Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha valaki szerencsétlen semmi...

Ha valaki szerencsétlen semmi nem jön össze ebben az életben annak mi lehet az oka? Rossz karma?

Figyelt kérdés
Szóval teljesen alkalmatlan az életre, ennek mi lehet az oka? Még csak most jár először itt a fizikai világban és új neki minden? Vagy már volt itt sokszor és sok rossz karmát felhalmozott? Szerintetek melyik??

2022. dec. 20. 10:40
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

#21 Ami a kérdést illeti, ezek szerintem is valamilyen rossz karma következményei lehetnek nálunk.

Nyilván mindenkinek a saját problémái a legnagyobbak, viszont ha írnék részletesen az életemről, akkor lehet, hogy egy kicsit másképpen látnád a saját életedet, sorsodat. Hogyha van munkád, testi egészséged és képes vagy önállóan élni, akkor talán el lehet lenni valahogyan. Tudom, hogy ez nem igazán jelent vigaszt számodra, de azért mégis leírtam.

Nekem is van pszichés betegségem, és nekem sincsenek barátaim, emberi kapcsolataim a szüleimet meg testvéremet leszámítva.

Annyi szerencsém van, hogy engem normálisan neveltek annak idején, tehát nincsen velük probléma. De sajnos az én jövőm kilátástalansága igen nagy feszültséget okoz a családban és persze bennem is. A kinézetemen nekem sem látszik semmi a hatalmas belső problémákból. Én egyébként férfi vagyok. Engem is nagyon érdekel, hogy vajon mivel érdemeltem ki ezt a sanyarú, keserves sorsot? Egyszer hátha közelebb jutunk a megértéshez.

2022. dec. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Mennyire lelombozó ilyet olvasni hogy a rossz karma nem változtatható meg, az meg fog történni. Ilyenkor azért már megérti a világ az öngyilkosokat nemde? Meg azt is ha egy rossz karmával rendelkező ember öngyilkos lesz, neki az a jó karma, ha az képes megtenni?
2022. dec. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 Grimfox ***** válasza:
Az öngyilkosság a legrosszabb, amit akkor tehetsz, ha rossz karma miatt szenvedsz. Maga a rossz karma nem változtatható meg. Amit megtettél, nem változik meg, akkér se, ha megölöd magad. Viszont amíg élsz, és gondolkodsz azon, hogy hogyan javíts a helyzeteden, addig esélyed van olyan döntéseket hozni, amik nem folytatják a "rossz szériát". Ha nem folytatod, akkor idővel elfogy a rossz karma, mert minden bekövetkezik, aminek az okát egyszer elvetetted. A rossz karma csak addig létezik, amíg ki nem egyenlíti azt az okot, amit te létrehoztál. Utána megszűnik. Ha közben igyekszel jó karmát felhalmozni, vagy csak egyszerűen semleges életet élni, akkor fokozatosan javulnak az életkörülményeid. Igaz, hogy nem lesz könnyű életed, de ez nem jelenti, hogy feltétlen rossz életed lesz. Ha viszont csak hagyod a rosszat megtörténni, elmerülsz a szenvedésben, és az alapján hozol döntéseket, hogy szenvedsz, csak erősíted, tovább fűzöd a rossz karmádat. Benneragadsz egy körforgásban, amiből csak sok élet alatt szabadulhatsz ki. Az öngyilkosság például ilyen döntés. Amíg élsz, van lehetőséged megfelelő döntéseket hozni, és hagyni, hogy a rossz karmád fokozatosan leépüljön. Ha meghalsz, és reinkarnálódsz, minden kezdődik elölről, és még ennyire sem fogod tudni, mi a baj.
2022. dec. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:
Ha nem kedvel a családod, sem az iskola se a munkahely, se a lakóközösség és adottságaid ellenére semmibe vesznek, bármibe bele kezdsz nem sikerül, ha a te utadon van a legtöbb akadály, soha senkinek nem ártottál de neked aki csak tud, akkor te is kiválasztott vagy, mivel van egy hihetetlen komoly képességed és nem vagy hajlandó tudomást venni róla. Nincs szerencsétlen ember a földön (TUDOM)!
2023. jan. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

23, ezt csak most láttam

Szóval a karma hívők szerint azért ne legyen öngyilkos akinek kegyetlen rossz az élete mert a rossz karmájának az a jó, hogyha hosszú évtizedeken keresztül beteljesülhet amíg az adott ember él és szenved ha meg az öngyilkossággal megváltja magát akkor nem tud beteljesülni a rossz karma?

Tényleg előtérbe kellene helyzetünk egy olyan dolgot amiről nincs is bizonyíték hogy létezik a saját életükkel szemben?

Én ilyen alapon akkor ezek után úgy tekintenék az életre hogy tényleg egy pokolra születik le ide az akinek rossz a karmája és álljon le mindenki a gyerekcsinálással mert egyik pár sem tudhatja hogy pont az ő gyerekéé lesz a rossz karma.


Hát ha valakinek nem könnyű az élete az egyenlő a rossz élettel szerintem

Nagyon baljós, apátiát előidéző ez a karma téma

2023. febr. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Laylah ***** válasza:
25., ez akkor állna, ha a karmát csak "eltűrni, elviselni" kellene, mert az osztáskor éppen neked az jutott, nem pedig tenni érte, hogy feloldódjon, ha már magadnak intézted. Lehet évtizedekig depizni, meg lehet utánamenni és segítséget kérni, kitörni akarni belőle, a hozzáállás nem mindegy. Nagyon könnyű a karmával mint felsőbb irányító hatalommal takarózni, de a karma pont, hogy az egyén felelősségét helyezi előtérbe.
2023. febr. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Dehát el kell tűrni

Az anyám pont most jött haza megint totálkáros részegen, ott állt az ajtóban nézett rám mint egy pszichiátriai beteg

Ez is a karma, ezt is el kell viselnem mert a fél családja egy alkoholista nyomorék volt és szépen benne vannak ezek a gének hogy jól bebaszhasson, ilyenkor a legboldogabb

Annyira undorodom tőle ilyenkor hogy szó szerint legszívesebben lehánynám

Akkor ez is a karma, nem?

Mit tegyek ellene?

Nem mondhatom meg egy 49 éves nőnek hogy mit csináljon meg azt sem érti meg hogy mennyire undorító és veszélyes

Mitől lesz jó a karmám most?

Ha lehányom mert olyan undorító vagy ha hagyom hogy csutka részegen vergődjön az ajtóban mert ő ezt élvezi?

A karmát is lehánynám ilyenkor legszívesebben meg azt is aki kitalálta

2023. máj. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!