Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Szerintetek miért nem emlékszü...

Tudi333 kérdése:

Szerintetek miért nem emlékszünk semmire előző életek, stb. kapcsán?

Figyelt kérdés
Mivel magyarazzák azt a nagy spirituális tanitások, hogy nem emlékszünk rá miért élünk, mi a karmánk(ha egyáltalán létezik). Milyen logikus magyarázatod van erre? Szerinted ez igazságos dolog? Ez hogyan fér bele az igazságos Isten vagy a szeretet és fény, az áhítatos tanításokba. Szerinted ezek a tanitások nem mennek félre ezzel, hogy ez így jól van?

2022. jún. 21. 23:16
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Meg az is lehet, hogy az egész földi élet egy kozmikus lény hosszú álma, és eljő a világ vége, ha egyszer felébred. Erre simán lehet bizonyíték a rengeteg logikátlanság, az anomáliák, ezoterikus dolgok, homeopátia, szellemek, ufók, stb. amiket egyes emberek megélnek, míg mások nem. Vagy az is, hogy innen kijutni nem lehet, hiszen egy álomból, ahol csak egy álmodott vagy sosem tudnál kijutni. Meg még sorolhatnám, de most jutott eszembe, és nem dolgoztam még ki rendesen.


#19 Köszönöm, nagyon érdekes olvasmány. Tényleg nagyon tetszik, és minden tiszteletem, hogy végre láttam egy rendes érvelést ebben a témakörben, bár nem néztem át az össz linket. Viszont a sok lehetséges között nekem sokkal valószínűbbnek ez sem tűnik a többinél. Egy dolog nem világos ebben nekem (okk, van több dolog is, de talán ez a leginkább zavaros pont), hogy miért is kéne elégedetlennek lennem? A börtönökből jó magaviseletért szabadulni szokás.

2022. jún. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

#2-hez szólnék

A fura érzés, negatív előéletnél szorongás anélkül is életünk része lehet, hogy konkrétan tudnánk kik voltunk előző eletünkben, nem?

Tehát tudatalatt egy megérzés így is lehetséges.

2022. jún. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

#19

Felettébb érdekes, amit kifejtettél. Feltételezzük, hogy ez így van. Ezek a feltételek mellett, az hogyan lehetséges, hogy ennek ellenére egy kevesen mégis "ébren" vannak, mégis átlátnak a szitán?

2022. jún. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
23-as kutatni tudni kell. Mérnök vagyok a munkámhoz tartozik és egyben hobbim a kutatás. Napi szinten az életem része és a hobbim a kutatás. Ehhez hozzá tartozik még a dolgok különböző szemszögből történő értelmezése. Ezt meg kell tanulni gyakorlati igazolással. Sokan elfelejtik hogy amit egy illető lát, hogy te is azt lásd, megtanuld neked is mindazt látnod kell. Bonyolult kémiai szintéziseket csinálok, itt megtanultam hogy meg kell kérdőjelezni magunkat többszörösen. Az emberek gondolkodás nélkül benyelik amit a vallások mondanak. A kémia világában ha egy veszélyforrást figyelmen kívül hagysz pl aki robbanószereket szintetizál, ott a kezébe, szemébe kerül. Természet járó is vagyok, állatokkal is foglalkozom, és az emberek tudatosan hazudnak. Ha kemény önös érdekek alapján nézzük a dolgokat meglátjuk a dolgok másik nyers oldalát. A tömegnek és a vallásoknak nem érdeke hogy mi egyénként erősek legyünk, tőlük függetlenek legyünk. Rést ütni a pajzson hogy tőle függj. Az emberek mint egy robot pontosan ugyan úgy programozhatók. Az emberek el próbálják taposni, beolvasztani, kiközösíteni ha valaki kilóg a sorból ösztönösen. Az azonos gondolkodású csoportokat egyazon módszerekkel lehet dróton rángatni. Meg kell mutatni az embereknek dolgokat, nézd meg ezt talátam te mit látsz bele. Hogy nem lehet vizsgálni ezeket a dolgokat tudományosan, hát ez így nagyon nem igaz! A dolgok meghamisítása ebben a témában a legnagyobb mértékű. Az emberek valódi pszihológiai működéséről, és a társadalom valódi működéséről az emberek az egyént tudatosan, ösztönösen minden lehetséges eszközzel félrevezetik. Van elég elég utaló jel hogy komolyan vegyük a reinkarnációt. Tudatos élőlényként ki akarja őszintén folyamatos ciklusokban elveszíteni a memóriáját, és hogy ebből kifolyólag gátlástalanul még ki is zsákmányolják. Ha valaki ezt régen kimondta megölték, bebörtönözték, megkínozták, kiközösítették, és a ma sincs ez másként, az interneten anoniman lehet csak ezt kimondani. És nem kis erővel próbálják ezt elfojtani. A legnagyobb manipulátorok fegyvere a kedvesség, közös érdek, de ez illúzió, csak az egyén érdeke létezik és ezt a családban kezdődik, senkit ne tévesszen meg ez a hamis illúzió. És ha neki az érdeke azt kívánja hogy neked rossz legyen, vagy a pusztulásoddal, tartós nyomoroddal járjon, te nem tudsz ellene tenni akkor pokoli rossz lesz és szenvedni fogsz, ha neki nem származik kára belőle nincs határ amit meg nem engedne magának a te káródra a saját érdekében. A csordára, csoportokra ez különösen érvényes ahol az egyén fél a csorda kiközösítésétől, csordától.
2022. jún. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
61%
Mert nincs előző élet.
2022. júl. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
67%

#25


De van előző élet! Nem érdekel, hogy ki mit gondol erről a témáról, mert ha megtapasztalnák azokat a dolgokat, amiket én, akkor világossá válna nekik, hogy igenis van :)

2022. júl. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!