Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ki ne szeretne még 1xer...

Ki ne szeretne még 1xer kisgyerek lenni? a reinkarnáció elmélettel csak egy baj van, hogy azt mondja, nem halunk meg nyugi hanem visszatérünk gyerekként. A Sátán is ezt mondta Évának. És lám lám hazugság volt.

Figyelt kérdés
jan. 24. 13:30
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

"Ez egy olyan terület (vallások), ahol mindenki azt hazudik, amit akar, meg amit a tömegekkel meg tud etetni (almát vagy mást):"

Ez nem a vallás, ez mindenre igaz, a politikára is, de a tudományra is.

Az emberek ilyenek, hazudnak és hisznek is.

jan. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 Grimfox ***** válasza:
100%
11. Igen. Sosem volt másképp. Csak a személyes tapasztalatban lehet bízni valamennyire. Minden mást érdemes kétkedve megközelíteni.
jan. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Test lélek ego elmúlik meghal, a szellem újra testet ölt plusz extrák, Krisztus is meghalt de feltámadt . Sátán nem igy fogalmazott , léteznek reinkarnaciós teoriák sok tévúttal pl millio ember hiszi hogy ő Eintein Sztalin vagy Elvis frissitése , sokan úgy is hogy az ismertség még meg sem halt ...
jan. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Na most, a helyzet a következő. Ez az egész meseszerű "történet" csak egy metafora szerintem, egy szimbólumrendszer. Nyilván nincsen örökkévaló fizikai élet, ami várt volna Ádámra és Évára, hogyha Istenre hallgatnak. Mint ahogyan nincs beszélő kígyó sem.

Nos, ezt az egészet úgy manipulálták, hogy az jöjjön ki belőle, hogy az ember egy bűnös, engedetlen lény. Ez pedig így elég aljasság szerintem, hogy ezt tették. Érdemes megvizsgálni más értelmezéseket is, például a gnosztikusokat, ott már más az egésznek a célja, más a szerepe a kígyónak meg a "bűnbeesésnek" is.


Véleményem szerint ez az egész metafora arra utal, hogy a lelkek, amikor elindulnak a tapasztalások rendkívül hosszú útján galqxisokon, csillagokon és bolygórendszereken keresztül, akkor elfelejtik eredetüket, és kénytelenek a fizikai világba számtalanszor leszületve mindig meghalni a végén, és megfeledkezni az eredetükről, amíg végül még nem világosodnak. Ezt a folyamatot lehet egyfajta "bűnbeesésként" is értelmezni, csak ez félrevezető.

jan. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, amit fentebb írtam, úgy értem, hogy az az aljasság, hogy manipulálták a Bibliát.
jan. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
"galaxisokon", "meg nem világosodnak" - így akartam írni, csak gyorsan írtam, és félreütöttem
jan. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Még mindig az előző vagyok, nyilván az alma is egy szimbólum lehet, talán azt szimbolizálja, hogy amikor a lelkek elhagyják az egység világát, a legmagasabb fénydimenziókat, és leszületnek a fizikai síkra, akkor már nem egységként látják a világot, hanem meg kell különböztetni a jót és a rosszat, meg minden más kettősséget, polaritást itt a fizikai világban.
jan. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
80%

Nem értem, miért terjesztesz olyat, amit bárki ellenőrizni tud, és látja, hogy nem igaz.


A kígyó azt mondta, olyanok lesznek, mint Isten. Ezt maga Isten is megerősítette.


Amúgy meg nem szeretnék újra gyerek lenni.

jan. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Egyébként ezt a gonosz Sátánt is elengedhetjük az egyháztól, mert nem azonos Luciferrel és az pedig nem gonosz valójában. Ha már reinkarnáció és spiritualitás, akkor nem összeegyeztethető az egyházzal.
jan. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 Grimfox ***** válasza:
100%

Igazából elég sok más gond is van ezzel a Lucifer, sátán, és gonosz dologgal. Lucifer nem konkrét lázadást követett el, hanem közelebb akart kerülni istenhez, azaz magasabb rangra akart emelkedni, mint ahol állt. Kitaszították a mennyből, de nem hullott a földre, megrekedt menny, és föld között. A zsidók az Esthajnalcsillaggal azonosították, a Vénusz héber neve, és Lucifer héber neve(nem Lucifer az eredeti neve) azonos. A sátán, és az angyalai ugyanúgy szolgálják az istent, mint más angyalok. Az ő feladatuk az ember megkísértése, és az, hogy megvádolják őket a bűneikért az isten előtt. De ez mind az isten parancsa. Az embernek ellenségei, mert rosszat tesznek, de az istennek nem, az ószövetség alapján. Emellett mi a gonosz? Bármelyik angyal, amit erre utasítanak hatalmas mészárlást végez az emberek között, ahogy ez sok helyen le is van írva a bibliában. Ha a gonoszság az isten elleni nyílt lázadás, akkor csak a Noé idején a földre szálló, és emberekkel háló angyalok a gonoszak.

Rengeteg olyan dolgot magyaráztak bele a szövegbe, ami nincs leírva, vagy épp másként van leírva, mint a magyarázat.

jan. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!