Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Elhunyt szeretteid lelke...

Elhunyt szeretteid lelke szerinted hol van illetve van valahol szerinted?

Figyelt kérdés
Elhunyt családtagjaid lelkét ti hova képzelitek? Hol lehet és mit csinál?

2023. nov. 1. 19:43
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
80%

Mivel volt mar néhány testen kívüli élményem, úgy gondolom, halálunk után egy ahoz hasonló, testetlen állapotba kerülünk.

Itt van fizikai testünk, aminek megvannak az előnyei és korlátai is. Ott nem fog korlátozni a tér és idő, viszont ott majd azzal kell megtanulni együtt létezni.

Röviden, szerintem a tudatunk tovább létezik majd. Ha az emberi lélek nem vész el, joggal remélhető, hogy minden más lélekre is ez ugyan így érvényes és az állatok lelke is jó helyre kerül majd.

2023. nov. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Ott, ahol a születés előtt.
2023. nov. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

A lélek egybe olvad Istennel és mindent lát, mindent tud és mindennek birtokosa. Nem csak az Én lelkem, hanem a te lelked is ilyen. Van akinek megadatott, hogy ez a testben is bekövetkezhessen. Ilyenek a legnagyobb tanítók. Jézus például.

És a lélek, mivel egy Istennel képes sugalmazni is nekünk. Hallhatjuk elhunyt szerettünk hangját a szívünkkel.

2023. nov. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Szeretném azt hinni, hogy egy nyugodt boldog világban várnak rám, de mivel voltam már halott, így csak azt tudom amit tapasztaltam: lekapcsol a tudat és megszűnünk létezni.
2023. nov. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
24, Gondolom újraélesztettek. Ami azt jelenti hogy nem sok időt voltál halott.
2023. nov. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
38 percet.
2023. nov. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Az elmèdben ès a szívedben.

Èn ezt úgy kèpzelem el hogy csatlakoznak a vègtelen èlet energiához ,ami áramlik körülöttünk mindenben.

2023. nov. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

24!

Te azóta is halott vagy. Előtte is halott voltál.

Nem az az élő, aki misére jár és hallgatja a holtat. mert javarészt holtak, akik a misét tartják. Nem azok az élők, akik a holtak tudásából merítheznek, mert ők maguk is holtakká válnak.

Az élők azok, akik az élő ismeretéből mérítkeznek. Hogyan láthatná az istent az, aki nem hisz benne? Sehogy. Az a semmit látja,, mert a semmiben hisz.

Én is voltam már halott. Akkor voltam halott, amikor eltökéltem, hogy megölöm magam. De amikor térdre rogytam, hogy imádkozzak a megoldásért , akkor egyszerre voltam élő és halott. Amikor pedig mindezek után eldöntöttem, hogy létezik az élő, Isten és Jézus, menten életre keltem én magam is.

Félreértés ne essék. Volt már ezelőtt is, hogy elvéreztem az utcán, alkalmaztak rajtam szívmasszást, és defiblirrátor is sokkolta a szívemet. Amit én éreztem mindezek után, az a békesség volt.

Békessége pedig nem a semminek van, mert annak nincs semmije. békessége csupán az élőnek van. Isten pedig él és nem csak békessége van.

Az ember halandó, az Isten pedig mindig élő. Mind tőle származunk a teremtés révén, hiszen az ő ötlete voltunk, amikor pedig emberként megszületünk, megvalósul életünk során a lelkünk. A halál pillanatában válik egésszé a lelkünk és tér vissza a kezdetekhez, a teremtés első pillanatában. Ugyanabban a pillanatban vagyunk egyszerre élők és holtak. Egyszerre vagyunk a kezdetben és a végbe. Isten pedig a kezdet és a vég.


Egyetlen egy Isten vagyunk és mind a részei leszünk. Vonz minket. Van aki felismeri és van aki nem. Az ember képtelen ellenállni a vonzásának és napról napra egy újabb nappal közelebb vagyunk Istenhez.

Aki pedig életében felismeri ezt, annak már nem kell meghalnia, hiszen ő már az Istennel van itt a földi életében. Nem vonzhatja azt az Isten, aki már benne van. A kérdés csupán az, vajon az ember mennyi idő alatt feledi el, hogy ami vonzza őt napról napra az nem halál, hanem az Isten.


Én abban hiszek, hogy elhunyt szeretteim a haláluk pillanatában belezuhantak a semmibe, ugyanazon az egy lényeggé váltak. Ez pedig a létező egyetlen Isten. Istenként pedig teremtett, megteremtett mindent benne a saját életét is, azért, hogy mi is létezhessünk és ismerhessük.


Ez alól a szabály alól nincs kivétel. Mindenki él, aki meghalt és mindenki halott, aki életben van. Azok pedig, akik öngyilkosságot követnek el, nem látnak mást, mint a segítséget, ami megérkezett volna, ha nem sietik el a távozást a földi életből.

Hogy hol vannak az elhunyt szeretteim? Mindenhol és minden időben, ám mégis sehol és semmikor.

Ugyanott vannak, ahol az elhunyt ellenségeim. Ezért érdemes minden ellenségünket baráttá tenni. Ezért érdemes a halált is barátunkká tenni. Aki barátjává teszi a halált önmagában, az nem ízleli meg. De ha földhöz vágnád a tojásodat, akkor ugyan milyen végeredményre számítasz? Persze, hogy össze törik.


Én javaslom mindenkinek, hogy Jézus tanításai révén próbálja meglátni az igazságot a saját életében. de az igazságot teljesen csak az ismerheti meg, aki már teljesen leélte az életét. Bizony, bizony áldottak az öngyilkosok, akik haláluk előtt Jézushoz imádkoztak a kegyelemért és mégsem ölték meg magukat. Ők már leélték életüket és bónusz idejüket töltik a földön. Ők a teljes igazság birtokosai. Kár, hogy olyan kevesen hisznek a szavuknak.

2023. nov. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Megérkezett egy Jehova tanúja is. Pont egy szektás agymosott hiányzott a vasárnapi ebédem mellé 😂😂😂
2023. nov. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
35%

Nem vagyok én Jehova tanúja. Én Krisztián vagyok. Én azt tanúsítom, hogy él az Úr, él az Isten és Jézus az, aki Istenné lett.

Én azt is tanúsítom, mert magadatott, hogy bűnös és bűntelen is ugyanoda kerül, ha földi élete véget ér. Ez pedig Isten. Nem isten elé, nem Isten mellé, sem alá, sem fölé. Hanem Isten lesz. Az egyetlen teremtő Isten.

De azért jó étvágyat kívánok! Odaát majd tudni fogom, hogy mit ettél, ahogy te is tudni fogod, hogy én mit ettem. Mert egyek leszünk te, én és mindenki más is. Nem csak hogy tudjuk majd egymásról, hogy mit ettünk, hanem, még az ízét is tudni fogjuk. A te szád íze csípős lesz, hiszen chilis babot ettem ezen a vidám vasárnapon. Az én szám íze pedig édes.

2023. nov. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!