Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A dalai láma Jézusnak képzeli...

A dalai láma Jézusnak képzeli magát, hogy addig akar inkarnálódni(mint ha ezt ő döntené el) ameddig nem szűnik meg a szenvedés? Ő miben hisz? Én úgy gondolom, hogy az emberiségen globálisan van egy átok amit csak jézus tudott megváltani

Figyelt kérdés
Jézus a kereszten magával vitte az eredendő bűnt, így aki ő benne hisz az nem lát halált és egy olyan közösségbe kerül Istennel amilyenbe mindig is akart és vágyott a lelke. Na erre varjál gombot te láma

2023. ápr. 20. 16:54
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Nem kell Jézusban hinni akkor is Isten országába kerülsz ha nem hiszel benne,de ha megveted akkor ő is megvet. Most vagy én vagyok nagyképű keresztény vagy a dalai láma aki megváltónak képzeli magát azzal, hgy ő azt mondja ő megváltja a szenvedésünket inkarnációjai által
2023. ápr. 20. 16:56
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Várjuk a megszokott hittéritést.
2023. ápr. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
81%

"így aki ő benne hisz az nem lát halált "


Minden apostol halott.


"Most vagy én vagyok nagyképű keresztény vagy a dalai láma aki megváltónak képzeli magát azzal, hgy ő azt mondja ő megváltja a szenvedésünket inkarnációjai által"


Nem lehet hogy mind a ketten?

2023. ápr. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
82%

"Na erre varjál gombot te láma"


Gondolom, ezt a szeretet és az elfogadás jegyében mondod.


"Most vagy én vagyok nagyképű keresztény vagy a dalai láma aki megváltónak képzeli magát azzal, hgy ő azt mondja ő megváltja a szenvedésünket inkarnációjai által"


Te egy pöcs vagy, a láma viszont nem mond ilyet.

2023. ápr. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
97%

Mindig megmosolyogtat hogy a kérdezőhöz hasonló sötétkeresztények mennyire korlátoltak és milyen könnyedén vétkeznek, akár az istenük nevében is.


Csak hogy a kérdésre is válaszoljak: a láma buddhista, tehát ő a buddhista tanokban hisz. Illetőleg, nem, a dalai láma nem képzeli magát Jézusnak. Ami a reinkarnációt meg a szenvedés megszűnését illeti, buddhista szellemi vezető, aki hitük szerint tudja irányítani a saját reinkarnációját. Rakd össze, hogy miért mond ilyesmiket.

2023. ápr. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezö! Inkább a saját szavaidon kellene elgondolkoznod:"Én úgy gondolom, hogy az emberiségen globálisan van egy átok amit csak jézus tudott megváltani"

Vagyis Isten megteremtette az embert, majd utána megátkozta? Késöbb eszébe jutott, hogy ez még sincs igy jol, ezért megbizta Jézust, hogy kereszthalálával, szenvedésével vegye le az átkot amivel elötte ö átkozta meg az embereket?

2023. ápr. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
19%
A láma nem egy állat? Mert én úgy tudtam, egyszer egy láma mellbe köpte a bátyámat. Na, az tuti nem akart hittéríteni valami kretén pogányságra
2023. ápr. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Grimfox ***** válasza:
100%
A biblia szerint nem csak az ember van megátkozva az eredendő bűn miatt, hanem az egész világ, a föld, és az élőlények is. Csak azért, mert az ember bűnbe esett. Ha Jézus meghalt azok bűneiért, akik őt követik, mi lesz a földdel, és minden más élőlénnyel, amik ettől az "átoktól" szenvednek? Értem én, hogy valahogy magyarázni kellett a világ nehézségeit az ókorban. Az nem logikus, hogy a kereszténység megtartotta ezt a gyűlöletteli, bosszúálló istenképet.
2023. ápr. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

„Ne ítélkezzetek, és titeket sem fognak elítélni! Ne ítéljetek el senkit, és benneteket sem fognak elmarasztal-ni! Bocsássatok meg, és bocsánatot fogtok nyerni!” (Lukács 6,37)

Látod Kérdező, ha keresztény lennél, akkor nem ítélkeznél.

2023. ápr. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
93%
Most vallástól függetlenül nem tudom mi bajod a Dalai Lámával. Szerintem egy aranyos jó szívű ember. Szerintem Isten is sokkal jobban szereti (ha csak nem egy kicsinyes, önző lény), mint pl. az álszent híveit, akik állandóan bántanak, kics.sznek másokkal, majd azt hiszik, hogy egy imával meg is oldódott a bűnbocsánat. Egyébként a Dalai Láma már nem akar újjá születni egyszer azt olvastam.
2023. ápr. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!