Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha valaki reinkarnálódik...

Ha valaki reinkarnálódik akkor milyen emlékei lehetnek az előző életéből? Pl emlékezhet arra, hogy hogy kell írni?

Figyelt kérdés

2021. febr. 18. 19:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%

Mivel erre még nem volt dokumentált példa, ezért ez bizonyítja, hogy

A) Nem, nem emlékezhet

B) Nincs reinkarnáció.

Szabad a választás.

2021. febr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 SZücsöm ***** válasza:
75%
1 es igazából a Virginiai egyetemen egy kutatócsoport kb 2500 esetnek járt utána és abból nem tudom mennyit de jó párat dokumentált. Tehát nem a dokumentáció léte a kérdéses hanem a hitelessége.
2021. febr. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Grimfox ***** válasza:
88%
Alapvetően nem szoktak emlékek visszamaradni. Ez alól kivételt képez az a lehetőség, amikor a haldoklás folyamata nem megy teljesen végbe, és a lélek azonnal testet ölt a halál után, magával hurcolva pár emléket. Főképp olyan emlékek maradnak meg, amik erős érzelmi kötődésen alapulnak. A tanult, kognitív dolgok nem maradnak meg.
2021. febr. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 SZücsöm ***** válasza:
75%

A kutatásban is ezt mutatták ki hogy a vizsgált alanyok nagy része állította azt hogy az előző inkarnációjuk csúnya véget ért.

Viszont vannak akik azt állítják hogy különböző hipnózisokkal viszik vissza az embereket, előző életeikbe. És ott vannak a halálközeli élmények is ahol már elhunyt személyek várják a "haldoklót". (Ami nem bizonyítaná a reinkarnációt csak azt cáfolná hogy a tudat teljesen megsemmisül a halál után).

2021. febr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
79%

Az, hogy valamire nincs dokumentált példa az nem bizonyítja, hogy nincs.


Rengeteg olyan rovarfaj él Kongóban amit csak pár éve fedeztek fel.

Attól, mert X évvel ezelőtt még egy példányuk se volt dokumentált attól még ők már akkor is éltek.

2021. febr. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

5#ös mért nem 100%os?


Bármi maradhat, de e bolygón nagyon ritka, hogy bármi maradna.

2021. febr. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Grimfox, azt hogy kell érteni, hogy a haldoklás folyamata nem megy teljesen végbe? Mondjuk egy hirtelen halálnál, vagy hogy?
2021. febr. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Grimfox ***** válasza:
61%
Azért nem emlékszel az előző életeidre, mert minden, ami emlékeket képes tárolni ugyanúgy meghal, és felbomlik, mint a tested. Meghal a test, és a tudat is, csak a lélek marad meg. A lélek nem emlékszik konkrét eseményekre. A lélek "emlékezete" a karma. A karma készteti a lelket, hogy a haldoklás lezajlása után újra testet öltsön. Ha a haldoklás nem ér véget, azaz még maradnak foszlányok a korábbi tudatból, általában valami erős negatív érzelem hatására, akkor ezek hozzákapcsolódnak az új testhez, és elméhez. Ez nem egy előnyös jelenség, mivel negatív érzelmek, élmények a kiváltó okai. Természetes körülmények között minden, amit képes vagy magadból érzékelni, lebomlik, mielőtt a tényleges valód(a lélek), új testet ölthetne.
2021. febr. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 SZücsöm ***** válasza:

Grimfox és az az állítás hogy egyesek képesek hipnózissal előhozni előző életek emlékeit? Vagy az állítólagos médiumok akik azt állítják hogy túlvilági emberi lelkekkel társalognak? És a halálközeli élmények?

Mind hazugság?

2021. febr. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Grimfox ***** válasza:
61%

Nem hazugság, maximum tévedés. Hipnózissal egészen addig lehet visszavezetni a tudatot, amíg az létrejött. Mivel a hipnózis a tudatra (vagy inkább nevezzük elmének, mert a tudat alatt általában azt értik ami tudatos) képes csak hatni, ezért abba az időbe, amikor nincs tudat, nem tud visszamenni. Viszont az elmének van egy olyan tulajdonsága, hogy ha üres foltot talál önmagán belül, azt kipótolja. Főleg ha szükséges, például amikor nyomást gyakorolnak rá kívülről. Ugyanígy működik a reinkarnációs utaztatás is. Általában terápiás céllal szoktak regressziót, vagy utaztatást alkalmazni. Az elme nagyjából tisztában van a bajai forrásával, de ezt nem tudja megkeresni egy előző életben, mert arról nincsenek emlékei, csak a karma alapján tud következtetni. Produkál egy olyan emléket, ami kiválthatta az adott karmát. Avagy kevésbé ezoterikus megfogalmazással kialakíthatta az adott életet. Ahhoz, hogy valaki ténylegesen az előző életét lássa, olyan fokú szellemi gyakorlatokra van szükség, amivel már nem a saját emlékezetéből, hanem a világemlékezetből keresi ki a szükséges információt. Erre sem a regressziós hipnózis, sem a különböző utaztató módszerek nem képesek. Ebben a részben vagyok relatíve biztos, mert én is tanultam utaztatást, és elég sok embert utaztattam, és engem is utaztattak egy párszor. A saját, és mások emlékeiben is találtam olyan részleteket, amik a fent leírtakra utalnak.

A médiumok nagy része csaló. Amelyik nem, az sem a lelket látja. A szellemet látja, amit vagy elhagyott már a lélek, és lassan lebomlik, vagy még ott a lélek, és várja, hogy a szellemi burok is lebomoljon. Ezek azok az esetek, amikor ténylegesen azt látja, amire gondol. Egy csomó esetben olyasmit lát, amik sosem voltak emberek. A látás, és a valódi tisztánlátás között nagyobb a különbség, mint a fizikai látás, és a szellemek látásának képessége között.

A halálközeli élményt nem tudom mennyire lehet hitelesnek vennei. Legalább is azt, amikor valaki látja a halott hozzátartozóit. Az ilyesmi már a haldoklás alatt elkezdődik. Látják az ágyuk végében a halottakat, és hasonlók. Ott válik érdekessé a dolog, amikor még élő rokonokat látnak fiatalabb korukban, vagy a múlt eseményeit. Hitelesen csak az tudna beszámolni, aki tényleg meghalt, és véglegesen elszakadt a testétől. De ő ugye már nem tudja ezt megtenni.

Nem feltétlen hazudnak az emberek, csak tévednek. (szeretem azt hinni, hogy az emberek nem hazudnak szándékosan)

2021. febr. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!