Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Folyamatos spirituális fejlődé...

Tudi333 kérdése:

Folyamatos spirituális fejlődés. Miért? Mi fejlődik? Mi a logikus magyarázat?

Figyelt kérdés
Azt mondják sokan, hogy fejlődni, tanulni vagyunk itt. Azért születünk le, stb. Mink fejlődik ezáltal? Melyik részünk és miért? Azt is mondják, hogy a lélek vagy tudat megtapasztaljon dolgokat. Máshol pedig azt mondják a tudat mindent tud. Mit akar megtapasztalni az, ami mindent tud? Nektek ez nem önellentmondás?
2022. júl. 1. 17:42
1 2 3 4 5
 21/47 Grimfox ***** válasza:
100%
Ez nem alap spirituális tétel, hanem alap vallási tétel bizonyos vallásokban. Sok olyan vallás van, ahol még a legfőbb isten sem tökéletes, nemhogy a kisebbek. Attól függ, honnan eredezteted a spirituális gondolkodásod menetét. A spirituális fejlődésnek nem az a gátja, hogy az előre lefektetett spirituális utakban hibák vannak. Ezek az utak mások által lettek lefektetve, ez az ő spirituális élményük, ami az egyén számára referencia, nem saját út. A fejlődés akadálya az ember maga, és az ember egoizmusa(nem egoja). Képtelen fejlődni, mert olyan dolgokhoz ragaszkodik, amik akadályozzák. Ha kell, megmagyarázza, ezek miért szükségesek, miért illenek az útjába, ahelyett, hogy felülvizsgálná őket. Még az alapvető spirituális élményekig sem jut el, mert mindent akar.
2022. júl. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:
Hát pedig szerintem de! :) Az összes tan, tanító kb ezt fújja, csak kicsit más köntösben. A tökéletes tudat, a mindenható isten, az örök és egész lélek, a végtelen intelligencia, stb. Mind ezt mondja. Legalábbis én még nem találkoztam olyannal aki, ami mást mondott.
2022. júl. 4. 15:51
 23/47 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom miért értetlenkedsz!


Már megkaptad a választ


Nem tanulni kell hanem tisztelni!

Az akadályokat kell feloldani!


Ezt nevezték egyes tanítók tanulásnak, ami bizonyos nézőpontból igaz is.


De mint mondtam nem kisiskolás tanulásról van szó és nem is egyetemiről

2022. júl. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%

Jav


Nem tanulni kell hanem tisztulni!

2022. júl. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
100%

16. vagyok.


"A spirituslitás végtelenül egyszerű. Így ennek is annak kellene lennie, de erre senki sem tudta a választ eddig. Csak a hit. Hogy ezt mondták, akkor így van.


És ha neked elmondják a tökéletes igazságot, akkor mi lesz? Vagy elhiszed és hited lesz, vagy nem hiszed el :)

Meg kell értened hogy ezt értelemmel nem tudod felfogni és megérteni, még ha szavakkal megpróbálják is körbe írni a lét forrását ami vagyunk, csak egy elképzelésed lesz, az elképzelés pedig nem valóság.


"Minek kellene megtapasztalni a fizikai világot annak aki vagy ami mindent tud? Akkor nem is tud mindent?"


Ami vagyunk annak nincs tudása, de a végtelen lehetőség nyilvánul meg benne, így elveszik a végtelen lehetőségben ami végtelen számú létforma által nyilvánul meg az univerzumban, majd a létformán keresztül magára ismer újra és újra, ez csupán játék a lét-tudatban, önfelismerés a lét tükrében, mert ami vagyunk, AZ anyagtalan, olyan mint egy szem ami mindent lát de önmagát nem láthatja, ezért a megnyilvánult lét a tükre, de ha nincs megnyilvánulás és nincs univerzum ami megjelenik bennünk, mi akkor is vagyunk mint megnyilvánulatlan. Ezt a megnyilvánulatlan részt megélés nélkül nem lehet megérteni, csak megélni akként létezve. Egyszerűen ez az örök időtlen semmi ami vagyunk, mindentől független létező, és ez maga az örök üdvösség, ezen a szinten nincs mit tudni, csak az örök lét üdve ragyog önmagában, és mind AZ vagyunk, aztán jön a túlcsordulás a belső ragyogásból és elkezdődik a megnyilvánulás, létrejön az univerzum és elkezdődik a lét "tánca" a létformákon keresztül, majd bizonyos létformákban létrejön az értelem és felfogja önmaga létét, kialakul az énképe és elkezdi keresni a léte értelmét, így jut el a forráshoz, ahol az énkép belehal az egyetlen igazságba, és csak a forrás tiszta jelenléte marad önmagára ismerve, de ez az egész csak játék a lét-tudatban.

2022. júl. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 Grimfox ***** válasza:
Az örök, és egész lélek tana áll valószínűleg a legközelebb ahhoz, amire ki akarsz lyukadni. Örök, mert számunkra a létezésének nincs vége. Egész, mert mi a részei vagyunk. Annyiban tökéletes, hogy egész, azaz nem töredék, darab, megnyilvánulás. Önmagához mérten még lehet tökéletlen, mert attól, hogy egész, és nem feltétlen időben létezik, még hiányozhat belőle valami, amiről ő tudja, hogy hiányzik belőle. Vagy valami, ami rajta kívül esik összehasonlítási alap számára. Mi, mint rész csak addig láthatunk, ameddig az egész ér. A határain túl(ha van ilyen) csak akkor láthatnánk, ha mi magunk lennénk az egész. Azaz a vallásoknak, és filozófiáknak részben igazuk van, de mivel ezek mind emberi gondolatokból, és tapasztalatokból születtek, ezért törvényszerűen egyik sem lehet a teljes igazság.
2022. júl. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
100%

"Azaz a vallásoknak, és filozófiáknak részben igazuk van, de mivel ezek mind emberi gondolatokból, és tapasztalatokból születtek, ezért törvényszerűen egyik sem lehet a teljes igazság.


Fentebb pont azt írtam, hogy az énkép, azaz a testtel és elmével azonosult én, belehal az egyetlen igazságba, azaz maga az én tudat hal meg, és ami marad, az az örök figyelem jelenléte, mindennek az alapja, amiben az univerzum keletkezik és elmúlik. Az üres figyelem maga a forrás, ott nincs kötődés és nincs mit tudni, az egyetlen tudása önmaga léte az időtlen üdvben, ez maga a végtelen élet energia, mind AZ vagyunk.


"A határain túl(ha van ilyen) csak akkor láthatnánk, ha mi magunk lennénk az egész."


Pont hogy mi vagyunk az egész, bennünk jön létre az univerzum, és az emberi faj is, az elkülönültség illúziójával, a kereső értelmező énnel, aki a forrást megpillantva ráébred illuzórikus létére.

2022. júl. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 Grimfox ***** válasza:
Mivel mindezeket, amiket leírtál nem tapasztaltam, így nem tudok helyeselni, vagy vitatkozni vele.
2022. júl. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:

23! Hogy jön ide a tanulás? Ki beszélt egyáltalán tanulásról? Tisztulni kell? Így:KELL? Ugyan miért KELL bármit is? Akkor itt vannak az újabb kérdések!

Nem értem miért kell felgaborodni, mert valaki nem tudja a választ. Volt, aki írt teorikat, pl Grimfox, ez tök jó, de fújni valamit, mert azt mondják és alatámasztani a semmivel. Hát nem tudom. De ez csak egy kérdés volt. Ha nincs válasz, nincs válasz!

2022. júl. 4. 22:19
 30/47 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel mindezeket, amiket leírtál nem tapasztaltam, így nem tudok helyeselni, vagy vitatkozni vele."


És ez így helyes, mindenkinek magának kell megtapasztalnia az igazságot.

2022. júl. 5. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!