek ebben a műben.


Földönkívüliekkel kapcsolatos dokumentumfilmek.


Ezek egy része elgondolkoztató iromány. És erről beszéltem ami van igazság az átírják, fel hígítják. A témában pénz üzlet van, vallási érdekek és lehetne sorolni. De a lényeg amit te magad nap mint nap látsz, hallasz a rádióban, és hallasz embertársaidtól személyesen! Elgondolkozni azon nyersen hogy az életed miről is szól! Az elmúlt 30 évben hogy változott a világ. Ami itt nehéz sokaknak nyersen tudományosan kezelni a dolgokat. Egy olvasmányon átlátni. Nézni az érdekeket nyersen mögötte hogy ki mit miért mond!

2020. dec. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 SZücsöm ***** válasza:

Értem én viszont én (mi) is prezentáltunk pár könyvet vagy linkeltünk jó pár videót/adatot ami a mi álláspontjainkat "támasztják alá".


De ha teljesem pártatlan akarok lenni akkor végső soron azok amiket te én vagy mások linkeltek mind mehetnek a kukába hisz mind más személyek állításaira épülnek és egyiket se személyesen tapasztaltuk (legalábbis én nem más lehet hogy át is élte azt amit állít).


Tehát mind 2-en csak HISZÜNK egy "sztoriban" te valamiért a te sztoridban hiszel + elég erősen használod a kettős mérce fogalmát hiszen míg a mások által linkelt könyvekre állításokra azt állítod hogy mind hazugság addig elő állsz 1 ugyan olyan "hókuszpókusz" sztorival és elvárod azt tőlünk hogy a te általad prezentált állításokra úgy tekintsünk mint igazságra és fel se merüljön bennünk az a gondolat hogy amit a mi állításainkról gondoltál (nyerészkedők hazugságai stb.) ugyan úgy igazak lehetnek a te általad linkelt sztorikra is.



És persze ez igaz a többiekre (rám) is. Hisz én is tudok neked linkelni jó pár olyan videót ahol nővérek kutatók vagy a jelenséget átélők beszélnek reinkarnációs emlékekről, halálközeli élményekről sőt néha emlékekről a túlvilágról. És bár ezek teljesen ellentmondanak a te állításaidnak attól függetlenül én pl 1iket se tapasztaltam tehát csak HISZEK így végső soron ugyanott tartok mint te főleg hogy szkeptikus szemmel az az igazság hogy az én (mi) sztorink se nevetségesebb a tiednél.


Tehát a végső konklúzióm az az hogy amiket te belinkeltél semmivel se hitelesebbek annál mint amiket a többiek vagy akár én linkeltek be.


És az én gondolatmenetem szerint (ami amúgy semmit nem jelent) még mindig nevetséges az a gondolat hogy valamilyen oknál fogva valamilyen idegen faj annyira a megszállottunk hogy ennyit bajlódnának velünk.+ Az az állítás hogy a lelket (ami számomra isteni részecske ként él a gondolatomban) ez az idegen faj még manipulálni is tudja.


És ha már kérdezted az életünk arról szól amiről mi akarjuk hogy szóljon. A döntés a mi kezünkben van bármerre elvihetjük az életünket.

2020. dec. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
44 és 46 nál félreértettél. Nem mondtam hogy hazugságok és hogy egy másik oldal mondanivalója igaz. Arról beszélek hogy minden ami a témában megjelenik igazság átszínezik, elhiteltelenítik és megmásítják. Olvastam a megemlített művekéből mint Dr Ian Stevenson kutatásai. És nem mond az elméletnek ellent egyik modern kori személyes és nővérek által tett beszámoló sem. Van olyan irányban fejlődés hogy az adott élőlény a környezetéhez alkalmazkodjon. De ha ez a környezet úgy van kialakítva hogy egy tehetetlen rabszolga legyél az nem fogja a te előnyödet szolgálni. Elbutulsz, gondolkozásképtelen leszel, mások mondják meg mit gondolj, és egy eldobható eszközként fogsz funkcionálni. Ez a bizonyos fejlődés ebbe az irányba van tudatosan terelve! Ahhoz hogy kitörj belőle a környezetet kell erre alkalmasra lecserélni! Fel kell tenni hogy adott személyeknek miért is érdeke a te önállóságod, mi hasznuk belőle. És ugyan úgy az ellenkezőjét is. És nézni nyersen hogy mit tesznek. Mert a szándék mögött mindig kő kemény egyéni érdekek vannak! Egy automata a célra jól kialakított rendszerben nem kell egy bizonyos csoportnak túl nagy erőfeszítéseket tenni. Követik a dolgok tömeges szinten a kialakított rendszert és az adott jelenség automatikusan végbemegy. Szó sincs arról hogy egy célért mi itt összeálltunk. Az amnéziában amiket én találtam a testnek nagy szerepe van. Miért használna valaki selejtes testeket? És miért tűnik el a túlvilág teljes ismerete? Továbbá nézzünk felfele, egy piramis rendszerben élünk ami központosított. Ha bármikor bárki otthagyhatná a vezető réteg célokért jönne létre. Jelenleg a politikusokat akit beszavazunk nem szakemberek. Megszavazzuk és igazából azt csinálnak amit csak akarnak! A rendszer mindig marad mindegy kire szavazol. Társadalmi körök ugyan úgy célokért jönnének létre. A halállal az illető vagyona nem veszne el! A szülő a gyereket nem kezelhetné tulajdonaként. És a kulcs hogy nem azért hiszek ebben mert nekem ezt mondták. Szóval nem a tartalom végett amit linkeltem. Hanem nap mint nap körülöttem ezt látom.
2020. dec. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 SZücsöm ***** válasza:

Én még mindig azt mondom hogy csak a te nézőpontod ilyen negatív.


Szerinted nem lehet ilyen környezetben fejlődni szerintem pedig pont az ilyen helyzetekben tud a lélek/személy stb a leginkább fejlődni. Amikor kiesel a komfort zónádból és árral szemben kell úszni. Kellemes? Cseppet se.

"Megtanulsz így úszni"? Igen vagy pedig elsüllyedsz ami ha van lélek és reinkarnáció csak annyit jelent hogy próbálkozhatsz újra az úszással.


Továbbá szerintem az életünk se ennyire sanyarú mint ahogy beállítod. Megvannak a saját egyedi problémáink viszont rengeteg régi problémát úgy ahogy szépen kigyomlálunk/tunk az életünkből. És ahogy megyünk előre lesznek majd új problémák viszont ugyan úgy a megoldott problémák száma is nőni fog.


És nem nem kell környezet csere se a fejlődéshez azt csak lelassítani lehet de elnyomni teljesen nem. Tökmindegy mit csinálnak ha élsz akkor tapasztalsz is. Lennének ideálisabb környezetek ahol ráérősen/biztonságosan/kényelmesen mehetne végbe ez a tanulási folyamat? Lehet. Viszont ha valakinek nem ilyen élet jut de legalább egy minimális gógyival született az minimum a saját hibáiból tud tanulni. Lehet hogy egy egész élet el megy valaminek a megtanulásra de attól még megtanulja.


Az meg engem nem kell hogy érdekeljen hogy mi másoknak az érdeke. Ha én magam törődök a saját magam fejlődésével: legyen az fizikai/szellemi/lelki akkor én fejlődni fogok.


Miért tűnik el a túlvilág teljes ismerete?

Erre is több választ lehet adni. Pl. akik halálközeli élményen estek át azok szinte mind arról számoltak be hogy utána sóvárogtak az után a hely/érzés után. + egy srác aki azt állította hogy emlékezett több részletre is a túlvilágból még mielőtt leszületett ő is ezt állította. Ilyen sóvárgással pedig nehéz a jelenlegi inkarnációnkkal/életünkkel törődni.


+ Ha az egódat (emlékeidet) folyton cipeled magaddal a hátadon minden életen át úgy szerintem eléggé megnehezedne bizonyos értelemben a fejlődés menete. Hisz egyes hibáidat sokkal nehezebben tudnád elengedni így hogy nem változik folyamatosan a nézőpontod/körülményeid.


A politikai résznek pedig semmi köze a lélekhez. Ha van ha nincs reinkarnáció/lélek így-is úgyis létezne ez a probléma. Az hogy hogyan és mikor kezeljük ezt a problémát ez szintén csak rajtunk áll.


Így se veszik el a halállal az illető vagyona. + Szerintem nagyon helyes hogy a következő inkarnáció nem örökli az előző értékeit. Hisz nem tárgyi javak harácsolásról/felhalmozásról kéne szóljon az életnek és ez megint csak lassítaná a fejlődési folyamatokat. Az bőven elég lenne ha minden egyes inkarnációval egy picit bölcsebben/tehetségesebben jobb fizikai adottságokkal születnének le az emberek attól függően hogy milyen képességeiket/tulajdonságaikat (és mennyire) fejlesztették az előző életeikben.


Továbbá a szülő most se kezelheti tulajdonaként a gyermekeit. Attól mert még valaki valamit csinál az nem jelenti azt hogy az a tevékenység megengedett volna.


"Hanem nap mint nap körülöttem ezt látom." Mint ahogy írtam te magad teremted meg a saját világképedet ami számodra igaz is. Mások számára már nem annyira. Viszont ha létezik reinkarnáció akkor az már egy univerzális törvény. Nem fog a te világképedhez igazodni.


Tehát attól mert te tapasztalsz valamit és azt valahogy értelmezed attól még nem lesz semmivel se minőségibb a HITED. Mert az ókori görögök is tapasztalták a villámot és úgy dolgozták fel hogy Zeusz kicsit zabos.

Tehát attól mert még te eljutsz valamiféle következtetésre abból hogy miket tapasztalsz magad körül a világban elég pici rá az esély hogy a "hasra ütéses gondolatmeneted" igaz legyen. És természetesen ez rám és mindenki másra is igaz.

2020. dec. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
48 Ha megnézed a top 5 ben a filmrendező esetét, egy reinkarnáció emlékei dokumentumfilmet, többen is külső ráhatásról beszélnek akik emlékeznek. A Magyar nő esetét amit linkeltem és Dr Ian Stevenson kutatásaiban amit te ajánlottál ahol felnőtt testek esetén történt a dolog egyszerűen nem tudják hogy történt meg velük. Hogyan kerültek a testekbe. Amiről beszélsz egy vallási elképzelés hogy mi célja lehet a reinkarnációnak. A vallásokkal az a baj hogy nem csak tényként állítanak be elképzeléseket hanem embereket kondicionálnak ezekkel az eszmékkel mint tények. Aztán nézzük tovább a nefilim és a Nasca leleteket. És ha fojttatjuk a kutatást elég sok arra utaló jel van hogy bizony genetikailag manipulálva vagyunk. Vagyis a lélek egy genetikailag manipulált testbe születik. És itt egy természetes háborítatlan fejlődés elmélete már ugrott is. De a lényeg hogy egy figyelmeztetés hogy az a bizonyos „túlvilágon” nem éppen jó szándékú entitások várnak minket. Főleg ha még magukat istennek is kiáltják ki! Az univerzum mellesleg hatalmas. Ha el lehet hagyni ezt a bolygót miért kellene ebben a parazita világban leragadni! Azt tudjuk hogy Van Allen sugárzási öv (tudományos tény!). Azon keresztül meg csak úgy nem lehet távozni az univerzumba! Illetve a sok fényévnyi távolságok.
2020. dec. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 SZücsöm ***** válasza:

Kevered a vallást a hittel. Ahhoz hogy valaki higgyen valamiben nem kell hogy bármilyen vallást kövessen.


Én pl a fejlődésben hiszek. Nem követek semmilyen vallást. Egyszerűen hogy a te szavaiddal éljek az látom minden nap körülöttem hogy nem csak az emberi lény fejlődik egyfolytában mint faj (sőt szerencsére sokszor az egyén is fejlődik/fejlődni akar magától és nem csak a haladás vonszolja őket magukkal) de még az állatok növények is követik ezt a tendenciát. Sőt mi-több állítólag maga az univerzum is egyre gyorsabban tágul és ha ez igaz akkor nem csak az emberek által ismert információ bővül egyfolytában de maga az univerzum által tárolt információ is egyfolytában nő. (Fejlődik)


Erre még jön az hogy én személyesen ismerek olyat aki fóbiát és emléket is hozott át magával állítása szerint az előző életéből + ahogy mondtam van pár millió hasonló eset.


Tehát én megint csak azt tudom mondani hogy hiszek valamiben.De amikor én azt "mondom" hogy hiszek akkor az valóban csak a hit szintjén van.


És valóban Dr Ian Stevenson és Jim B. Tucker munkásságai csak a reinkarnációs emlékekre (+ átöröklött tulajdonságok stb. taglalása) térnek ki tudtommal is. De már csak ha ezek az állítások igazak (+ a meditációval/hipnózissal előhívott emlékek) akkor az azt jelenti hogy az emlékek köszönik szépen jól megvannak és ha jól keresi az ember akár hozzá is férhet.


Továbbá ahogy már többször említettem még mindig ott vannak a halálközeli élmények + a nővérek beszámolói. Pl egyik kedvencem Dr.Eben Alexander idegsebész halálközeli élménye akire azt mondták hogy vagy kampó vagy 2 évig "élhet" még szobanövényként. 100% osan felépült 2 olyan fertőzésből ami állítólag teljesen 0-ázta az agyát és úgy ébredt fel hogy senkit nem ismert meg a családját se (azóta már az emlékei is mind visszajöttek) .. viszont volt egy igen érdekes története (ami persze vagy igaz vagy nem de ha igen akkor ő is képes volt nem is kevés emléket áthozni a túlvilágról)


És persze vannak a médiumok akik megint csak vagy mind hazudnak és/vagy bolondok vagy nem. Továbbá az olyanok akik azt állítják hogy nem reinkarnációs hanem túlvilági emlékekkel születtek, akik persze megint csak lehetnek bolondok. És vannak az olyan személyek akik azt állítják hogy valamilyen módon információt kapnak valamiféle felsőbb lénytől és ők is be szoktak számolni a túlvilágról.


És ezzel csak annyit akarok mondani hogy itt is lehet válogatni hit terén de bizonyítékot nem fogsz találni maximum akkor ha te magad megéled.


Elég sok arra utaló jel van hogy bizony genetikailag manipulálva vagyunk.

Pontosítsunk épp annyi a tudományosan bizonyított kutatás támasztja alá az állításodat mint az általam felsorolt témákat. Tehát a te általad említett "kutatások" még mindig csak a hit szintjén állnak.


Továbbá mások is állítják azt amit te csak olyan különbséggel hogy kellett egy olyan test ami elbírja a lelkünket és az "mesterségesen" lett előállítva. Nem azért hogy "zombik" legyünk hanem azért hogy egyáltalán le tudjunk jönni valahogy fizikai testbe. És van még másik tucat ezós elképzelés. Pl. hogy először nem is volt lelkünk és csak arany bányászatra fejlesztettek ki minket egy idegen faj viszont egy másik idegen faj (asszem a plejádok) utólag lelket is adtak nekünk. és mint "mondtam" van még egy pár ilyen ezós mese. Amit el lehet hinni csak semmiféle bizonyíték nem támasztja alá 1ik állítást sem.


Ebből csak azt akartam kihozni ha még "mesterséges" is lenne a testünk az még semmit nem jelentene. Hisz még ebben az esetben is csak egy hatalmas nagy találgatás az hogy ki miért és hogyan teremtette vagy módosította az emberi testet/genomot.


Továbbá ha minden teremtve van 1 isten/teremtő által akkor nincs "háborítatlan fejlődés" hisz valahol mindenbe bele kellett nyúlnia valakinek.


"De a lényeg hogy egy figyelmeztetés hogy az a bizonyos „túlvilágon” nem éppen jó szándékú entitások várnak minket."

Ezt már nem is értem honnan jött neked.


"Miért kellene ebben a parazita világban leragadni?"

Először is nem parazita a világ csak szerinted. Másodszorra erre is van rengeteg féle ezós válasz.


Van aki azt mondja hogy 1. ki kell érdemelni a váltást, van aki azt mondja hogy alapból ide oda születünk legyen az idő,tér vagy univerzum.

Sőt vannak olyanok akik azt állítják hogy a plejádról,szíriuszról meg a tököm tudja honnan jöttek. Van aki azt állítja hogy pl a napunkban is él egy helyi kis "istenség" aki pl "nem rég" (relatív az idő) engedte meg (+ állítólag segíteni is kellett nekik hogy ebben a naprendszerben képesek legyenek élni)rengeteg léleknek hogy leszülessenek a földre mert a saját naprendszerük elpusztult(tehát ebben a sztoriban azt állítják hogy vannak olyan lények akik felügyelik a lelkek a mozgását).


Tehát vannak olyan ezós állítások amik azt mondják hogy van lélek mozgás az univerzumunkon belül.


"Van Allen sugárzási öv (tudományos tény!). Azon keresztül meg csak úgy nem lehet távozni az univerzumba!"


És pontosan miért is nem? Ha az emberi testben nem akadályoz minket a föld elhagyásában akkor test nélkül miért is akadályozna? Főleg hogy te ezzel az állításoddal azt is feltételezed hogy halálunkkor 1. ezen a frekvencián/síkon/létezésben maradunk. 2. hogy az idő vagy tér létező fogalom a léleknek és ha még valamilyen szinten létezik is akkor képes e minket korlátolni? pl: akik testen kívüli élményről számoltak be azt mondták hogy csak gondolniuk kellett egy helyre és már ott is voltak. Tehát nem kellett megtenni az indulási és az érkezési pont közötti utat.

2020. dec. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!