Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Reinkarnáció - csak emberi...

Reinkarnáció - csak emberi testben térhetünk vissza vagy állatéban is?

Figyelt kérdés
Normális válaszokat kérek! kösz!
2010. aug. 17. 11:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%
Én az előző életemben székláb voltam, és erre spirituális bizonyítékaim vannak, ugyanis voltam asztrális időutazáson.
2010. aug. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
16%
Semmiben. Akik ebben jisznek,azoknak is eltérő a véleményük. Van aki szerint csak emberben,de van,aki szerint állatban. Ostobaság ilyesmiben hinni, A jelenlegi életben kell tisztességesen becsületesen élni.
2010. aug. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Úgy hallottam, hogy élettelenbe és élőbe is reinkarnálódhatsz. Bár ahogy a második válaszoló is mondta, nem kell ezzel törődni, ha reinkarnálódnál is, te, mint Kovács Pisti megszűnsz létezni.
2010. aug. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Ez tényleg csak hit kérdése. Én úgy gondolom, hogy állatéban is, de van, aki szerint csak emberében.
2010. aug. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

Természetesen hit kérdése, hogy ki hogyan vélekedik ebben a témában, de például a világ egyik legelterjedtebb vallása, a lámaista buddhizmus szerint az adott újjászületésedben elkövetett tetteid határozzák meg következő reinkarnációdat. Minden lélek egy alacsony szintű bogárban, vagy valami hasonlóban kezdi, és ha á vonatkozó erkölcsi törvényeket nem szegi meg, halála után magasabb szinten születik újjá. Persze később rossz cselekedetek miatt visszacsúszhat ezen a ranglétrán. Ennek a folyamatnak az utolsó lépcsőfoka az emberi test. Ha egy lélek elérte ezt a szintet, akkor minden erejével arra kell törekednie, hogy teljesen megtisztuljon, és levesse magáról a világ összes bűnös csábítását. Ha sikerrel jár, halálakor már nem fogy újjászületni, hanem a nirvánába, a boldog megsemmisülés állapotába jut, ahol lelke örök nyugalomra talál.

Ám, ha valami gebasz jön a folyamatba, például a lélek nem tud, vagy nem akar 42 napon belül újjászületni (nem akarja elhagyni az előző testet, vagy a közbülső állapot démonai feltartották), akkor démonná válik, és örök szenvedésre ítéltetik.

A folyamat másik vége, ha valaki nagyon súlyos bűnit nem akarja jóvátenni, vagy azok olyan súlyosak, hogy nem is lehet, akkor jó eséllyel nem a ranglétrán kerül hátrébb, hanem a lámaista hit többfokozatú, fagyott poklába kerül, örök kárhozatra.

Mindezek ismeretében talán nem csoda, hogy a lámaista hit a világ legbékésebb vallása, és még egy muslica véletlen megölése miatt is imádságok sorával vezekelnek a hívők.

2010. aug. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
CSAK emberi testbe lehet reinkarnálódni!
2010. aug. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Én abban hiszek, hogy ez 1 folyamat, a megélt életekben mindig tanulunk vmi ujat, és ezért mindig magasabb inteligenciával születünk újra.
2010. aug. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

Tudtommal ember csak emberi testben születhet újjá mivel egy emberi lélek rezgése csak emberi testhez tud idomulni, így állatéban meg egyéb testekben nem tudna életben maradni.

Véleményem szerint ez a karma-ok-okozat dolog is arra megy ki hogy bűntudatot keltsenek az emberben. Mindent tényként állítanak be, holott még nem biztos hogy jártak odaát és látták teljes egészében a dolgokat... De hát perszepersze, valahogy erkölcsileg kordában kell tartani az embereket, tudom én jól!

2010. aug. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
11:49 írta le jól! Bár a démonos dologról még nem hallottam...
2010. aug. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd higyj benne. De úgysem tudja senki megválaszolni. Majd ha itt az ideje, úgyis megtudod. Addig meg élj jól.
2010. aug. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!