Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha létezik a lélekvándorlás,...

Ha létezik a lélekvándorlás, akkor az emberi lélek miért mindig a Földön születik újjá, miért nem valamilyen más idegen bolygón egy másik faj bőrébe bújva?

Figyelt kérdés

A mi galaxisunkban jelenleg kb 100-400 milliárd csillag található. Tételezzük fel azt, hogy csak minden 1 milliomodik csillag rendelkezik bolygórendszerrel és azok közül is csak minden 100. rendszerben található legalább egy olyan jellegű bolygó, mint a Föld - azaz amely legalább a földi szintű életforma kialakulásához szükséges (de ugyanakkor ott vannak a feltételezett szilícium alapú életformák ill. azok, amelyeknek nem kell sem oxigén, sem a földi atmoszféra - tehát ebből a nézőpontból ugyanúgy lehetnek élőlények olyan "mostoha" bolygókon, mint a Vénusz, a Mars, esetleg a Plútó (a holdakat pedig még meg sem említettem pl. Titán vagy Európa). Ha ahhoz a nagyon primitív és földhözragadt gondolkodásmódhoz ragaszkodunk, hogy csupán a Földön találhatók elengedhetetlenül szükséges előfeltételek az élethez, még akkor is legalább kb. 1000-4000 számú bolygó fordulhatna elő CSAK A MI GALAXISUNKBAN ahol minden előfeltétel adott egy minden bizonnyal értelmes élet kialakulásához, ha pedig az értelmes élet létrejött, mi a kizáró oka annak, hogy adott esetben azok a lények gyorsabb ütemben érjék el a fejlettségük csúcsát hozzánk képest? És ez csak a MI GALAXISUNK volt, mi a helyzet az egész (általunk ismert) Világegyetem 100-800 milliárd szám közötti galaxisával még akkor is, ha csak minden 10 milliomodik galaxis rendelkezik csillagrendszerekkel? Ezek csupán teljesen laikus feltételezések, de még így is a nagy számok törvénye dominál. Pedig a valóságban lehetséges, hogy az értelmes élettel rendelkező bolygók száma (ami nem csak a Föld-típusú bolygókra vonatkozik) egy olyan hatalmas szám lenne, amit felfogni is alig bírnánk.


De mégis, mi a magyarázata annak, hogy egy Földre született adott lélek csupán a Földön születhet újjá?


(Olvastam annó olyasmit, hogy a Föld egy "börtönbolygó", ahová a "lelkeket száműzik".)


Én nem hiszek sem ebben, sem abban, elsősorban az empirikus gondolkodásmód vezérel (azaz az egyéni tapasztalásból származó tények), de ez a lélekvándorlás dolog annyira érdekes és izgalmas - legalábbis hogy eltérő történelmi korszaktól, kultúráktól, sőt még egyéni személyektől eltérően is gyakran botlok azonosságokba - hogy egyszerűen nem tudok napirendre térni fölötte. Főleg olyan személyek esetében, akik állítólag visszatértek a halálból, akiknek az elbeszélése korszaktól és kultúrától függetlenül szinte teljesen megegyezik. (Amelybe pl. beletartozik a "karma" is.)



2021. aug. 29. 21:02
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
20, pont ezt akartam írni. Vannak hihetetlenül okos gyerekek is.
2021. aug. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
34%
Vagyis az az igazság, hogy az emberek többsége buta, nehéz olvasási, értelmi, tanulási készségekkel.
2021. aug. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 SZücsöm ***** válasza:
81%

Csak hogy én arra akartam kilyukadni hogy az hogy valaki nagyon okos még nem bizonyítja a "lélekvándorlás"(reinkarnáció) létét.


Továbbá az hogy ki okos és ki buta eléggé relatív (és szubjektív) dolog.

2021. aug. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
81%
https://www.youtube.com/watch?v=r2Xu37gEvsA Itt van pl. egy gyerek akit egy MIT tanár tesztel. Úgye nem gondolod komolyan hogy egy ilyen fiatal gyereket meg lehet tanítani ennyire komplex matematikai feladatokra 5 évesen? https://www.youtube.com/watch?v=oybU09RQUTs
2021. szept. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
24, dehogynem! Attól, hogy hihetetlen még igaz. Ritka intelligens vagy inkább a többi ember buta, nehéz felfogású.
2021. szept. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim válasza:
70%
6-os válaszoló, én megtapasztaltam a lélekvándorlás jelenségét. Létezik.
2021. szept. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 SZücsöm ***** válasza:
37%
26 os. Igen és mi voltál előző életedben? Tövisszúró gébics? Esetleg botos kölönte?
2021. szept. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
27, imádkozó sáska
2021. szept. 4. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
68%
Ez egy speciális bolygó. Ide a legfogyatékosabbak jönnek. Akik ennyire abnormálisak mint mi voltunk, azoknak nem jó bolygóról bolygóra ugrálni, mert máshol nem tudjuk jól elsajátítani azokat a leckéket, amiket kéne, távol a spirituálitástól. Plusz ez kicsit olyan mint az ösvény választás. Ha már mész egyen, nem jó átmenni a másikra, mert minden aktuális feladatodat máhsogy kéne befejezz a másik ösvényen. Nem lenne harmónikus a fejlődés.
2021. szept. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!