Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mért ítélik el a húsevést a...

Mért ítélik el a húsevést a reinkarnáció hívők?

Figyelt kérdés
Azon logika mentén, hogy a disznóba és egyéb tápláléknak nevelt állatba reinkarnálódik egy ember, netán valamilyen rokonom, az mért okozna gondot abban, hogy elfogyasszam azt, ugyanis az ilyen alacsonyabb életformába történő reinkarnálódás egyfajta büntetés a karmától, vagyis mi csak azt tesszük vele, ami járna neki. Nem?
2011. jan. 26. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Én hiszek benne, de nem ítélem el, mitöbb, ragadozó vagyok :D

Egyébként nem alacsonyabb létforma az állat, növény, kőzet,..., csak más, más feladatok elvégzését, megtanulását teszi lehetővé, így nem is büntetés.

Nincs büntetés, csak önként vállalt újra megélés, ha valami miatt megbánást érzel halálodkor.


Egyéb iránt a biológiai körforgás fenntartása minden teremtménynek feladata, mert enélkül nem lenne létezés, fejlődés, tanulás.


Egyébként meg szerintem képmutató csak azért nem enni húst, mert sajnálják az állatkákat, vagy nem akarnak ölni, vagy hasonlók, mivel a növény is él, reagál a környezetére, érez. A fontos a tisztelet: bánj tisztelettel a teremtménnyel, amit fogyasztasz, mert az vagy, amit megeszel, s ha tiszteled,ez a tisztelet benned is megfogan.

2011. jan. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elméleted és eszmefuttatásod teljesen hibás.

Nem ítél el senki semmit. Írd be a gugliba, hogy reinkarnáció, aztán olvass. 100 írás után talán már jobban fogod látni mi micsoda, de egy kis előzetes igazítás, kezdeti lökés:

- a húsevés nem elítélendő

- a nem-húsevés életforma

- egy ember nem lesz disznó

- a karma nem áll bosszút senkin, és nem büntetés

2011. jan. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19.05 válaszával értek egyet.
2011. jan. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A kérdésre nem lehet egyenes választ adni sajnos, mert a reinkarnációban hívő emberek nem értenek egyet néhány dologban.

Egyesek szerint csak emberi testben folytathatod következő életed, de akad olyan nézet is, amely szerint akár állati testben is.

Ezen két felfogásra különböző vallások épültek pl. hinduizmus.

2011. jan. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, annyit elfelejtettem odaírni, hogy nyilván akik abban hisznek, hogy állati testben folytatja valaki az életét, akkor erkölcsi okokból nem esznek húst.
2011. jan. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A keleti vallásokban hívők azért sem esznek húst, mert hiszik, hogy az állatban is ugyanolyan "minőségű" lélekszikra van, mint az emberekben, és így próbálnak a legkevesebbet ártani nekik, hogy minden léleknek legyen lehetősége bejárnia a maga útját.
2011. jan. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert lehet hogy a nagyapádat eszed meg éppen, vagy a nénikédet, újratöltve egy új testben.
2011. jan. 27. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

én hallottam egy olyat egyszer, hogy az állat, és most mindegy, hogy milyen, mielőtt meghalna, érzi a halált és iszonyatosan fél. ekkor a "húsa" kémiai reakciók miatt változik, és amikor az ember megeszi a módosult húst, amiből a megfőzés és megsütés nem szedi ki a "másságot", tulajdonképpen a halálfélelmet eszi meg, és tapasztja saját húsához, így növelve az arra való hajlamát. és a félelem szolgál alapul a haragnak és társainak, sőt elég sok érzelmi állapotnak.


reinkarnálódni pedig nem lehet emberből állatba. a fejlődés előre megy, nem visszafelé.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ohh és elítélésről szó sincsen, csak helyes döntésről, azért mert valaki húst eszik, attól nincsen beskatulyázva. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
19.05-el azért nem értek egyet, mert igen is vannak akik erre hivatkozva ítélik el a hús evést. Legyenek kisebbségben 100 googli találat után is, de egyébként sincs egyetértés vagy egyenes többség ebben a témában.
2011. jan. 28. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!