Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Folyamatos spirituális fejlődé...

Tudi333 kérdése:

Folyamatos spirituális fejlődés. Miért? Mi fejlődik? Mi a logikus magyarázat?

Figyelt kérdés
Azt mondják sokan, hogy fejlődni, tanulni vagyunk itt. Azért születünk le, stb. Mink fejlődik ezáltal? Melyik részünk és miért? Azt is mondják, hogy a lélek vagy tudat megtapasztaljon dolgokat. Máshol pedig azt mondják a tudat mindent tud. Mit akar megtapasztalni az, ami mindent tud? Nektek ez nem önellentmondás?
2022. júl. 1. 17:42
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
20%

Ha én tudom, hogy rank 1 lehetek egy játékban, az nem azt jelenti, hogy az vagyok. Én választhatom, hogy elkezdem, és rank 1 leszek, avagy megélem az egészet, nem csak ülök a végcélba.


Nem( csak) ezért vagyunk itt, bár valóban a harmadik dimenzió tipikusan a létezés felfedezéséről szól.


Te fejlődsz. A személyiséged. Az elméd. Sokan azt hiszik tök jó ártani, hatalmat gyakorolni. Fejlettebbek meg csak depressziósak ok nélkül, meg idegbetegek. Megint fejlettebbek, nyugodtak, istenkeresők. Megint fejlettebbek meg istenszolgák és olyan hatalmas tiszta szeretetük és világ megértésük van, amit száz év alatt nem lehet összszedni.


Azért, hogy a 0ból újra isten legyél az út végén.

2022. júl. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 Grimfox ***** válasza:
80%

Nekem is ez a gondom ezzel az elmélettel. A spirituális fejlődés azt jelenti, hogy a szellem fejlődik(a spirituális szó erre utal). A szellem viszont halandó, azaz hiába tapasztal, és fejlődik, az élet végén a tanult tudást nem viheti tovább. Az adott élet lehet tőle jobb, tartalmasabb, de a következő életre maga a tudás nem fog hatni.

Olvastam olyat is, hogy az elme mindent tud, csak a nagy része a tudattalanban van. Szerintem egy kezdő meditáló is meg tudja ezt cáfolni, ha a megfelelő dolgokat keresi odabent, és rájön, hogy azok nincsenek ott. Gondolom valami fogalomkeveredés volt a tudat, a szellem, és a lélek megnevezések között, és valaki túl hanyag volt, hogy pontosítson. Aztán van, ahol elterjedt.

A megtapasztalás vágya az egyik legnagyobb életmisztérium, szerintem itt csak véleményeket tudunk megosztani, tényeket aligha. Szerintem nem az emberi lélek akar tapasztalni, és nem is ezért születik meg ki tudja hányszor. Az emberi lélek kénytelen megszületni, és hogy mit hoz ki az életéből, az a saját döntésein múlik. Ami tapasztalni vágyik ez által, annak pedig mindegy, milyen életet élnek le az egyes emberek, amíg élnek. Hosszú lenne tovább boncolni, és nem vagyok misztikus, hogy értsem a mélyebb rétegeit ennek. Sem pedig hívő, hogy higgyem. De ahogy te is jól megfogalmaztad, ahogy ma az ezoterikus irodalom, és "tanítók" előadják, az igencsak ellentmondásos.

2022. júl. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
68%
A saját tapasztalataim írom le. Lehet, hogy nem fedik le a teljes igazságot, de a jelenlegi tudatossági szintet tekintve úgy vélem,ezt tükrözi vissza. A tudatossági szint nem az elmére vonatkozik, a szellemre,a halhatatlan részedre, halálod után egyedül a tudatossági szintre vonatkozó tapasztalatok maradnak meg,de közben egy végtelen méretű mappában tárolódik minden veled kapcsolatos karma,megélt vágy is. Úgy érzem magam már a vágyakkal kapcsolatban, hogy szégyenlem azt, hogy vannak még, mert tisztátalannak érzem magam általuk, amíg a vágyakkal azonosítva létezel a mindenségben,addig olyan vagy mint egy csecsemő aki nem azért sír hogy önkifejezzen, azért sír hogy megkapja a vágyait. Egyik részről azért vannak vágyak hogy kiélhessük őket szórakozásképp, masik részről azért, hogy ne csábíthasson el minket a vágy illúziója, ha mások segítéséről lenne szó. A fő terv az, hogy Isten örökségét vigyük tovább és a vágyak az örökségre való felkészítés igazából,ha úgy tetszik ez egy teszt,aki kiállja az megvilágosodik. Más lelkek megvilágosodás felé vezetése az örökség. Egyébként a lélek az az emberi érzelmeket akarja leírni,a köznyelv alapján. Én nem tudom van e lélek, annyit tudok, van egy halhatatlan részed mely bizonyos "információkat" továbbvisz. Azt én is furcsállom,hogy sok magát megvilágosodottnak nevezett ember olyan mintha vagy kevesebbet tudna mint amit hirdet vagy valamilyen oknál fogva titkol dolgokat előlünk.
2022. júl. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
Örülök, ha nem is teljesen ugyanúgy, de másnak is feltűnt, hogy nem teljesen kerek ez a történet. Ugye az ember isteni, örök részére mondják, hogy mindent tud. Akkor az a rész már nem tud fejlődni, mert teljes. A halandó rész fejlődésének pedig megint semmi értelme nincs. A szellem(hivjuk így az örök részünket) egyébként is hogyan tudna fejlődni a fizikai világban, mikor nem is ide "tartozik". Ugyanez a megtapasztalás. Ha mindent tud mit akar tapasztalni. Ezen elméletek szerint ez olyan lenne, hogy mindent tudok, aztán lebutítom magam, hogy megint tudjak mindent a végére. Ez nekem minden, csak nem egy értelmes, hasznos, magasztos(akármilyen pozitív jelző) folyamat.
2022. júl. 1. 18:53
 5/47 anonim ***** válasza:
100%
Annyit hozzátennék, félreérthető volt ,a tudatossági szintre vonatkozóan nem feltételezem hogy ez a teljes igazság mert nem az, csak a tudatossági szintemre vonatkozóan aktuális igazság ez.
2022. júl. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
Az alapelv az hogy azért születünk le szükségből mert vannak vágyaink,ha mindent tudnánk akkor a szükség nem lenne ott, tehát ha meghal a tested és vannak vágyaid,akkor nem a testednek vannak valójában,a szellemednek,csak az anyagi azonosulás miatt így logikusan hangzik hogy a testünknek vannak. Azért reflektáltam a csecsemő jelzőre, mert a vágynélküliségben leszünk felnőttek.
2022. júl. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 Grimfox ***** válasza:
100%
Az ember isteni része olyan, mintha el sem hagyná a forrását, erre mondják keleten, hogy az elkülönülés illúziója. Viszont ha a forrás(vagy isten, vagy nevezzük bárminek) teljesen tétlen, akkor a saját létezésének nincs értelme. Illetve létezik e egyáltalán, ha tökéletesen tétlen? Ha tevékennyé válik, azaz teszem azt megalkot valami módon egy világot-most mindegy hogyan-akkor létezik, öntudata van. Azt ugye mi nem tudhatjuk, hogy önmagán kívül van e bármi más is, viszont önmagán belül tevékeny. Hogy ez hasznára válik e, mert jobban megismeri önmagát, vagy egyszerűen a létezés kedvéért csinálja, nem tudhatjuk. Maximum hihetjük. Amíg a forrás tevékeny, az élet is létezik a maga szabályai szerint. Szerintem aki szellemileg fejlődik, az ezt a valóságot igyekszik felfogni, és megtapasztalni(alulról felfelé). Aki olyan mértékben meg tudja tapasztalni ezt a valóságot, hogy az egész lénye ezzé válik, az már nem kényszerül semmire. Tudom, hogy ez eléggé a keleti filozófiákra hajaz, de ezekkel jobban tudok azonosulni, mint a nyugatiakkal.
2022. júl. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem tapasztalni jöttünk ide és visszatérni megcsiszolódva a Forráshoz.
2022. júl. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
58%

Ez pont olyan maszlag mint amit az istenhívők mondanak, csak a keleti verzióban…

Leszületik a lélek hogy fejlődjön, majd a következő életében már semmire nem emlékszik az előzőből csak megkapta az általa megérdemelt új életet. Hol ebben a logika?

Szerintem csak el kellene fogadni hogy minden random történik, mert az emberi elme úgyis csak beleőrül a találgatásba

2022. júl. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%
A Teremtő, az Intelligens Végtelen rajtunk keresztül (és milliárd és milliárd más hasonló "részén" keresztül) próbálja megismerni önmagát. Ezért "csiszolódnak" egyre jobban ki az archetípusok, ahogy finomodok a megismerés, és az hogy mi nem emlékszünk a korábbi életeinkre ez is csak egy finom árnyalás a tökéletesebb megismerésre.
2022. júl. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!