Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Folyamatos spirituális fejlődé...

Tudi333 kérdése:

Folyamatos spirituális fejlődés. Miért? Mi fejlődik? Mi a logikus magyarázat?

Figyelt kérdés
Azt mondják sokan, hogy fejlődni, tanulni vagyunk itt. Azért születünk le, stb. Mink fejlődik ezáltal? Melyik részünk és miért? Azt is mondják, hogy a lélek vagy tudat megtapasztaljon dolgokat. Máshol pedig azt mondják a tudat mindent tud. Mit akar megtapasztalni az, ami mindent tud? Nektek ez nem önellentmondás?
2022. júl. 1. 17:42
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
100%

"Hát pedig szerintem de! :) Az összes tan, tanító kb ezt fújja, csak kicsit más köntösben. A tökéletes tudat, a mindenható isten, az örök és egész lélek, a végtelen intelligencia, stb. Mind ezt mondja. Legalábbis én még nem találkoztam olyannal aki, ami mást mondott."


Akkor lehet hogy van alapja?

Az értelemmel nem fel fogható az, amiben az értelem létrejön. Az emberi tudat egy korlátozott állapot ahhoz képest amiben létre jött, ezért nem lehet megérteni elmével. Tanulás és megértés ezen a téren nem visz közelebb, mert csak elképzelésekbe visz, amiket vagy elhiszel vagy nem, de közelebb nem kerülsz ahhoz amire keresed a választ. Sajnos senki nem fogja tudni átadni ilyen módon a tudását neked. Az igazság benned van, csak meg kell találnod magadban, erre való a meditáció ami az elmét elcsendesíti, és a csendes elmével végzett önkutatás, hogy ki az az én aki meditál. Ha csendes az elméd akkor még meditálnod sem kell, csak keresd meg az én gondolat forrását magadban, és ha megtaláltad mond el mi maradt. Nincs egyszerűbb mint a valós lényedre ébredni, de az elme a komplikáltságot szereti, mert azzal tartja fent magát, ezért teóriákat gyárt és elemez, ahelyett hogy magába nézne és rálátna hogy kié a teória, kié a hit.

2022. júl. 5. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
100%

#29


Kötekedni jöttél ide vagy kérdezni?

A választ megkaptad! Tisztulás tanulás fejlődés ugyanaz.


Én a tisztulás oldaláról közelítem mások meg más oldalról ugyanazt.

A lényeg az hogy ha megtapasztalod a fejlődést nem fogsz szavakon lovagolni mert világos lesz minden.


Ez a másik fontos dolog amit ki kell hangsúlyozni! A MEGTAPASZTALÁS!

Anélkül nem fog menni!

2022. júl. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 A kérdező kommentje:

Tapasztaltam már sokmindent. Ez sem válasz a kérdésemre! Ez csak a szokásos "sablon". Nem azt kérdeztem, hogy mit csináljak! Te erre válaszoltál!


31! Ez is csak a szokásos! Mondanak valamit. Belekérdez az ember, a válasz: ezt nem emberi értelemmel felfogni. Köszi! :) De akkor minek beszél olyanról eleve, amit fel sem lehet fogni?

2022. júl. 5. 11:29
 34/47 anonim ***** válasza:

#33

A tisztulás megtapasztalásáról beszéltem és ha azt megtapasztalod akkor világossá válik, hogy mitől lesz (vagy nem lesz) az tanulás és mitől lesz az fejlődés!

2022. júl. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
100%

31. vagyok.


"Ez is csak a szokásos! Mondanak valamit. Belekérdez az ember, a válasz: ezt nem emberi értelemmel felfogni. Köszi! :) De akkor minek beszél olyanról eleve, amit fel sem lehet fogni?"


Elég részletesen ki lett fejtve még az is, hogy miért nem lehet emberi értelemmel felfogni a végső "állapotot".

Hogy minek beszélnek olyanról amit fel sem lehet fogni?

Azért mert ha magad kezded el megtapasztalni a dolgokat az elejétől kezdve, akkor eljuthatsz a megéléséig. Remélem így már érted a különbséget a megérteni és önmagadként megélni közt.

Egy eszkimónak hogy mondod el hogy milyen a narancs íze ha soha nem evett még hasonló ízű gyümölcsöt sem? Sehogy, mert nem tudod elmondani még hasonlatokkal sem, de ha az eszkimónak elmondod hogy merre menjen hogy találjon narancsot, akkor ő maga fogja megízlelni.

2022. júl. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:

34#! Ez az! Hogy megtapasztaltam már amiről beszélsz, mégsem értem. Tudom erre meg az lesz a válasz, hogy biztos nem azt tapasztaltam vagy az, hogy nem kell megérteni. Csak fejlődni. Azaz sablon. :)))


35! Mint már írtam, nekem ez olyan, hogy mindent tudok, aztán lebutitom magam(emberi lét), hogy aztán egyszer, valamikor majd megint tudjak mindent. Ez a fejlődés? Vagy ez inkább visszafejlődés? Inkább költői kérdések ezek, nem is igazán vártam választ. De jött pár tipp, hogy hogyan is lehet ez igazából.

2022. júl. 5. 19:37
 37/47 anonim ***** válasza:
100%

35. vagyok.


"Ez olyan, hogy mindent tudok, aztán lebutítom magam(emberi lét), hogy aztán egyszer, valamikor majd megint tudjak mindent. Ez a fejlődés? Vagy ez inkább visszafejlődés?"


A mindent tudok, nem olyan mindent tudok mint képzeled.

Mint már írtam, a létformán kívüli létben nincs mit tudni. Ott semmi nincs, csak létezés érzet és ez mindened amid van, lét érzet és örök üdv, ha ezt megtudod élni, és nem csak elképzelni, akkor nem lesz több kérdés benned, mert az aki érteni akar, az csak egy múlandó tudati forma.

Tehát nincs fejlődés és vissza fejlődés, csak végtelen számú lehetőség megjelenése létformák formájában, aztán ezek a létformák elmúlnak és megint csak a lét-tudat marad amiben mindez képes volt megjelenni, de a lényeg az hogy erre még az emberi test létezése közben is ráébredhetsz, ezért is beszélnek róla azok az emberek akik ezt megélték, aztán ezeket az embereket tanítóknak, szenteknek nevezik az emberek, pedig nincs tanító és tanítás, csak egyetlen igazság, hogy ami vagyunk az maga az örök időtlen jelenlét, amiben minden létrejön.

2022. júl. 6. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2022. júl. 6. 13:04
 39/47 anonim ***** válasza:
100%

"Mi fejlődik?"


Sajnos többnyire csak az egód.

2022. júl. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 A kérdező kommentje:

39!

Az egó nélkülözhetetlen az élethez!

2022. júl. 6. 17:50
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!