Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Vajon ez lesz az utolsó életem?

Vajon ez lesz az utolsó életem?

Figyelt kérdés

Kezdem egyenként elvesziteni a vágyaim iránti szenvedélyt és nem bánom egyáltalán.

A reinkarnációt a karma müködteti és a vágyak.

Az emberekkel is közömbösebb vagyok,nem hargszom különböző sérelmekért,nem bántok senkit.

A gondolataim akörül forognak,hogy lehetne-e ez már az utolsó életem,ami után nincs több leszületés.

Nagyon örülnék neki és alig várom.

Nem vagyok fiatal tizenéves és nem untam meg az életem,nehogy azt higgyétek.

Csak reinkarnációban hivők válasza érdekel...


2011. jan. 12. 21:42
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a tökéletes lelki béke, hanem a feladás, lemondás és a depresszió. Még számtalanszor újjá fogsz születni.


Most is vágysz valamire: magára a Nirvanara.

A halálra nem csak az út végeként gondolsz, hanem egyfajta megváltásra.


Majd a következő életedben jobban csinálod. :)

2011. jan. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
56%
egyébként én is ugyanígy vagyok az életemmel és lehet ez az utolsó reinkarnációm.
2011. jan. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 A kérdező kommentje:

22:31-es

Ezt azért mondod,mert csak a betüket olvasod amit ide irok,de ha személyesen beszélnénk lehet észrevennéd,hogy tényleg nem vagyok depressziós és a nirvanára se vágyom!

Ez mind sablon,kedves barátom.Amit egy vallás foglal magába.mindenki a maga utján járja és másként ér a végére.

senki sem egyformán érte el.

Nem tudhatod mit érzek csak a szavaimból és nem állithatatod,hogy biztos mi lesz velem.

én sem tudom te hol tartasz.Amugy én ugy gondolom,hogy a reinkarnáció vége még nem az ut vége.Sőt nincs is ut vége.

Csak ide nem kell jönni többe.Persze szabad akarat van és megteheti az is akinek nem kell.

2011. jan. 12. 22:40
 14/59 A kérdező kommentje:

Szerintem,ha valaki nem vágyik itt élni az nem fog.

Csak az a helyzet hogy sok ember igenis tudat alatt vágyik ide különböző okok miatt.Én nem.

Szerintem nem én vagyok az egyetlen és többen vannak mint hinnéd.

Itt van pl. diator is

2011. jan. 12. 22:42
 15/59 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy felismered az élet értelmetlenségét, és képes vagy cinikusan beletörődni az élet ürssége miatt érzett szomorúságba, még nem jelenit azt, hogy minden "igazságra" rájöttél. (idézőjel, mert nem találok hirtelen jobb szót) Ez csupán annyit jelent, hogy feladtad az élet értelmének megkeresését. Szerintem ez egy fontos lépés. De messze nem az utolsó.
2011. jan. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 A kérdező kommentje:

Perszehogy nem az utolsó.csak itt a földön az utolsó.Nem gyözöm hangsulyozni nem vagyok szomru.Tudom mi az és én nem vagyok az.

Az életnek nem kell keresni az értelmét mert nincs.

Csak szabad akarat van.Ami a szereteten alapul mint az egész létezés.

Ezzel a szabad akaratommal élem le itt az utolsó életemet.Itt nincs mit keresnem ezutén,de máshol biztos lesz dolgom.

Attól még nem leszek felsöbbrendü senkitöl.Mint ahogy buddhát sem tartom magamtól felsöbrendünek.

Te azért mondod ezt nekem,mert én itt csevegek veled erröl és azt hiszed aki cseveg és tud az csak hallgat vagy keveset mond és ritkán,de akkor az nagy "bölcsesség"!

Ezek mind hiedelmek.Neked is az utolsó lehetne ha igy akarnád.

2011. jan. 12. 22:58
 17/59 anonim ***** válasza:
100%

Az eletnek igenis, hogy van ertelme! Amikor megszuletunk, akkor feladattal jottunk ide. Tehat megkell tanulnod elni, s kovetned kell a torvenyeket, amik a szellemnek a torvenyei.

Elni kell, mert megkaptad ezt a lehetoseget, s valoban nem arrol szol az elet, hogy kielegitem a fizikai vagyamat, hiszen sokkal tobbrol szol, de nem is arrol szol, hogy befejezem, s begubozom es varom a vegett, mivel En elhataroztam, hogy nem akarok mar leszuletni!

A lehetoseged megvan arra, hogy ugy elj, hogy elerd azt, hogy megszabadulsz a foldi leszuletestol,

de mivel meg nem ismered azt, hogy a halalutani allapot milyen, s nem tapasztad meg azt, igy azt sem tudhatod, hogy valoban mi var Rad odaat.

2011. jan. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 A kérdező kommentje:

Odaát Önmagammal találkozom!

Ez lesz a Nagy Extázis!Mert Én igy akarom,mert nem hiszem,hanem tudom,mert Én igy döntöttem!

Mert Én döntök egyedül erről senki más.

Ezzel a szabadsággal ruházott fel a SZERETET.

És én szeretem magam EGGYÉ válni akarok magammal.

Ez a célom!

2011. jan. 12. 23:18
 19/59 anonim ***** válasza:
55%

Tudud, kedves kérdező, mi itt kizárólag hiedelmekről beszélgetünk, mert a reinkarnácó is az. Nem gondolom, hogy csak örökké meditálós bölcsek kerülnek ki az újjászületésből. De én a soraid közt nem békét vélek kiolvasni, hanem jóképpel viselt cinizmust.


Sok sikert. Bye

2011. jan. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 A kérdező kommentje:
Pedig semmi cinizmus nincs itt,elhiheted...
2011. jan. 12. 23:33
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!