Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hiszel a halál utani eletben?

Hiszel a halál utani eletben?

Figyelt kérdés
A hit gyüli menny es pokolrol tanit
2021. febr. 2. 20:13
1 2 3 4
 21/37 anonim válasza:

"Nem tagadtam le a tudományt, csupán annyit írtam hogy a fizikai síkra korlátozott. Amiről viszont szó van az meghaladja a fizikai síkot."


Pontosan, szóval ne hozz fel fizikai síkon történő természetes reakciókat olyan dolog bizonyítására, ami meghaladja a fizikai síkot.



"Ez mondatod már magában ellentmondás. Ha a lélek akár több akár kevesebb ennél ahogy írod, már azt jelenti hogy létezik valamilyen formában, vagyis bizonyíték arra hogy létezik. Hiszen ha nem létezne, hogyan lehetne több vagy kevesebb bárminél is? Ez csak úgy lehetséges ha létezik."


Jaa... ez volt az első mondatom... hogy hiszek benne, hogy létezik... hol van ellentmondás?

Bocsáss meg, de te önmagaddal vitatkozol? :D


Köszi a privátért secram, jól esett. ^^

2021. febr. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim válasza:

21 vagyok:

Utóirat:

Csak, hogy tiszta legyen, a te érvelésedre hoztam fel, hogy nem bizonyíték a lélek létezésére, nem pedig az én állításomra (bár azt hittem ez egyértelmű).

Bizonyítékot nem lehet felhozni rá (legalábbis szerintem), bizonyosságot lehet róla szerezni.

2021. febr. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

Ahogy írtam, a szeretettel. Sajnos én sem vagyok igazán jó ember, legalábbis olyan téren nem hogy bennem is sok negatív érzés van. De azért jó párszor volt hogy önzetlenül szerettem valakit.

Nem tudom most milyen választ vársz. Hogy lehet megbizonyosodni arról ami túl van a látáson, halláson, érzékelésen? Mert ezek mind-mind fizikai szervek. A lélek ennél magasabb szintű entitás. Nem haltam meg még illetve ha voltak is korábbi életeim nem emlékszem vissza rájuk. Nyilván ha már meghaltam volna és a halált követően visszatértem volna konkrét bizonyítékként írhatnám hogy igen láttam a fehér fényt, nagyon meleget éreztem magam körül, nagyon jó és boldog érzés fogott el stb. Ez ugye bizonyítaná hogy van létezés a halál után, vagyis az ember lelke, szelleme, tudata tovább létezik miután a fizikai teste meghalt. De ilyenben nekem nem volt részem, viszont az is igaz hogy sok embernek volt ilyen tapasztalata így ez elfogadható akár bizonyítékként is. Tudományos módszerrel a lélek létezésére nem lehet magyarázattal szolgálni mivel nincsenek olyan mérési eszközök, nem annyira fejlett a tudomány hogy ez jelenleg mérhető vagy kimutatható lenne, legalábbis tudomásom szerint. Elvileg volt egy tudományos kísérlet ahol egy orvos állítása szerint 21 grammal lett kevesebb a haldokló emberek testtömege miután meghaltak, de ezt meg is cáfolták páran így nem tekinthető egyértelmű bizonyítéknak.

2021. febr. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
24%

Tudom, hogy sokan trollnak hisznek ebben a kategóriában, de én tényleg nyitott voltam az ilyen dolgok előtt egész életemben. Rengeteg olyan emberrel beszéltem már, akik valamilyen módon tartották a kapcsolatot a túlvilággal, esetleg képességeik voltak. Milliószor megkértem őket arra, hogy bizonyítsák ezen képességeiket rajtam, mellettem vagy bármilyen formában. A legtöbb ilyenkor kifogásokat keresett vagy megpróbálta, de valamilyen oknál fogva nem jött össze a dolog (telekinézis, szellemek/démonok megidézése). Talán én vagyok az, akit nem szeretnek a paranormális entitások? Ez engem bánt és rengeteg kialvatlan éjszakát okoz. :(


Néhány ember itt is megpróbálta megfejteni látói képességükkel, hogy hogyan nézek ki, mikor születtem, hol élek stb. Szerintetek mennyien találták el? Még nyilvánvaló dolgokat sem találtak el, mint pl. a nemem. Bár az is lehet, hogy nőies az írásom.


Továbbra is állok rendelkezésre azok számára, akik meg szeretnének győzni az ilyen dolgok létezéséről. Ha nekem hasonló képességeim lennének, akkor ugyanezt tenném. :)

2021. febr. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

21 vagyok:


"Utóirat:


Csak, hogy tiszta legyen, a te érvelésedre hoztam fel, hogy nem bizonyíték a lélek létezésére, nem pedig az én állításomra (bár azt hittem ez egyértelmű).


Bizonyítékot nem lehet felhozni rá (legalábbis szerintem), bizonyosságot lehet róla szerezni."



A tudomány szerint amúgy egyértelműen bizonyítani semmit sem lehet, mert bármikor jöhet olyan elmélet, bizonyíték, magyarázat amely megcáfolja azt.


Amúgy ezt akartam még megmutatni Neked:


[link]


Ez egy cikk, ahol egy idegsebész aki teljesen materiális szemléletű volt, és nem hitt a lélekben, Istenben, majd egy betegség miatt kómába esett, és nulla agyi aktivitást jelzett a készülék is. Érdekes módon mégis voltak bizonyos túlvilági tapasztalatai. Ez már magában bizonyíték hogyha a te megközelítésedet nézzük hogy nem létezik lélek, nem létezik tudat, akkor az ember, csak a fizikai test. Viszont akkor ez az ember mit és hogyan élt át, mikor kómában volt és nem volt semmi agyi tevékenysége?

Másik dolog. Ha az ember csak a fizikai testével azonos, és azon kívül semmi mással, akkor amikor alszik, mi történik vele? Ugyanis eltűnik a testtudat, eltűnik a világtudat, és semmi sincs. Viszont ő akkor is létezik, az aki alszik, ugyanaz aki ébren van. Vagyis ha az ember csak a fizikai test lenne akkor a fizikai testén kívül kellene léteznie. Olyan valamin kívül létezik ami nincs? De felhozható az is hogy az emberi létezés az alvás, az álom és az ébrenlét periodikus változása. A fizikai sík csupán az ébrenlétet jelenti, az alvás, vagy az álom az már más síkok, hisz álmodban nem a fizikai síkon létezel hanem egy asztrálisabb síkon, amit álomnak neveznek. Amikor alszol akkor pedig még ez az asztrálisabb sík sem jön létre. Ha nem létezik lélek és tudat hogyan jöhetnének ezek létre? A fizikai test nem hozhatja magában létre azt ami túl van rajta. Hisz az ember akkor önmagán kívül létezne ami megint önellentmondás.

2021. febr. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy idegsebész hallucinál, akkor az számára is olyan valóságos lesz, mint bármely más ember számára. Ettől függetlenül az még nem valós. Az ismert DMT nevezetű hallucinogént kimutatták az emberek szervezetében természetes formájában, egy elmélet szerint ez okozza a halálközeli állapotok jelenségeit.
2021. febr. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
Igen, ez így jól hangzik csak amikor 0 az agyi aktivitás, akkor hogyan jöhetnek létre hallucinációk? Nem az agyban jönnek létre? Mert ha igen akkor valamilyen agyi aktivitást mérni kellett volna a műszereknek.
2021. febr. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
Mi van, ha a túlvilági tapasztalata még akkor történt, mikor volt agyi aktivitása, a kómás időszakra pedig már egyáltalán nem emlékszik? A DMT-nél szintén tapasztalnak olyan jelenségeket, hallucinációkat, amelyek éveken át tartottak, a valóságban viszont csak pár másodpercig voltak önkívületlen állapotban. Az ilyen megtörténhet, ettől függetlenül még az ott látott dolgok nem léteznek.
2021. febr. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
ha meghaladja a fizikai sikot akkor az milyen sik? Interdimenzionális tér?
2021. febr. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy valami létezzen, tömeggel és/vagy területtel kell rendelkezzen. Lehet, hogy léteznek más dimenziók, síkok, viszont egyelőre csak matematikailag láthatjuk őket, azokkal nem léphetünk kapcsolatba, az sem velünk.
2021. febr. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!