Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Vajon ez lesz az utolsó életem?

Vajon ez lesz az utolsó életem?

Figyelt kérdés

Kezdem egyenként elvesziteni a vágyaim iránti szenvedélyt és nem bánom egyáltalán.

A reinkarnációt a karma müködteti és a vágyak.

Az emberekkel is közömbösebb vagyok,nem hargszom különböző sérelmekért,nem bántok senkit.

A gondolataim akörül forognak,hogy lehetne-e ez már az utolsó életem,ami után nincs több leszületés.

Nagyon örülnék neki és alig várom.

Nem vagyok fiatal tizenéves és nem untam meg az életem,nehogy azt higgyétek.

Csak reinkarnációban hivők válasza érdekel...


2011. jan. 12. 21:42
1 2 3 4 5 6
 31/59 A kérdező kommentje:

Ez nem vita volt és jó lenne ha nem is éreznéd annak.

Ez arról szólt hogy magam érzéseit irtam erröl a témáról

és te másként gondoltad és meg próbáltál gyözni az ellenkezöjőröl,de a szandékot tiszta volt.Ez a lényeg.

Amugy pedig nem ismerjük teljesen önmagunkat sem nemhogy egymást...

2011. jan. 13. 00:04
 32/59 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés, én is hasonló dolgokat élek meg általában, máskor pedig felparázslanak bennem az érzelmek, melyek varázsossága egyenesen lenyűgöz.

Lehet hogy csupán bölcs vagy és még nem utolsó életű, szerintem gondolkozz el, hogy mennyire mérheted magad mondjuk a dalai lámához :)


Azt érdemes tudni a reinkarnációról, hogy abból fakad az újabb élet, hogy van-e bármi amit az életed során megbánsz. Ha igen, akkor egy új életben ismét elő fog kerülni, hacsak fel nem tudod oldani a jelen életedben ezt a megbánást.

A láma, és szerzetesei elvonultan élnek a világtól, hogy minél kevesebb döntést kelljen hozniuk, mivel a döntés nem csak szétbont különböző énekre, különböző alternatív valóságokban, de magában hordozza a megbánás lehetőségét :)

2011. jan. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
100%
Valami gond azért csak van! Mert ha úgy érzed, hogy már eljutottál az utad végére és mégiscsak itt vagy közöttünk, annak oka van. Mert olyan nincs, hogy te meg én, hogy itt és ott, mindannyian egyek vagyunk, és nincs más csak a "jelen pillanat", amelyben éppen élsz. Ha te meg én, meg a harmadik és sokadik: mindannyian egyek vagyunk, NÉZZ KÖRBE! hányan vagyunk, akik még nem értünk utunk végére, még félig sem érezzük magunkat tökéletesnek. Ha te úgy érzed, hogy eljutottál a tökéletesség csúcsára, azt éreznéd, amit Buddha: meg kell tanítani az embereket az oda vezető útra, segíteni őket, hogyan válhatnak jobbá, teljesebbé stb. Ha nem érzed azt, hogy azért vagy még mindig itt, hogy tudásoddal, tökéletességeddel segítsd embertársaidat, akkor valami gond van saját tökéletességed megítélésével kapcsolatban. Mindannyian addig vagyunk itt, amíg feladatunk van. Ha más nem, hát az, hogy megmutassuk másoknak is az utat. S tökéletessé, mesterré csak akkor váltunk, ha ezt mások mondják rólunk. S amíg ez el nem érkezik, addig - gondoljunk önmagunkról bármit - nem marad más, mint a szolgálat.
2011. jan. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim válasza:
tegnap beiratkoztam egy reinkarnacios tanfolyamra ... kicsit draga , de egyszer elunk :P:P
2011. jan. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 A kérdező kommentje:

9:33-nak:

Amikor már rájösz,hogy nem kell neked tanitó,akkor te leszel saját mestered.Nem kel senkit követni.Mindenkinek saját utja van.Ha követed buddhát,akor az ő utját követed,de neked saját utad van és ezt senki nem tudja megmutatni.ez belüröl jön.Mindenki saját maga tanitója.

Igy hát nem kell senkit tanitanom.Buddha se tette,csak követték,de ő nem kérte öket erre.

Nekem nem ez az utam,hogy tanitsak.

2011. jan. 13. 22:27
 36/59 A kérdező kommentje:

ismerős talán amikor jézus azt mondta ,hogy:én vagyok az út,az élet és az igazság.Én ezt állitom magamról.

Mindenki el kell hogy jusson arra a megűllapitásra,hogy ezt vallja magáról.Ez az igazság.

mindenki a maga utja,élete és igazsága

2011. jan. 13. 22:31
 37/59 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező. :)


Ne haragudj meg rám, csak a végét olvastam el, és a kérdésed kapcsán kiírt alul levő szöveget. de egy dologra felkaptam a fejem.


"Nagyon örülnék neki és alig várom."

Ha ezt így gondolod, akkor még szerintem van mit tanulj. Ezt nem bántásból, de pont múltkor olvastam egy mondatot a Dalai Lámától, amin megakadt a szemem. azt mondta, hogy az elégedettség és öröm nem egyenlő a boldogsággal, a boldogság ennél jóval több. Viszont az alig várom, és örülnék neki a feltételes mód miatt mintha azt sugallná még valami nem oké. Hogy úgy mondjam, aki valóban az utolsó életét éli épp itt a Földön, az nem fog kiírni ilyen kérdést például, hanem tudja azt jól. a földi embereket figyelembe véve, aki elérte azt a tudatállapotot, hogy nincsen szüksége egy legközelebbi leszületésre, annak nincsenek kételyei már az élettel kapcsolatban.


szóval én azt mondom neked, hogy lehet tényleg ez az utolsó életed, de jelen pillanat ilyet nem jelenthetsz ki, mivel ha megteszed, akkor még van mit tanulnod bölcsességről. Ha jól tudom Buddha sem mondta, hogy neki ez az utsó élete, inkább annyit, hogy van olyan, hogy mér nem kell leszületni. Jézus más eset volt...;)


üdv és sok sikert

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 A kérdező kommentje:

Olvas végig az összeset,LastOneLeft!erre már válaszoltam.

Különben is miért ne örülne valaki,ha ez az utolsó,és miért ne irná ki ide akár.Buddha idejében nem volt internet.

2011. jan. 14. 11:08
 39/59 anonim ***** válasza:

elolvastam és 09:33 kor író fogalmazta meg szépen a dolgot.

aki utolsó életét éli, vagy az utolsók között lévőt, az az egyén nem magát hirdeti, nem a maga szintjét, ahol éppen a fejlődésben áll, hanem az elvet hirdeti, ami által mások is fejlődhetnek tudatosan, s ami által önmaga is felfejlődött ezidáig. a magyarázatot adja le, ami teljes körű leírást ad azzal kapcsolatban, hogy valójában mi az élet, de semmiképp sem saját magát előtérbe helyezve...utat mutat, nem önmagát. :)


tessék egy idézet, hogy értsd mire gondolok.


"A hiányos kikerekül,

a görbe kiegyenesül,

az üres megtelik,

az elvénhedt újjáalakul,

a kevés megsokasul,

a sok megzavar.

Ezért a bölcs

az egy-egészet óvja:

ő a világ példája.

Nem áll a fénybe,

ezért fényes,

magát nem hirdeti,

ezért híres,

magát nem dícséri,

ezért dicső,

magát nem kínálja,

ezért vezető.

Nem indul küzdelembe,

ezért senkise győz felette.

A régiek megmondották:

A hiányos kikerekül.

Nem holmi üres szó.

Az igazi, a teljes: minden fölé terül."


üdv és sok sikert

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 A kérdező kommentje:

Amint mondtam mások szavai,mások tapasztalata és mások bölcsessége.

Az én tapasztalataim az enyémek.

Amit más mond vagy leir az nem biztos,hogy mindenkire vonatkozik,de ő biztos,hogy ugy éli meg.

Tehát EGYEK vagyunk,de mégis oly SOKAN.

Igazából az ut a sok.Ha végigjárod utad az EGYBE érkezel.Addig külön egyén vagy(legalább is az hiszed).

Fölösleges minden tanitás.Ha a tanitás mindenkire vonatkozik,akkor senkinek se lenne saját utja.

Ostobaság azt hinni hogy mindig mindent műsokért kell tenni.Az ugynevezett önzetlenség az baromság.Cak a tömegek kordában tartására találták ki.

Legjobban mindenki magát kell,hogy szeresse.HOgy szerethetsz mást ha magad nem.

És mind saját szeretetedbe eltelve tudsz majd másoknak adni belöle.

2011. jan. 14. 16:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!