Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Biztos, hogy létezik reinkarná...

Biztos, hogy létezik reinkarnáció? Vannak egyáltalán olyan furcsa esetek, amik alátámasztják a létezését?

Figyelt kérdés

2020. dec. 14. 09:25
1 2 3 4 5 6
 11/56 SZücsöm ***** válasza:

9 es a lélektárs is mást jelent. Van olyan elmélet hogy mindenki párban(lélektárssal) születik le. Ami még hasonló fogalom az azt hiszem a trismegistos (ha nem keverem mással). Ami meg konkrétan azt jelenti hogy 1 lélek egyszerre akár 3 testben is lent élhet a földön. De állítólag ez csak a nagyon fejlett lelkeknek szokott lehetőség lenni.


A te általad említett lélektársi forma azért se valószínű mert karmát átörökölni mástól elég nagy g**iség lenne.


És egyesek a megszállásban is hisznek de annak vannak jelei. Az ebben hívők azt szokták mondani hogy a skizofrének pl ilyenek. És ha valóban van ilyen jelenség akkor annak valóban kell hogy legyen valamilyen tünete hisz csak abban különbözik a reinkarnációtól hogy 2 (vagy több) lélek lakozik 1 testen belül.

2020. dec. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:

#11

Gondolkodjunk tovább.


A karma lehet közös is. A lélektársak sem feltétlenül párban meg hármasával léteznek, hanem kisebb-nagyobb csoportokban.


Sok helyen hallottam olyat is, hogy a fejlettebb lelkek egyre inkább összeolvadnak, vagyis a lélektársak száma emiatt csökken.


Megszállottság: nem feltétlenül az ördögi hatásra gondolok, vagy arra, hogy átvette az irányítást az elnyomott eredeti lélek helyett.


Annyi is lehet a jelentősége, hogy néhány emléke sajátként jelenik meg.


Továbbra is mondom, nem kekeckedés, engem is érdekel a téma, de túl sok mindent kellene kizárni ahhoz, hogy biztosan ki lehessen jelenteni:


Ez ugyanannak a léleknek egy reinkarnációja.


Ettől függetlenül számomra is ez a legvalószínűbb forgatókönyv, de nem lehet kizárni sok minden mást sem.

2020. dec. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
100%

11-es, szerintem inkább az van, hogy egyes lelkek megkedvelték egymást, és szívesen születnek le közel egymáshoz, összefonva az élettapasztalataikat, több életen keresztül is, és szoktak csoportokban is "működni", leszületni, néha apaként, néha anyaként, gyerekként egymásnak, hogy minden aspektusból megtapasztalhassák az emberi lét és érzelmek kötelékeit.


Keleti szellemi irányzatokban, -pl egyes csikung iskolákban-, konkrétan definiálják a lélek szintjeit, ismerik a fejlődési útjait, valamint használják és fejlesztik a lelküket a földi életük során.


A skizofréniának biztos sok oka lehet....ha hangokat hall az illető, vagy olyan dolgokat lát amik nincsenek ott -más emberek számára-, annak lehet az is az oka, hogy működik valamelyik "természet feletti érzékszerve", és azok az entitások akik ezt látják, szórakoznak vele...ilyenkor bolondok háza, gyógyszerek, leszedálás....szerintem.

2020. dec. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a személyiség (én, te) szület újra, hanem a lélek + előző életbeli tapasztalatok összessége. A lélek alapjában véve egy nagyobb intelligencia pici szikrája. Ami annyit jelent hogy lényegében minden ember egy és ugyanaz. Kb. olyan mint az agysejt az agyban. Különállónak tűnik de valójában mégsem az. Azok az emlékek amiket emberek megtapasztalnak, nem azt jelenti hogy az illető jelenlegi személyisége született új testbe.
2020. dec. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:

#14 Köszönöm, hogy ilyen szépen megfogalmaztad, valami hasonlóra gondoltam én is, lehetőségként.


Kérdés, hogy ezt így nevezhetjük-e reinkarnációnak, vagy még inkább: valaki reinkarnációjának.

2020. dec. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:

14-es, 15-ös, szerintem is jó a felvetésetek, és egyet is értek, hogy a lélek egy aprócska szikrája egy nagyobb intelligenciának.

A lélek nekem úgy képzelhető el, hogy miután a Teremtő öntudatra ébredt, elhatározta hogy megtapasztalja, megismeri önmagát. Felosztotta magát végtelenül sok kisebb-nagyobb részekre, szabad akaratot adva nekik, hogy bármivé váljanak, és ezáltal megtapasztalhassa önmagát.

A lélek egy pillanatra sem szűnik meg a Teremtő tudatának, a Végtelen Intelligenciának a része lenni, (ezt az összeolvadás érzést, ezt a végtelen tudatosság részének lenni, mindenki Egy érzést meg lehet tapasztalni meditációban) de lehetősége van saját fejlődési utat bejárni, saját választásai, preferenciái alapján formálni önmagát.

Az ember személyisége mindig egy adott életben fejlődik, és szűnik is meg a fizikai test halálakor, azonban a lélek hozza magával a korábbi életekben már kicsiszolt "irányultságait", valamiféle lélek-személyiség jegyeket. A gyerekek sem egyformák, sem érdeklődésben, sem képességben...még az ikrek sem, még azonos körülmények között nevelve sem.

2020. dec. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
Én az előző életemben még hittem a reinkarnációban, de elmúlt.
2020. dec. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 SZücsöm ***** válasza:

Koborlo1 én még azért is gondolkodtam el a lélekcsoport létezésén mert az UVA aki 1960 óta reinkarnációs emlékekkel bíró gyerekeket vizsgálnak (2500-at a több millióból) arra jutottak hogy vannak adatok amik nagyon nagy számban egyeznek.


Pl hogy legtöbbször olyan értelemben közel születnek vissza a lelkek hogy ugyan annak a nemzetnek a szülöttei voltak előzőleg is.És az újra leszületés is átlagosan ha jól emlékszem 4 és fél év az elmondások alapján. Viszont a képletbe azt is bele kell számolni hogy ezek a gyerekek elmondásuk szerint előző életükben elég tragikus/gyors és nagyon sokszor fiatal halált haltak.


Továbbá én azt vettem észre hogyha létezik egyénre szabott karma akkor léteznie kell nemzetre, sőt bolygóra ható karmának is. És különböző érákban mindig különböző beállítottságú emberek születtek. Persze az alap gondolat az hogy a világ/környezet formálta az akkori nemzedék világnézetét. De ha valóban létezik karma stb. lehet hogy már alapból bennük volt ez a fajta beállítódottság hisz a lélekcsoportjuk ami leszületett egy bizonyos szinten/rezgésen állt ahol egyénileg voltak akik lejjebb és voltak akik feljebb helyezkedtek el de mindig volt egy hatalmas közép átlag.

2020. dec. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:

Dr Ian Stevenson amerikai pszicháter folytatott ezzel kapcsolatban kísérletsorozatot.

Hipnózisban megpróbálta visszavinni pácienseit a legrégebbi emlékpontjára az életének.

Sok embernek ez tovább ugrott és egy vagy több előző életéről kezdtek beszélni.Az esetek nagy részében elmentek oda amit a páciens az előző élet helyszínének mondott, és vagy a sír volt vagy a hozzátartozók akik ott éltek valójában elmondták hogy az adott személy betegségben vagy balesetben meghalt.

Még sem ezek a leghíresebb esetei a pszicháter doktornak.

sok gyereknek még gyerekkorban nem törlődik annyira a memóriájából az a rész, ami ezeket az infókat tartalmazza.

Miután több tv és rádió is foglalkozott a doktor munkásságával, többen is felkeresték, hogy a gyerekük fura dolgokról beszél.

Sok esetben a gyerekek hipnózis nélkül elmondták előző életükben kik voltak hol éltek, kik voltak a családtagok, hol halt meg, sírja hol van.

Ebből több esetet vissza is követett Stevenson.

Ahogy a gyerekek elmondták a helyszínen vagy a rokonokat találták meg, vagy a temetőben a sírt.

2020. dec. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 SZücsöm ***** válasza:
100%

14 Ez egyértelmű. Ezt az állítást még nem is hallottam senkitől se. Én úgy értelmezem a dolgot hogy ha ezek a jelenségek amiket fentebb említettem léteznek akkor valójában nem az agy tárolja se az öntudatot se az emlékeket. Hanem egy szűrő/és vagy antennaként működik. Ha ez mind igaz akkor valószínűleg az előző emlékeid/tapasztalataid valahogy a lelkedben a "másik" síkon tárolod.


Hisz egyesek "új" aggyal is képesek hozzájutni valahogy előző emlékeikhez.


Az én meg a "fizikai" síkon sok mindentől függ. Emlékek,tapasztalatok,gének,környezeti hatások összessége.

De ha valóban van Karma és léteznek a különböző lelki/rezgési fejeltségi állapotok akkor ezek határozzák meg hogy milyen környezetbe és milyen attribútumokkal születsz le a fizikai síkra.

2020. dec. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!